Skocz do zawartości
Skyfire

Stosunkowo wysokie temperatury Sandybridge i5 2500k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Złożyłem dziś swój PC z nowymi częściami mianowicie:

 

Intel Core i5 2500k

ASRock P67 PRO3 REV3.0

Plus chłodzenie: Zalman CPNS10X Performa

 

W obudowie Zalman Z11 Plus. Problem pojawia się przy temperaturze procesora, która jest dla mnie dziwna w stosunku do Q6600, którego miałem wcześniej, a jest uznawany za piec. Temperatury w idle wyglądają tak:

 

Dołączona grafika

 

Natomiast pod 100% obciążeniem:

 

Dołączona grafika

 

Nie ukrywam, że jestem trochę zawiedziony, ale nie wiem czy powinienem dlatego pytam tutaj czy te temperatury są za wysokie jak na takie chłodzenie? Przy dłuższym teście dochodzi do 50 stopni i tak zostaje, uważam, że nie daje to zbyt dużej możliwości OC na której mi najbardziej zależało. Dodam, że w obudowie są 2 wentylatory na dole i górze z przodu - 12cm, nad procesorem z góry wieją dwa 14cm, z tylu jest jeden 12cm, na Performie jeden 12cm i dwa 8cm dmuchające w miejscu mocowania dysków z obu stron. Pasta Arctic Silver 5.

 

Bardzo dziękuję za wszelkie rady.

Pozdrawiam!

Edytowane przez Skyfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety termometru wewnątrz, ale mieszkam w Anglii gdzie od tygodnia mamy 17 stopni na zewnątrz, myślę, że ja jako, że mam przeciąg w pokoju gdzie stoi komputer to temperatura nie będzie większa niż 20-22 stopnie, ale to tak na oko tylko jestem w stanie powiedzieć. Nie korzystam z ogrzewania.

Edytowane przez Skyfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ja na ivy bridge z zdjęta czapką mam pod 70c z tego co pamiętam na i7 2600k też miałem około 70c w stresie, temperatury masz jak najbardziej prawidłowe nawet wydają się ciut za niskie, zapodaj prime95 z avx http://www.mersenneforum.org/showthread.php?t=16535 i podaj jeszcze raz temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...