Skocz do zawartości
GrzesB

Ocena zestawu do biura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Proszę o ocenę zestawu. Komputer do biura, chodzi o dużą wydajność w cenie do ok 2300 zł. Do aplikacji WindPRO i WASP. Te programy raczej nie są zaoptymalizowane pod konkretny sprzęt a mój aktualny komputer z C2D E6750 i 2GB ramu muli się przy nich niemiłośiernie. Zależy mi też gnieździe PCI (będzie tam modem telefoniczny) oraz USB 3.0

Komp. nie będzie podkręcany. Chcę korztsać z grafiki zintegrowanej w procesorze. Na kompie będzie Windows 7 prof.

 

Intel I5 3550

MSI B75A-G43

8 GB DDR3 1600 MHz (nie mam konkretnego typu) - lepiej brać 1x8GB czy 2x4?

Vertex 4 128GB (do tego będzie HDD 640GB, który już mam)

zasilacz 350-400 W (jakiś markowy ale nie wybrałem konkretnego modelu)

Liteon iHAS124

Obudowa - jakiś model ModeCom z wyjściem USB3 na przednim panelu

 

I jeszcze pytanie - czy porady dotyczące przenoszenia katalogów i plików, które są czesto zapisywane (temp, cache, swap itd.) na dysk magnetyczny, po to aby oszczędzać SSD, są nadal aktualne? Czy może najnowsze SSD są już na tyle trwałe, że nie ma sensu zawracać sobie głowy takimi sprawami?

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sklepie kupujesz? Sprawdź, o ile taniej od i5-3550 jest i5-3450. Do i5-3550 nie ma sensu dopłacać więcej, niż 30-40 zł, jedyna różnica pomiędzy tymi procesorami, to o 200MHz wyższe taktowanie w i5-3550, nie do zauważenia w większości zastosowań. Co do pamięci - najlepiej będzie wziąć pojedynczą kość 8GB, może być nawet 1333MHz CL9, chyba, że w aplikacjach, z których będziesz korzystał, większe taktowanie RAMu coś daje. Jeśli chodzi o zasilacz, to może to być np. Enermax NAXN 350W lub Corsair CX430 (wbrew pozorom Corsair jest niewiele mocniejszy), ewentualnie Fortron FSP350-60EGN z certyfikatem 80+ Gold. Niestety, ten ostatni ma dość ubogie i bardzo krótkie okablowanie. Co do obudowy, to sprawdź cenę SilentiumPC Brutus 430 Pure Black, powinna być o niebo lepsza od jakiegokolwiek Modecoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vertex 4 posiada 120 000 IOPS. Przez 10 lat go nie skatujesz :) Więc nie ma najmniejszego sensu "oszczędzać" .

Co do pamięci - taktowanie powyżej 1333 nie ma najmniejszego wpływu na wydajność, więc bierz śmiało najtańsze Goodramy/Kingstony.

 

Poniżej całość mojej propozycji:

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyNjUEOwiAQRe8y68Yw0Ap4B!PShXFBKIumSE1pY9R4d4HQ2hgTuxj!z2Mm7wnXvqvHdoDdCUopKBQhGIYgeUpkc5VMTpXLKgUTmaDkfHH2f84FNLbzOqqjcCnFH$nNVlu0cSpKGIlI0OUCiqlV5cz4500X623Z6MdLMAKl24h6NahD2xsfENIM9o3xjdEPlxaRbCQLP7fWqvpolXf3gAm83ur2U1w*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady. Jeśli chodzi o miejsce zakupu, poproszę o wycenę w sklepie stacjonranym ze względu na sprawdzony (sprawny i szybki) serwis. Wolę dołożyć stówkę niż ewentualnie poźniej wysyłać uszkodzony komp. gdzieś w Polskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...