Skocz do zawartości
_KaszpiR_

EK WaterBlocks CSQ

Rekomendowane odpowiedzi

Fotki:

Dołączona grafika EK-Supremacy Nickel Plexi - Click

 

Dołączona grafika EK Waterblocks EK-FC680 Nickel Plexi - Click - tylko na dole są 2 podstrony

 

1. Ogólne wrażenie przy montowaniu

 

 

Dołączona grafika EK Waterblocks EK-DDC X-TOP CSQ Plexi - Click

 

ma ktos dostęp/namiary do kogoś kto sprzedaje bloki EK Waterblocks na gtx 680 ale nie CSQ?

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były, widziałem u nich w sklepie jakos w lipcu.

Musieli pewnie wyprodukować jedną serię powiedzmy 50szt, a potem nastapiła zmiana desingu na CSQ, w efekcie zarzucono czyste plexi i nawet je wycofano ze sprzedaży.

 

Troche szkoda...

 

PS, pytanie było inne Dołączona grafika

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EK nawet takich w produkcji nie miało. Jak szukasz zwykłej plexi/acetalu, to tylko bloki dla radków 7xxx jeszcze je posiadały, później to tylko CSQ.

 

To bardzo ciekawe, ze nie mieli takich w produkcji - widocznie moj wyprodukowala inna firma i podpisala sie na nim jako EK :lol:

Wracajac do tematu to ja kupilem ostatni na Coolingu w wyprzedazy - musialbys wyslac do nich i do Angeli zapytanie czy jeszcze czegos nie maja na magazynie ake watpie. Pozostaje albo zakup poza granicami albo druga reka, ale w sumie to swiezy blok wiec watpie zeby szybko sie pokazaly uzywki... Tym bardziej, ze to ostatni normalny blok bez udziwnien w stylko koleczek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.sleevekin...i-Nickel-EN/859

 

Szukałem ostatnio rezów które kiedyś robił EK, i chyba tylko w sleevie mieli. To CSQ to porażka, wygląda to jak wykładzina w autobusach itp :/

 

Sleeveking tylko w ostatnich dwóch miesiącach oszukał kilkanaście jak nie kilkadziesiąt osób. Proponuje poszukać wątków na benchmarku, pclabie o niejakim Rafale Więckowskim aka oplatanie.pl / sleeveking . Konto allegro : http://allegro.pl/sh...hp?uid=22016121

Mam świadomość, że mogłeś nie wiedzieć więc na przyszłość nie podawaj linka do tego sklepu, chyba że celowo chcesz kogoś wpuścić na minę...

Sama dostępność też stoi pod dużym znakiem zapytania, bo daje sobie rękę obciąć, że gość nie ma magazynu jak Cooling/Angela tylko zamawia bezpośrednio a skoro Cooling i Angela nie mają skąd ściągnąć tego bloku to on tym bardziej..

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech. To, że ktoś się pomylił, to nie znaczy, że należy go minusować. W miarę regularnie latam po stronach z blokami, ale wcześniej nie widziałem owych sztuk na zwykłej plexi czy acetalu, stąd też były moje wnioski. Qrczak też mógł nie wiedzieć o sprawie ze sleevem, tak więc ja mu wyrównałem ocenę posta na zero (żaden z nas nie trollował, nie łamał zasad forum itp).

 

A wracając do tematu - z reguły sklepy trzymają nie więcej, niż 1-2 sztuki fullcoverów, albo i ściągają je na zamówienie, ze względu na nikły popyt - tym mniejszy, że każdy blok ma aż 4 wersje i ciężko trafić, jaki będzie łatwiej sprzedać. Tak więc, jeżeli brak na stanie angeli, coolingu czy aquatuningu, to będzie słabo z dostępnością. Może warto odezwać się do EK i spytać, czy nic nie mają albo czy nie mogą zrobić?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na zamówienie nie zrobią po staremu? Dołączona grafika Jeśli nie, to trzeba sobie odpuścić.

 

Patrzyłem teraz po kilku sklepach zza zachodniej granicy, wszędzie lipa. Może weź coś z innej firmy - Watercool, Koolance, Aquacomputer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, kupiłeś już jakiś?

 

Swoją drogą EK strzeliło sobie w kolano. O ile blok na CPU jeszcze jakoś wygląda (zwłaszcza w wersji full nickel/copper), o tyle te na GPU są po prostu odrażające. No i najgorszy fail - brak gwintów na miedzi. Ich już chyba do reszty poj***ło. Ale może się opamiętają, biorąc pod uwagę, że wszędzie narzekają na to badziewie.

