Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wg. mnie dobrym kompem do biura bylby jakis celeron powiedzmy 600mhz + 256mb ram + jakis hdd 5400rpm, mobo na i810 all in one

Jak juz mowilem taki sprzet jest poprostu niedokupienia. intel go nie robi od 2 lat wiec i dystrybutorzy nie maja, a jesli sie trafiaja pojedyncze zagubione sztuki to za jakies smieszne ceny (smieszne = 20 zlotych roznicy od nowego 1 GHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt juz nie używa Win95 a w szczególności w biurze. O stabilności i bezpieczeństwie mówiłem a propo temperatury, nagrzewaniu sie i ryzyku uszkodzenia przy instalacji/ awarii wentylatora.  

Co do wydajności, to napisałem, że Celeron 1.7 jest wydajniejszy od Duronów (w tym i 1.3). Co do ceny to proszę: Celeron 1.7Ghz: 485zł, Duron 1.2GHz: 285zł. Na pewno nie połowę taniej a już na pewno nie wydajniej.  

Co do Athlona XP to zgadzam się w pełni, ale prosze nie zapominać, że my tu mówimy o cenach giełdowych Athlon XP1600+: 400zł czyli o 85 mniej, ale cena sklepowa to wciąż blisko 500zł. Nie mówiąc już o kwestii bezpieczeństwa Athlonów...

Dalej, wszystko skłania się ku marce i marketingowi. Nie znający się laicy pójdą za numerkiem 1.7 Ghz niż za 1600+. Co do grafiki, sprawa jest identyczna. Liczy się marka a tę nVidia wypracowała sobie już jakiś czas temu. Nikomu nic nie mówi ATI i jego ostrzejszy obraz, zwłaszcza, tym, którzy się nie znają bądź nie potrzebują. Takie jest moje zdanie.

W większości się zgadzamy z wyjątkiem:

1 temperatury - sprawdź ile ciepła wydziela ten celeron, a ile Duron - wtedy się wypowiadaj na ten temat. Po drugie nikt wentylatora nie będzie montował. Nie wspomnę już o tym, że jak się wie jak montować wentylator i stosuje sie porządne wentylatory, to ryzyka uszkodzenia nie ma. W przypadku porządnego radiatora (równie porzadnego jak w celeronie) komputer w skrajnym przypadku się zawiesi (mówię o padnięciu wiatraka) - dotyczy to tak samo Celerona o którym mówimy jak i Durona. To już nie jest Celek 0,13 um chodzący z prędkością 1-1,3 GHz...

2 co do cen. Cena hurtowa Durona 1200 to 185zł dodaj do tego marże i VAT i masz ok 250zł a więc praktyczni pół ceny. Do tego dochodzi jeszcze z regóły tańsz płyta główna np. Gigabyte GA 7 DX+ 213 netto w hurcie. Jak to zestawisz razem to się robi znacząca różnica w cenie, a nie czarujmy się w biurze nikt różnicy w wydajności nie będzie w stanie zauważyć. Co więcej jeśli do Durona dolożymy dysk 7200 obr/m i 256 MB zamiast 128 to dla urzytkownika biurowego ten zestaw będzie znacząco szybszy (i ciągle tańszy!) Cena Athlona dla Twojej wiadomości w jakimś podrzędnym hurcie to 305 zł netto w sklepie nie ma on prawa kosztować 500zł! (chyba, że ktoś ma stare zapasy). Nie sprawdzałem ile kosztuje ten celek ale obniżek u intela ostanio nie było (w przeciwieństwie do AMD :-) ). Argumenty o stabilności - jw. bez sensu!

