Skocz do zawartości
neomagnet

Dostęp do rejestru bez uruchamiania systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem, muszę edytować pewien klucz w rejestrze, ponieważ system się nie uruchamia. Nie działa również tryb awaryjny. Próbowałem odpalać regedit z poziomu instalacji Win7 ale tam mogę sobie zmieniać do woli wszystko ale zmiany ii tak nie są zapisywane. Próbowałem już PC regedit, ale to rozwiązania jest niedopracowane, nie działa na kartach ATI. Wypróbowałem też Offline HT password & registry editor, ale tam można zmienić tylko wartości związane z hasłami, do pełnego rejestru nie ma dostępu, lub nie ogarnąłem tego programiku, ale w każdym razie dotarłem do opcji gdzie niby mogę to robić, ale nie wiedziałem w jakiej gałęzi jestem, jak przejść do innej itd. W helpie nie było żadnych pożytecznych informacji.

 

Interesowałby mnie jakiś program do odpalenia na linuksie, który może edytować rejestr windowsa. Jeżeli ktoś zna coś takiego to proszę o pomoc. Format na chwilę obecną nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pewien problem, muszę edytować pewien klucz w rejestrze, ponieważ system się nie uruchamia. Nie działa również tryb awaryjny. Próbowałem odpalać regedit z poziomu instalacji Win7 ale tam mogę sobie zmieniać do woli wszystko ale zmiany ii tak nie są zapisywane. Próbowałem już PC regedit, ale to rozwiązania jest niedopracowane, nie działa na kartach ATI. Wypróbowałem też Offline HT password & registry editor, ale tam można zmienić tylko wartości związane z hasłami, do pełnego rejestru nie ma dostępu, lub nie ogarnąłem tego programiku, ale w każdym razie dotarłem do opcji gdzie niby mogę to robić, ale nie wiedziałem w jakiej gałęzi jestem, jak przejść do innej itd. W helpie nie było żadnych pożytecznych informacji.

 

Interesowałby mnie jakiś program do odpalenia na linuksie, który może edytować rejestr windowsa. Jeżeli ktoś zna coś takiego to proszę o pomoc. Format na chwilę obecną nie wchodzi w grę.

 

Może przywrócenie kopii rejestru tworzonej przez Przywracanie Systemu Ci wystarczy? Czy masz wyłączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że próbowałem PC regedit, ale się nie odpala na karcie ATI.

 

Kopia rejestru z tego co wiem jest tworzona w Windowssystem32configregback. Przywróciłem ją, ale najwidoczniej też już była uszkodzona. Komputer nie jest mój i nie wiem w jaki sposób namieszali w rejestrze. Najgorsze jest że wiem co stanowi problem a nie mogę go rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie da rady, nie mam takiego folderu. Widać przywracanie jest wyłączone.

 

Mam natomiast pytanie, czy jest opcja żeby zmienić użytkownika z poziomu wiersza polecenia? Nie znalazłem nic na ten temat w necie, ale może aktywacja i użycie konta superadmina by coś pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą komendę znałem, dzięki za drugą. Niestety nic to nie pomogło, odpaliłem linuxa z pendriva, skopiowałem co było potrzebna i walnąłem tego formata, bo do rejestru nie można było się w żaden sposób dobrać :/ Widać znajomi mają większy talent w psuciu niż ja w naprawianiu ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przekopiować plik z rejestrem (NTUSER.DAT siedzi w profilu) na inny działający PC i z poziomu regedit'a go załadować (trzeba zaznaczyć gałąź HKLM lub HKU i wybrać Plik->Załaduj gałąź (Load hive). Później szukasz odpowiedniej gałęzi (tej z obcego rejestru), zmieniasz co potrzebujesz i odłączasz plik. Na koniec wystarczy tylko przenieść naprawiony plik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...