 

EDIT: Znalazłem :D

 

http://www.caseking.de/shop/catalog/Wasserkuehlung/VGA-Wasserkuehler/VGA-Kuehler-fuer-NVIDIA/EK-Water-Blocks-EK-FC680-GTX::18759.html

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem w EKWB cały set, na starą płytę fullcover + mosfety są w starej plexie, ale juz w CSQ są na proc i grafike - wiec bedzie pstrokacizna.

 

Najwyzej sie pchnie na allegro.

 

Recka i tak pewnie bedzie.

 

 

 

Pytalem EKWB czy planuja czyste plexi, albo np białe albo kolorowe, powiedzieli ze nie bardzo.

Zasugerowalem, aby zrobili glosowanie na stronie czy ludzie chca kolorowe topy itd, zobaczymy czy cos sie ruszy.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chce nickel+ plexi, czysta miedz mi sie znudzila.

 

Co do ankiety to chyba nie bardzo przejdzie aby cos takiego zrobic, bo oni zmienaja design.

Jest to tworzenie nowego wizerunku całej linii produktów, a to pociaga zmiane linii produkcyjnej - i wszystkich designów.

 

Może ktoś tam zrobi badanie rynku i dostosują się jak im sprzedaż spadnie.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża szansa, że spadnie - większość wucetów ma złączki przy grafie po obu stronach PCB. Tutaj to nie wyjdzie, jeżeli nie dokupi się adaptera, a i tak trzeba będzie zastosować jeszcze przy nim kolanka. Jak już chcą robić takie rozwiązania, to niech wezmą przykład z nowych bloków XSPC.

 

Ja wiem jedno - jak będę zmieniał grafę w najbliższych miesiącach, to albo dostanę blok EK w starym stylu, albo kupię od innego producenta, i sądzę, że nie jestem jedyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ekwb.com/shop/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/f/c/fc-link-blue_detail_800.jpg

takie coś ale z jakimkolwiek innym kierunku niz na rysunku nie powstanie.

 

Tak więc albo złączki kątowe albo jakis bridge aby puścić to inaczej, troche lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym pisałem. Nie dość, że brzydkie, niefunkcjonalne (i tak potrzeba jeszcze kolanek) i powoduje większy opór w układzie, to na dodatek kolejna rzecz, jaka może w wucecie pęknąć po jakimś czasie i wyciek na zasiłkę gotowy (po drodze płyn zaliczy też PCB dźwiękówki, jak ktoś takową posiada).

 

Jak już założysz ten blok, to napisz, jak to to się sprawuje, ok? Może by też zmienić tytuł tematu na ogólny "EK CSQ", tak by można było swobodnie podyskutować o nowym designie tej firmy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile jeszcze wygląd dla mnie jest do przyjęcia to brak gwintów w miedzi totalnie dyskwalifikuje dla mnie nową linię bloków. Najgorsze jest to że dla GTX 670 wogóle nie wypuścili nawet krótkiej wersji bez CSQ. Trudno trzeba poszukać opinii o heatkillerzeDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jedynie plexi+nickel wyglądają najlepiej, bo można strzelić światło ;)

Ale te copper+acetal to jakieś przekombinowane.

Oczywiście wraz z nowym designem jak ktoś zna sie na chłodzeniu wodnym to od razu rozpozna, że to EKWB - może o to właśnie chodziło między innymi w nowym designie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wraz z nowym designem jak ktoś zna sie na chłodzeniu wodnym to od razu rozpozna, że to EKWB - może o to właśnie chodziło między innymi w nowym designie?

 

Stary design też był niezwykle łatwo rozpoznawalny, od razu widać było, że to EK. A co do fot, to chyba to było pytanie retoryczne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie miałem czasu napisać kilku słów z rozpakowywania bloków.

 

EK-Supremacy Nickel Plexi

1. Jak widać na fotach dostajemy backplate w zaleznosci od socketow, a do tego odpowiendie sruby. Do tego gumowa podkładka.

2. Spód jest równy i zrobiony na lustro (za sprawą niklu), aczkolwiek pod światło widać lekkie nierówności od szlifowania. Na fotach próbowałem to złapać z różnym skutkiem.

Niemniej nie wydaje mi się aby był sens szlifowania tego bloku, bo tylko zniszczymy niklowaną powierzchnię. Może po gwarancji ;)

3. Wykonanie nacięć w środku jest dobre, żadnych nierówności, wszelkiego rodzaju odblaski i przebarwienia wynikają z minimalnych nierówności.

4. Sugeruję otworzyć blok i go przedmuchać, ja u siebie znalazłem mikroskopijne kawałki zabrudzeń w bloku które wystarczyło przedmuchać albo wyjąć kartką papieru.

