Skocz do zawartości
Gru

Pentium 4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim nowiutkim Pentium 4 2,4 GHz. Osiąga znacznie wyższą temperaturę niż się spodziewałem nawet do 57 stopni.

 

Jest zainstalowany na płycie ABIT’a BH7, Zasilana dobrej jakości zasilaczem, ale 300W, do tego GForge 2MX 200/400 (bez wiatraczka) i DDR 512MB 333MHz

 

Procesor jest chłodzony przez BOX’owy oryginalny intel’owski radiator. Mocowany (łączony z procesorem za pośrednictwem pasty srebrowej a nie oryginalnej cieniutkiej folii aluminiowej z masa termo przewodzącą (było jeszcze cieplej).

 

W biosie mam ustawiony alarm na 60 stopni a wyłączenie na 65 stopni. Procesor pracuje na standardowych parametrach. Jednostka ma otwartą obudowę, dodatkowy wiatrak nawiewający powietrze spoza obudowy (pod dyskami).

 

Proszę o pomoc. Jaką powinien mieć temperaturę przy 100% obciążeniu a jakiej nigdy nie powinien przekroczyć?

 

Jak go schłodzić czy jestem skazany na chłodzenie wodne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ramzes The Great

Uroki boxowego coolerka :(, choc moze masz zle posmarowanego lub wogole ?? jezeli to odpada kup inny cooler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim nowiutkim Pentium 4 2,4 GHz. Osiąga znacznie wyższą temperaturę niż się spodziewałem nawet do 57 stopni.

 

Jest zainstalowany na płycie ABIT’a BH7, Zasilana dobrej jakości zasilaczem, ale 300W, do tego GForge 2MX 200/400 (bez wiatraczka) i DDR 512MB 333MHz

 

Procesor jest chłodzony przez BOX’owy oryginalny intel’owski radiator. Mocowany (łączony z procesorem za pośrednictwem pasty srebrowej a nie oryginalnej cieniutkiej folii aluminiowej z masa termo przewodzącą (było jeszcze cieplej). 

 

W biosie mam ustawiony alarm na 60 stopni a wyłączenie na 65 stopni. Procesor pracuje na standardowych parametrach. Jednostka ma otwartą obudowę, dodatkowy wiatrak nawiewający powietrze spoza obudowy (pod dyskami).

 

Proszę o pomoc. Jaką powinien mieć temperaturę przy 100% obciążeniu a jakiej nigdy nie powinien przekroczyć?

 

Jak go schłodzić czy jestem skazany na chłodzenie wodne?

jak niedawno kupiłem p4 2.4 (533)i Gigabyta Ga8SQ800 ULTRA i wsadziłem proca to temperature miałem między 60-70 stopni, więc wyciągnołem procka przetrałem palcem czujniki na sokecie i temperatyura wróciła do normy czyli 30-38. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do GRU: Mam P4B (533) 2.4@2.9 na 1.600 v i max temp. po 20 godzinach UD to 48.

Czy oderwałeś tą blaszkę na spodzie BOX'owego coolera ? Ja tak zrobiłem jak czekał na mojego nowego cooler'a i miałem na default settingach takie temperatury:

idle 35

load 42

 

Polecam ci tego Tt Spark 7 albo Zalmana 7000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim nowiutkim Pentium 4 2,4 GHz. Osiąga znacznie wyższą temperaturę niż się spodziewałem nawet do 57 stopni.

 

Jest zainstalowany na płycie ABIT’a BH7, Zasilana dobrej jakości zasilaczem, ale 300W, do tego GForge 2MX 200/400 (bez wiatraczka) i DDR 512MB 333MHz

 

Procesor jest chłodzony przez BOX’owy oryginalny intel’owski radiator. Mocowany (łączony z procesorem za pośrednictwem pasty srebrowej a nie oryginalnej cieniutkiej folii aluminiowej z masa termo przewodzącą (było jeszcze cieplej). 

 

W biosie mam ustawiony alarm na 60 stopni a wyłączenie na 65 stopni. Procesor pracuje na standardowych parametrach. Jednostka ma otwartą obudowę, dodatkowy wiatrak nawiewający powietrze spoza obudowy (pod dyskami).

 

Proszę o pomoc. Jaką powinien mieć temperaturę przy 100% obciążeniu a jakiej nigdy nie powinien przekroczyć?

 

Jak go schłodzić czy jestem skazany na chłodzenie wodne?

ten komputer to w markecie kupiles prawda?

Czy skladal Ci moze "fachowy :lol: " serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wyglądam na takiego co kupuje Pecety w Lider Szajsie :? Sam go robię :)

 

Dziś jeszcze raz go zamontowałem - i G.. jakieś 2 stopnie więcej :(

 

idle 45 stopni

a przy 100% load (SETI) nawet 57 stopni

 

Czy to normalne w P4 że ma nieco wklęsłą obudowę rdzenia?

 

A jeszcze jedno może to złudzenie ale przy wyższej temperaturze system Win XP P jakby zwalniał i tracił wydajność

 

firefI00d czy te osiągi to na boksowym radiatorze.

I zauważyłem że podkręciłeś P4 identyczny jak mój P4 2,4B ponoć miały nie dawać się podkręcać - ja jeszcze ni próbowałem - dopóki temperatura nie będzie w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam P4 2.4B@2.9 i mobo ABITA i powiem ci jedno: nie daj sie zwiesc odczytom temp bo wiele modeli Abita po P4 ma zwalone czujniki mierzace temperature :( Moj Abit BD7-II przy Volcano 7+ na High pokazuje po wlaczeniu kompa w biosie 46 st co jest oczywiscie totalna sciema...Moj Abit zawyza temp o jakies 12-15st tak sadze. Wyczytalem na overclockers.com ze BH7 ma tez taka przypadlosc

 

Najlepiej jezeli sprawdzisz jakims zewnetrznym termometrem lub metoda organoleptyczna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firefI00d czy te osiągi to na boksowym radiatorze.

I zauważyłem że podkręciłeś P4 identyczny jak mój P4 2,4B ponoć miały nie dawać się podkręcać - ja jeszcze ni próbowałem - dopóki temperatura nie będzie w normie.

Na boxowym też tak podkręcałem ,ale oczywiście większe temperatury. Teraz mam Tt Spark 7 @ 3200 rpm ,a proc już po burn-in i chodzi na 1.525 przy 2.9 Ghz.

 

A co do podkręcania to można bez problemu ,ale tylko przez magistrale - mnożnik jest zablokowany i nie odblokujesz (chyba że masz Engineering Sample :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GA-SQ800 Ultra zawyze temperature na BIOSie F3 o okolo 10-12*C (nieliniowo). Sproboj upgrade BIOSa, mi pomoglo zbylo mi z 55 do 43 :).

No ale koniec koncow wrocilem do F3, czemu....poszukaj w moich postach, mialem troche problemow z tym mobo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...