Skocz do zawartości
wako

2 layouty - ktory lepszy??

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec tak... ClareS (bedacy na tym forum) z moim kolega z klasy robia strone o gothicu2.. jako, ze lubie robic layouty zrobilem "cos od siebie" mimo iz administratorem strony nie jestem, ani w sklad redakcji nie wchodze...

i tu male porownanie:

moj layout -- http://www.daf.sk8.pl/shit.jpg

i lay ClareSa -- http://www.daf.sk8.pl/clares.jpg

jakie sa Wasze opinie na temat obydwu - ktory lepszy, lub tez co poprawic... z gory dzieki za jakiekolwiek sugestie... poniewaz nie jestesmy jakimis profesjonalistami bez postow "ALE GÓWNO" itp.

respect dla czyjejś pracy!! ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gosciu nie ma anty-aliasingu:]

no wiesz Fraag ... moj ti4200 niestety nie jest w stanie obsłużyć szesnastokrotnego anty-aliasingu ktory z pewnoscia wygladzilby to co trzeba... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to nazywasz layoutem ? Toz to zlepek kilku elementow a nie layout.

 

Twoj lay jest lepszy ale i tak niewiele soba prezentuje:

1. Gosc jest zle wyciety.

2. Troche malo tresci sie tam zmiesci

3. Napis menu ni w piec ni w dziewiec tam sobie siedzi, zrobil bys juz to menu. Pozatym dlaczego on taki bialy skoro na calej stornie nie ma nic bialego. ?

4. Ten top cpo tam jest, to co kilka fotek jakief efekty mieszania, przenikanie i to juz koniec ?

5. Skad mam wiedziec o czym jest ta strona ?

6. Co maja te kreski na dole do klimatu w jakim powinna byc ta strona ?

 

Drugi lay:

 

1. Nie mam pytan - ciemne tlo - czerwone napisy - genialne, dlaczego zaden webdesigner na to nie wpadl przeciez to sie super czyta.

2. Najwazniejsze jest zeby sie pochwalic na samej gorze kto zrobil ta strone... szkoda ze nicki autorow nie sa wieksze od napisu Gothic.

3. Pomieszanie z poplataniem - zgnilo -zielony, czerwony, ciemny jakis, bialy... ehhh

 

Moze jestem wredny ale amatorsko sie zajmuje troche webdesignem i takie sa moje uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuChyY - thx za twe "przemyslenia"...

jezeli "amatorsko sie zajmujesz troche webdesignem" mam pytanie male co sadzisz o tym layu:

http://www.daf.sk8.pl/fv/noname

zreszta nie pisalem tez ze to "cudowny" lay. zuawaz ze plik z layem ma wielce wymowna nazwe - shit.

jezeli bylbys laskaw daj spostrzezenia rowniez do tego laya co adres podalem wyzej ^^

z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak... ClareS (bedacy na tym forum) z moim kolega z klasy robia strone o gothicu2.. jako, ze lubie robic layouty zrobilem "cos od siebie" mimo iz administratorem strony nie jestem, ani w sklad redakcji nie wchodze...

i tu male porownanie:

moj layout  -- http://www.daf.sk8.pl/shit.jpg

i lay ClareSa -- http://www.daf.sk8.pl/clares.jpg

jakie sa Wasze opinie na temat obydwu - ktory lepszy, lub tez co poprawic... z gory dzieki za jakiekolwiek sugestie... poniewaz nie jestesmy jakimis profesjonalistami bez postow "ALE GÓWNO" itp.

respect dla czyjejś pracy!! ;D

Nie no, to chyba pytanie retoryczne :P Chciales sie dowartosciowac? A moze pognebic kolege? (joke :P no offence) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak - drogi Taso!