5. Nie pamiętam jak montaż jetów wygląda w innych modelach, ale pamiętam, że w VGA block to było takie sobie (uszczelka uwielbiała zwiewać). Tutaj mamy wypustki utrzymujące blachę w miejscu - nacięcia w narożnikach. Uszczelki tak umiejscowione, że nie ma problemu aby je schować.

6. W pudełku mamy jeszcze dodatkową podkładkę oraz pastę GELID - pewnie jest to GELID GC-2, ale szczerze, wygląda jak Zalman STG2.

 

EK-FC680 Nickel Plexi

1. Wykonanie ok, powierzchnia pod prockiem jest równa, aczkolwiek na zdjęciach tego dokładnie nie widać, gdyż mam okrągłą lampę.

2. Wybrzuszenia pod mosfety i ramy mają delikatne zagłębienia, nie jest to lustro.

3. Termopady na ramy trzeba wymierzać ile się tnie, bo trochę mało zostawili luzu. Na mosfety itd zostaje jakaś 1/3 listka.

4. Żeby zamontować klocek trzeba wykręcić jedną śrubę między otworami na wodę. Trochę się dziwię, że ją tam zamontowali ;)

5. Przykręcenie kostki a pomocą długiej śruby, przykręcanej do metalowej części bloku, a nie plexi, więc można być spokojnym, że trzyma. Oczywiście nie przesadzać z mocą, bo strzeli.

6. Montaż najlepiej przeprowadzić na jakimś pudełku - złącza DVI oraz zasilaniowe naprawdę utrudniają pracę.

7. Złączki SM10/16 Feser'a pasują idealnie, właściwie nie wystają poza przedłużenie płaszczyzn bloku, no może minimalnie, ale aż trudno było to uchwycić na zdjęciach. Ciekawe, że gwintowane otwory pod złączki nie pokrywają się z otworami przepływowymi kostki, widać na zdjęciu, że są trochę przesunięte, jakiś milimetr.

8. Kostka ze złączkami wystaje ponad złącze zasilaniowe na karcie, ale nie wystaje poza drugi śledź, jeśli się nie mylę.

9. Całe PCB grafiki zbytnio się nie wygina, trudno nawet to zauważyć, chyba bardziej się wyginała na standardowym chłodzeniu.

10. Niestety w zestawie nie ma ani pasty, ani korków jako zaślepek. Ale jest jedna podkładka gratis ;)

 

Ogólnie - ok, jednak trochę muszę się przyzwyczaić do tych kółeczek, ciekawe jak będzie wyglądać po podświetleniu.

Chyba bym jednak wolał mieć bloki pure plexi bez kółeczek i zmatowienia.

Edytowane przez _KaszpiR_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.8 - połóż kartę do góry nogami na gładkim blacie, a będziesz wiedział, czy coś wystaje. :P

 

ad.9 - przy blokach wodnych z reguły karta się mniej wygina, cały blok ją usztywnia (jak się ma jeszcze backplate, to w ogóle nie ma o czym gadać :) ).

 

Ta lista uwag jest bardzo przydatna, takich informacji często brakuje przy wielu recenzjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele recenzji jakie widzalem byly robione pt 'no dobra zamontuje i jest super, dziekuje za uwage'. A foty czesto sa 'standardowe' i nie pokazujace ewnych detali, calkiem waznych przy montazu.

 

Mnie pozytywnie zaskoczylo montowanie tego malego bloku pleksy, balem sie ze sie bede wkrecal w plekse - a tu niespodzianka, bo w metal.

 

ad9 - zobacze w chacie. Sprawdze tez ile miejsca zostaje w budzie z prostymi zlaczkami, bo cos czuje, ze bede musial zalatwic jeszcze jakies kolanka.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem kartę graficzną.

 

Podświetlenie mam od katod UV (10cm kazda).

Głowy nie urywa, światło nie przenika tak dobrze do środka.

 

Raczej trzeba się nastawić na dodatkowe podświetlenie jesli ktoś chce miec dobry efekt.

 

Największym dramatem okazuje się montaż węży - musiałem zastosować 90st, a i tak całość bardziej wystaje niz GTX 580.

 

 

Może mi się uda jeszcze w weekend coś pokombinować to dam fotki z prockiem.

 

 

 

 

Aż się prosi aby robili karty tak aby blok był na górze, a nie na dole :D

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedyś któryś z producentów zrobił kartę "do góry nogami", ale idea zupełnie się nie przyjęła. Był problem z wielkością chłodzenia i tym, że sporo miejsca zmarnowano, ponieważ śledź i tak był 2-slotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...