Skocz do zawartości
Jabar83

Jaki materac do 500-600 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Szukam materaca dla jednej osoby o wadze nie przekraczającej 60 KG. Przeglądałem liczne fora i wszyscy polecają spręzyny kieszeniowe. Znalazałem pare różnych modeli, ale z racji tego że na takich forach często wypowiadają się właściciele sklepów to postanowilem również zapytać tutaj. Może ktoś ostatnio też stanął przed wyborem materaca. Wiem że dobry materac to wydatek powyżej 1000 zł, ale wolałbym ograniczyć się do tych 600 zł + ew koszty stelażu. Na co zwracać uwagę?. Jakieś konkretne typy. Który z tych materacy byłby ok:

 

http://www.jysk.pl/4/5/12/540/ag/catalog/

 

Są dwa sprężynowe - kieszeniowe w cenie 400/450 zł. Ew jakiś inny sklep i firma. Najlepiej z siedzibą również we Wrocławiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś konkretny producent w takim razie ? Dużo dobrego słyszałem o Materasso. Nie wiem czy faktycznie jest sens oszczędzać skoro materac ma służyć długi czas. Cóż przemyślę to.

 

p.s a czemu nie przez sklepy ? Na przykład Jysk ogólnie sobie zawsze chwaliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kupnem dobrego materaca w takim sklepie nie jest łatwo. Nie mam dobrego pomysłu na analogię, ale na przykładzie skuterów czy motorowerów - są dziesiątki firm produkujących porządny sprzęt, a w sieciówkach spotkasz tylko chińszczyznę lub tzw. własne marki. O ile trafisz na to drugie to jest ok, ale zwykle stoją tam plastiki na sezon, a potem dorabiaj części i inwestuj na okrągło.. Znajomy mają uwielbienie do kupowania wszystkiego w Ikei i o ile w kwestii mebli to mi obojętne, to kupno zlewozmywaka czy baterii albo materaca nieznanej marki jest mało rozsądne. Kilka razy zresztą się przejechali.

Obecnie sam szukam i chyba kupię Samuraja De Luxe + materac Dual Lateks. Tobie jednak polecam poszukać opinii o Estrelli Lux, bo materace szeroko polecane i dobrze oceniane nawet po dłuższym użytkowaniu. Oczywiście dobrze byłoby sobie na wybranym modelu poleżeć, ale gdy już przyjdzie do kupna konkretnego materaca to nie obawiaj się zakupów przez internet. Jest naprawdę sporo dobrych sklepów, które zajmują się wyłącznie stelażami i materacami, a jeśli będzie taniej to czemu nie Dołączona grafika

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś konkretny producent w takim razie ? Dużo dobrego słyszałem o Materasso. Nie wiem czy faktycznie jest sens oszczędzać skoro materac ma służyć długi czas. Cóż przemyślę to.

 

p.s a czemu nie przez sklepy ? Na przykład Jysk ogólnie sobie zawsze chwaliłem.

 

Nie w sklepie dlatego ze przybitka wynosi nieraz 100%

Wiec od producenta mozesz kupic fajny materaz w cenie lipy ze sklepu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglibyscie jakies szczegoly podac jak to zrealizowac? W sensie szukac dystrybutora w necie, jakiegos taniego sklepu, czy doslownie dzwonic na infolinie lub pisac, do producenta? To polskie firmy? Sprzedaja w detalu? Bo cos dziwne to by bylo chyba?

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszccze nie kupiłem i wciaż się zastanawiam nad wyborem (po drodze doszlo parę wydatków). W każdym razie w przeciągu miesiąca muszę się za to zabrać, bo obecna kanapa męczy mnie nie miłosiernie.

 

630 zł za materac to jednak dla mnie sporo, więc musiałem odłożyć zakup.. Zwłaszcza że nie mam możiwośic na nim się położyć i go spawdzić. Musiałbym obskoczyć parę sklepów i szukać konkretnego modelu, a potem kupić go taniej na necie. Na razie brakowało czasu na to. Ten ESTRELLA LUX 7 stref niby dobry, ale jak z twardością. Jestem dość chudy i wagę mam prawdidłową co do wzrostu. Po prostu nie chcę wpakować 600 zł na materac na którym nie będzie mi się wygodnie spało. Kiedyś ktoś mi mówił że im twardszy tym lepszy. Cóż musze jednak sam to sprawdzić. Już parę razy się naciąłem kupując przez internet (między innymi fotel biurowy) i więcej nie mam zamiaru Dołączona grafika

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest materac sprężynowy czyli nic specjalnego a cena przy tym spora, u konkurencji znajdziesz w cenach 450-500zł, za te pieniądze sugeruje zakup czegos takiego: http://www.comfortbe.pl/menu,7,esklep,produkt,id,650,name,Materac_wysokoelastyczny_Comfortbe_RELAKS_80x200,kat,74,prod,0

cena to 400zł a lepszy od wysokoelastycznego jest już tylko termoelastyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm 2 i w obu polecasz ten sklep. Normalnie bym kupił, ale że jestem wyczulony na sprzedawców i marketingowców co oferują swoje produkty na różnych forach to przymknę oko na tę ofertę. Na razie zamówiłem jedynie łóżko i stelaż. A materac będę dobierał na zasadzie sprawdzania na jakim się wygodnie leży. Ktoś coś może napisać więcej na temat tego typu materacy jaki podał kobus'a. Niekoniecznie tej firmy ? Głównie chodzi mi tu o jakość. By materac taki nie mał żadnych odkształcęń po dłiższym czasie. Wygoda/jakosć w przystępnej cenie. Idzie znaleźć jak się dobrze poszuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...