nie chcialem sie dowartosciowywac - takie pytanie poniewaz niektorzy znajomi woleli kolegi inni moj - chcialem sie spytac expertow ktory lepszy i tyle (no offence) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez sie zaden nie podoba..... moze to to, ze w jego sa podkreslenia pod linkami (to duzo daje na moj zmysl estetyki :P) i ogolem jakos tak.... a ten drugi jak mi sie pokazal to juz w ogole :P jezeli mam wybierac miedzy tymi dwoma, to biore Twoj..... ale wolalbym nie brac zadnego.... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak - drogi Taso! 

nie chcialem sie dowartosciowywac - takie pytanie poniewaz niektorzy znajomi woleli kolegi inni moj - chcialem sie spytac expertow ktory lepszy i tyle (no offence) ;-)

Czuje sie zaszczycony :P :wink:

Nie jestem ekspertem, ale dziwne jest, ze Twoim znajomym bardziej podobal sie layout kolegi... Badziew i tyle :P Moze chcieli sie podlizac :wink: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ten gosciu nie ma anty-aliasingu:]

no wiesz Fraag ... moj ti4200 niestety nie jest w stanie obsłużyć szesnastokrotnego anty-aliasingu ktory z pewnoscia wygladzilby to co trzeba... ;-)

no to moglbys chodziaz tak jak kolega suchyy radzi, lepiej go wyciac i zblurowac krawedzie zeby nie byly takie poszarpane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuChyY - thx za twe "przemyslenia"...

jezeli "amatorsko sie zajmujesz troche webdesignem" mam pytanie male co sadzisz o tym layu:

http://www.daf.sk8.pl/fv/noname

zreszta nie pisalem tez ze to "cudowny" lay. zuawaz ze plik z layem ma wielce wymowna nazwe - shit.

jezeli bylbys laskaw daj spostrzezenia rowniez do tego laya co adres podalem wyzej ^^

z gory thx

Pisze same wady, zalety na koncu :D

1. Menu mi sie nie podoba, napisy takie hmm... gruve, gradient jakis. Z kolei elementy w meny malutka czcionka i chuda czcionka. No i wogole sie nie oddziela to menu od reszty. Napisy za blisko krawedzi strony.

2. Top moim zdaniem troche przebajerowany, duzo twarzy - ale OK. Tylkko ze ten gosc (Final Fantasy ?) Jest taki blady - a szczegolnie w porownaniu do tego multikolorowego topu.

3. Nastepnie biale tlo i ni z gruszki ni z pietruszki napis Exchange.

4. Po lewej, text bym wyjustowal.

5. Po lewej strona konczy sie nizej niz po prawej, sprawai takie asymetryczne wrazenie.

 

Mysle ze reszta OK, mi sie tam jakos specjalnie nie podoba - ale jest o wiele lepsze niz te dwie co pokazales przedtem. 2 klasy wyzej :D

 

Poczytaj sobie czasami opinie o stronach na www.mocnyweb.pl/dyskusje

jak poszukasz znajdziesz tam jedna moja strone (drugiej juz nie ma) - niezle mnie zjechali :P Poogladaj sobie www.towar.org www.webesteem..pl www.digitalica.arg.pl napewno podchwycisz pewne rozwiazania i trendy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapisuje sie w .png a nie w .jpg

 

A jeśli chodzi o te laye. Pierwszy jest lepszy ale ogolnie mi sie strasznie nie podoba nawet ten pierwszy. Ta postać musi się jakoś zlewać z tłem a nie takie. Jak juz masz jakis obrazek wycinac to wez to zrob w photoshopie 7 albo w psp 8.0 lub w innym profesjonalnym programie a nie w paincie czy neo paint. nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapisuje sie w .png a nie w .jpg  

 

A jeśli chodzi  o te laye. Pierwszy jest lepszy ale ogolnie mi sie strasznie nie podoba nawet ten pierwszy. Ta postać musi się jakoś zlewać z tłem  a nie takie. Jak juz masz jakis obrazek wycinac to wez to zrob w photoshopie 7 albo w psp 8.0 lub w innym profesjonalnym programie a nie w paincie czy neo paint. nara

Dlaczego w png a nie w jpg ?

