Skocz do zawartości
LuKe

glosnosc kart radeon z serii HD 7850

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

 

zastanawiam sie jak to jest z glosnoscia tych kart z seri HD 7850, a glownie tej ktora mam zamiar kupic

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd7850-2gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express,31650.html

 

czy np. jak bede sobie spokojnie chodzil po necie to bedzie glosna? rozumiem ze grajac w gre ona bedzie wyla?

 

nie mam pojecia jak teraz zachowuja sie takie sprzety gdyz mam sprzet 7 letni, kiedys mialem radka x800pro to normalnie na standardowym chlodzeniu nie dalo sie w pokoju siedziec, gdyz ona caly czas wyla czy to normalnie w windzie czy to w grze , NIE DALO SIE WYTRZYMAC, jedyna rada bylo zmiana chlodzenia na cichsze...

 

jak to jest teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tej karty, więc nie powiem Ci, jak dokładnie zachowuje się jej chłodzenie, ale w spoczynku powinno być bardzo ciche (prawdopodobnie w ogóle go nie usłyszysz, chyba, że jesteś bardzo wyczulony na hałas). Pod obciążeniem może już być słyszalne, czy nawet głośne, ale raczej nie na tyle, co Twój stary Radeon X800 Pro. Moim zdaniem nie masz się czego obawiać.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże wentylatory pozwalają mieć nadzieję na niski poziom hałasu względem innych konstrukcji, ale to czy chłodzenie będzie ciche to już kwestia na tyle subiektywna, że nikt Ci tego nie powie. Pamiętaj także, że kupno bardzo cichej karty nic nie da jeśli obudowa będzie dziurawa i wyposażona w słabej jakości głośne wentylatory, a na procesorze będzie tzw. BOX czyli standardowe chłodzenie. Jednakże mimo tego, że nadal w kwestii dostępności części i nowinek technologicznych można określić nas trzecim to światem to mamy dziś możliwość złożenia sprzętu cichego lub niemal bezgłośnego. Rozumiem, że planujesz kupno nowego komputera, więc najlepiej napisz jaki masz budżet i podaj planowaną konfigurację + wymagania, zastosowania i oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno taka karta będzie zachowywała się ciszej niż cooler CPU. U mnie w karcie z sygnatury wentylatory standardowo działają na 20%, i żeby kartę w ogóle było słychać na tle mojego chłodzenia CPU, potrzeba co najmniej 40%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi bo juz sie balem ze takie karty zachowuja taka sama glosnosc w spoczynku jak i w stresie, tak u mnie wlasnie bylo na standardowym chlodzeniu x800pro

 

wiec jak we windzie przykladowo na necie bedzie wmiare cicho to git, w grze moze szumiec bo i tak sluchawy bede mial na uszach :-)

 

jakby to kogos interesowalo to mam zamiar zlozyc cos takiego

 

PROCEK - INTEL I5-2500K 3.3GHZ

PLYTA - ASRock Z68 EXTREME3 GEN3 LGA1155

RAMY - CORSAIR 2x4GB DDR3 1600MHz Vengeance CL9

GRAFIKA - GIGABYTE HD7850 (tu nowosc zmienilem z HD6870)

TWARDZIEL - Seagate Barracuda 1TB SATA3 6Gb/s 64MB (ST1000DM003)

ZASILACZ - THERMALTAKE SMART 630W

OBUDOWA - Gladius 800 Pure Black z okienkiem

NAGRYWARKA Samsung SH-222BB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planujesz podkręcać procesor, że wybrałeś model z odblokowanym mnożnikiem? Podobnie chcesz robić CroosFire?

HD6870 jest jednak kartą zdecydowanie mniej wydajną i osobiście nie widzę sensu takiego połączenia. Lepiej kupić 7850, a zejść do B75 i i5 non-K.

Zasilacz byłby zapewne najgłośniejszym elementem zestawu choć BOX w stresie pewnie pokazałby pazurki (swoją drogą chcesz kręcić na BOXie?).

Obudowa przez "dziurawy" front pozwoli usłyszeć wszystko co wydobywa się z wnętrza, a i zamontowane w niej wentylatory nie są szczególnie ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecanie proca wchodzi w gre za 2 lata, wiec potem dokupilbym lepsze chlodzenie

 

napisalem ze planuje wlasnie kupno 7850 w zamian za wczesniejszy wybor 6870 :-)

 

mysle ze nie oszaleje przy tym zasilaczu i tej obudowie jesli chodzi o decybele, napewno najglosniejszym elementem bedzie grafika w stresie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległe plany. Za dwa lata lepiej będzie kupić wydajniejsze modele Intel Haswell w niższym procesie technologicznym także przemyśl to czy warto dokładać dziś jakieś 400 zł (różnica między 2500K i Z68, a 3450 z B75) dla ewentualnego OC. Za tę kwotę można mieć SSD, cichutkie chłodzenie procesora czy wyciszoną obudowę.

