Skocz do zawartości
Skyfire

Jaki RAM do tego zestawu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Zdecydowałem się na upgrade swojego zestawu na:

 

Do kupienia:

 

- Intel Sandybridge i7 - 2600k

- Asus P8Z77 - V Pro

- Gigabyte GeForce GTX 670 OC

- Antec Kühler H2O 620

 

Mam:

 

- Zalman CNPS10X Performa

- Zalman Z11 Plus ATX Mid Tower

- XFX Pro 650W 80+ Core Edition

- Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200 RPM SATA3

 

(Komputer ma służyć do grania)

 

Teraz pytanie, jaka pamięć RAM byłaby idealna do tego zestawu (oraz jaka ilość)? Dodam, że chce wycisnąc ile się da z procesora i na pewno nie będzie działał na stock'owym taktowaniu. Oczywiśce, jestem również otwarty na sugestie co do reszty z częsci, które dopiero mam zamiar kupić. Serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Edytowane przez Skyfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego będziesz wykorzystywał kompa ?

 

Gry czy praca w programach do grafiki 2D/3D , CAD/CAM itp.

 

Jak to pierwsze to zmień procka - I5 2500K spokojnie wystarczy a jest sporo tańszy , również się nieźle kręci .

 

Zamiast tego Asusa proponuję ze 2x tańszego Asrocka P67 Pro3 - równie dobry , jak nie będzie robił SLI/CF i nie potrzebujesz dużo gniazd SATA/USB to spokojnie wystarczy .

 

To kompaktowe WC od Anteca to przerost formy nad treścią , twoja Performa sporo lepsza .

 

I5 2500K + Asrock P67 Pro3 wyjdzie jakieś 1 200 zł ( ceny z morele.net ) , o ~800 zł taniej niż I7 + Asus , za to można mieć lepszą kartę ( choć ten GTX jest dobry ) albo SSD 128GB i jeszcze zostanie .

 

Kwestia ramu - Optymalnie to 4 Gb , do gier max. to 8GB .

 

Standardowo proponuję naszego polskiego Goodrama - ~80 zł za 4GB , ~170 zł ( zarówno wersja 2x4GB jak i kość 8GB ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i to jest konkretna i szybka odpowieź na moje pytanie.:) Podejrzewam, że nie zauważyłeś ale napisałem, że komputer ma służyć do grania. Jeśli mogę Cię jeszcze prosić o taktowanie tego RAM'u to byłbym już całkowicie usatysfakcjonowany. Pozdrawiam kolege z Gliwic. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy 1 333 mhz , szybszych nie opłaca się brać - SB nawet nie reaguje na takty ramu , do OC też to nie potrzebne - to już nie te czasy kiedy szybki ram był pomocny w OC procków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że taktowanie pamięci nie ma żadnego znaczenia, ani ze względu na wydajność, ani na podkręcanie. Ostatnio bawiłem się Kingston 2x4 GB Dual 1333MHz DDR3 Low Voltage i udało mi się osiągnąć na nich stabilne 1800 MHz (przy luźniejszych timingach niż stockowe), ale w kwestii wydajności nic to nie dało. Jeśli jednak chcesz trochę lepsze pamięci z radiatorem to spokojnie wystarczą G.Skill Ares 2x4GB 1600MHz Dual Low Voltage.

 

Twoja Performa spokojnie da radę. Antec powinien być cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...