 

Skad wiesz w czym robil te laye ? Pozatym samo posiadanie Photoshopa nie daje od razu wiedzy i mozna wyciac lepiejw Paincie niz w PS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapisuje sie w .png a nie w .jpg 

 

A jeśli chodzi  o te laye. Pierwszy jest lepszy ale ogolnie mi sie strasznie nie podoba nawet ten pierwszy. Ta postać musi się jakoś zlewać z tłem  a nie takie. Jak juz masz jakis obrazek wycinac to wez to zrob w photoshopie 7 albo w psp 8.0 lub w innym profesjonalnym programie a nie w paincie czy neo paint. nara

Dlaczego w png a nie w jpg ?

 

Skad wiesz w czym robil te laye ? Pozatym samo posiadanie Photoshopa nie daje od razu wiedzy i mozna wyciac lepiejw Paincie niz w PS.

Bo w png jest dobra jakosc a jpg nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapisuje sie w .png a nie w .jpg 

 

A jeśli chodzi  o te laye. Pierwszy jest lepszy ale ogolnie mi sie strasznie nie podoba nawet ten pierwszy. Ta postać musi się jakoś zlewać z tłem  a nie takie. Jak juz masz jakis obrazek wycinac to wez to zrob w photoshopie 7 albo w psp 8.0 lub w innym profesjonalnym programie a nie w paincie czy neo paint. nara

Dlaczego w png a nie w jpg ?

 

Skad wiesz w czym robil te laye ? Pozatym samo posiadanie Photoshopa nie daje od razu wiedzy i mozna wyciac lepiejw Paincie niz w PS.

Bo w png jest dobra jakosc a jpg nie.

To zalezy od kompresji. PNG zajmuje wiecej niz JPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pierwszy layout jest lepszy, ale i on wymaga dopracowania. Co do drugiej pracy to myśle, że słowo layout jest chyba troche zbyt mocnym określeniem :wink:. Kilka linków, jedna grafika z napisem Gothic II, no co tu dużo mówić za mało i za słabo. Natomiast wracając do projektu numer jeden to sprawia wrażenie niedopracowanego. Szczególnie razi mnie napis menu, troche jakby z innej bajki i myśle, że za dużo miejsca na to menu (za dużo wolnej przestrzeni po prawej stronie, co bardzo razi biorąc pod uwagę wielką postać po lewej stronie). Najważniejsze jest to, jak już ktoś zauważył, że nie wiadomo o czym ta stronka. Kreski na dole też nie pasują, chyba najlepiej usunąc je. To tyle moich uwag, mam nadzieje, że nikogo swoimi słowami nie uraziłem, bo nie taki był mój cel.

P.S.

Fajnie byłoby zobaczyć ten layout z tekstem (no przynajmniej z gotowym menu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak - drogi Taso! 

nie chcialem sie dowartosciowywac - takie pytanie poniewaz niektorzy znajomi woleli kolegi inni moj - chcialem sie spytac expertow ktory lepszy i tyle (no offence) ;-)

He wako ty jesteś dziwny, jak żal ci dupe ściska to idz się mamie wytłumacz może ci przejdzie :)

 

A tak wogóle strona wygląda teraż tak, tamto to było dopiero początkiem :

 

http://strony.wp.pl/wp/clares/

http://republika.pl/gothic_2/lay.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D  Jestem jednym z administratorów strony o grze Gothic2. Powiem nasz lay jest lipny. Ale owy Wako ekspert lay zrobil wielkie nie bede pisal co. Liczy sie najbardziej co zawiera strona, a nie sam lay. Strony wako maja wszystko to samo czyli tylko recenzja. Kazda jego strona jest taka sama. Tylko inna piekna grafa laya. Pa pa pa <cmok> :o

Właśnie, przecież nie każdy musi umiec niewiadomo jak boskie laye. Ja staram się wszystko robić według zasady "Jak się nnie ma co się lub , to się lubi co się ma". Wole mieć swojego laya i satysfakcje ze to moje, niz prosić kogoś żeby mi zrobił i kozaczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...