Źle zinterpretowałem ;) W kwestii samej karty ciężko o recenzje niereferencyjnych konstrukcji co jest wybitnie dziwne, bo to karta popularna i jest rozsądnym zakupem (mowa o HD7850, a nie konkretnie o modelu Gigabyte). Jednak z tego co udało mi się znaleźć na jednym z portali mogę porównać trzy przetestowane przez nich modele - to ważne, bo testowane w tych samych warunkach. Linkować nie będę bo nikt nie silił się na artykuł tylko zrobił wyniki i pomiary do bazy kart graficznych. W każdym razie Gigabyte osiąga o ~10 stopni niższą temperaturę od Sapphire i jest o 2dB cichszy w stresie, ale temp w spoczynku jest taka sama przy 2dB mniej na Sapphire - to ważniejsze, bo jak już szumi to szumi, a w idle każdy decybel decyduje o tym czy kartę będzie słychać czy nie. Oba modele deklasuje jednak XFX, którego poziom hałasu jest niższy od 5 do nawet 14 dB! Tyle tylko, że temperatury w stresie są o kolejne ~10 stopni wyższe, ale czy należałoby się tym przejmować - wątpię. Zawsze można zwiększyć obroty wentylatorów w stresie i temp będą znacznie niższe (bo chłodzenie jak widać ma potencjał), a w idle jednak jest ciszej od konkurencji. Wszystkie trzy karty były wersjami OC, a najwyższe taktowania miał XFX co może tłumaczyć wyższą temperaturę pracy.

Zmieniłbym zasilacz na be quiet! Pure Power L8 CM - lepsza elektrycznie platforma, wyższa sprawność, lepszy wentylator i modularne okablowanie.

Polecam także kupić kontroler obrotów do wentylatorów w obudowie. Takie małe ustrojstwo np. na śledziu za kilka zł pozwoli wyciszyć zestaw w idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zasilacze be quiet sa naprawde super bo sam jade na nich juz 5 lat w moim "żąchu"

 

taki powinien styknac

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/be-quiet-purepower-l8-630w,26206.html

 

kontroler obrotów do wentylatorów w obudowie, o tym niepomyslalem - dobra idea :-)

 

co do HD7850 to czy wybiore gigabyte, sapphire czy xfx czy jakis inny to pewnie nie bedzie duzej roznicy w wydajnosci, gigabyte mi sie jakos podoba pozatym pisze - Taktowanie rdzenia [MHz]: 975

Taktowanie pamięci [MHz]: 4800, chyba w innych tyle nie ma, moze to tylko cyferki ale mnie to zlapalo :)

 

no z procem i plyta mnie nikt juz nie namowi na cos innego chocbym mial stracic na tym, chyba ze beda silne argumenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu spokojnie wystarczy model 430W, ale jeśli chcesz wydać więcej to kup E9 CM 480W dla certyfikatu GOLD ;)

 

Chyba jednak tyle jest, że już nie wspomnę o tym iż podkręcenie HD7850 do tych wartości trwa całą sekundę.. Sugerowanie się taktowaniem rdzenia i pamięci nie ma sensu, bo każda z tych kart zrobi bez problemu. Nawet testowany u nas referent w AMD OverDrive w 5 sekund zrobił 1050 MHz dla rdzenia i uwaga - 5800 MHz dla pamięci. Jeśli kupujesz w morele (jako użytkownik PurePC masz składanie lub pendrive i wysyłkę za darmo) to bierz Sapphire, bo najtańsze.

 

Szkoda, bo płacisz 130 zł więcej za procesor, który MOŻE podkręcisz i do tego 250 zł więcej za płytę, bo MOŻE podkręcisz. Ponadto CrossFire nie planujesz, więc po co Extreme3 Gen3..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupujesz w morele (jako użytkownik PurePC masz składanie lub pendrive i wysyłkę za darmo) to bierz Sapphire, bo najtańsze.

 

Ostatnio na forum parę osób pisało, że są jakieś problemy z chłodzeniem na tym Sapphire (terkoczący wentylator bodajże), więc w miarę możliwości dobrze byłoby dopłacić chociażby do tego modelu Gigabyte, aby takich problemów się ustrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aby napewno 430w wystarczy? moze lepiej wziosc 530w

 

dzisiaj wydaje mi sie ze nie podkrece lub nie bede robil CrossFire a jutro moze sie okazac ze bedzie trzeba :)

 

dobrze wiedziec ze jesli jestem uzytkownikiem PurePc to w morele wysylka i skladanie gratis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na forum parę osób pisało, że są jakieś problemy z chłodzeniem na tym Sapphire (terkoczący wentylator bodajże), więc w miarę możliwości dobrze byłoby dopłacić chociażby do tego modelu Gigabyte, aby takich problemów się ustrzec.

 

To ja tylko potwierdzę, że Gigabyte również ma z tym problemy . Wentylator wpada w dziwny rezonans, sama karta w idle niesłyszalna w stresie poza tym terkotaniem również ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam także kupić kontroler obrotów do wentylatorów w obudowie. Takie małe ustrojstwo np. na śledziu za kilka zł pozwoli wyciszyć zestaw w idle.

 

A ja radzę wybrać płytę z regulacją obrotów wentylatorów z poziomu UEFI (np. ASRock ... nowe modele tak jak model P67 Extreme4, powinny mieć również regulację wszystkich wentylatorów 3 PIN i 4 PIN ). Przy kontrolerze jest większy gąszcz kabli/kolejne ustrojstwo w obudowie. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...