3 ATI ma jednak ciągle lepszą markę u osób które kupują zestawy do biura. To jest raczej zstaw obliczony na naiwnego gracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo takie ati jest duzo lepsze do biura

 

ati rage 128 ultra- pelne wsparcie dvd, ladny obraz, kosztuje grosze

gf2mx200- brak wsparcia dla dvd, najczesciej (prawie zawsze) obraz skrajnie nieczytelny, wieksza cena niz ati rage128ultra

 

nie mam pytan, nawet nie wspomne o tnt2m64.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztuje to 3299!!!!! Bez drukarki a w tym 128sdram-u :P :P. Jak bym poszedl do jakiegos sklepu to bym zlozyl taki sam zestaw z lepsza karta grafiki za nie cale 3000zl. Ten zestaw byl do [gluteus maximus] i drogi i wogole. Ta ulotka byla bodajze z reala chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to się porobił, Duron 1000 do biura spoko starczy, posłuchajcie sami siebie, taki procek to do wszystkiego starczy, chyba zbyt posłuchaliście gadek marketingowych i gry dla was płynnie chodza dopiero powyżej 200 fps. Do biura spoko styknie PII 300 czy jakiś K6-2 350 i 128 mb ram. Do tego byle jaka karta graficzna, najlepiej jakiś Matrox bo ładny obraz ,ale chyba za drogo :lol: więc jakiś savage czty cuś i spoks. Według mnie najlepszy do biura to Via C3 ok 800-1000 chyba innych nie ma 8) a kosztuje mało, w szczególności jego użytkowanie, a taka platforma EDEn to w ogóle cudo, sam bym chciał takie cuś, na czas WWW, mp3 i filmów no i na noc w czasie ściągania, a nie słuchać tego w miare cichego ,ale słychalnego coolera na moim kompie. Te kompy co są w supermarketach to według mnie są do niczego, do Biura za szybkie, do gier ,moze nie są za wolne ,bo na takim p 4 2Ghz i GF 2 MX-200 wszystko póździe ślicznie do rozdzielczości 800x600 nowe gry prócz Morrowinda:) a starsze czyli takie pół- bądz roczne w 1024x768 tylko te SDramy dla P4 trochę w oczy rażą, bo P4 bez wydajnej pamięci jest za przeproszeniem "gówienkiem", natomias procki AMD tak dużo nie czerpią z DDR-ramów, ok 5-10% a najbardzie to w kompresji, dobra kończe bo nie wiem już o czym to miałem pisac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem mnie panowie zaskakujecie i to bardzo. Na cholerę komukolwiek do przeciętnego biura potrzebny proc ponad 1 ghz???? Mój ojciec ma sklep z częściami samochodowymi, złożyłem mu rok temu komputer AMD k6-2 350mhz, 4.3 gb dysk, 128 mb ramu, 4 mb grafika S3 na AGP. I co? I nic, świetnie się sprawuje w Wordzie, programie fiskalnym, kilkunastu katalogach części (po kilka tysięcy pozycji) i zamawianiu przez internet. Tylko dysk powoli robi się za mały, ale tak czy inaczej na co mu procesor choćby i 600 mhz? :-) Ja osobiście jestem całkiem zadowolony z mojej wiekowej już konfiguracji bo do pracy, neta i słuchania w tym czasie mp3 zupełnie mi wystarcza :-) Nie popadajmy w paranoję posiadania najnowszych kart i procesorów których i tak nie umiemy wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym jest, że do prostej pracy biurowej to i pentium 133 wystarczy w zupełności. Chodzi o to, że w gotowych zestawach w sklepie nie sprzedaje się już nic z tych rzeczy, a przecież o tym wlasnie byla mowa w tym poście. Chodzi o to, że ludzie wyśmiewają zestawy "do biura", twierdząc, że są mało wydajne, a w dodatku mają przestarzałe komponenty. Ktoś tu nawet mówił, że do biura w sam raz nada się radeon 7500, co uważam za wielce zabawne, bo tenze radeon jest nieźle wydajniejszy od mojego GF2Ti, który uważam, że wyśmienicie nadaje się do gier...

Cóż, moim argumentem było, że kupując nowy zestaw do domu, nikt nie kupi starego kompa, no chyba, że ma na niego 200-300 zł. Jeżeli kogoś stać na nowy komputer, a cena się liczy to zapewnie zakupi choćby i takiego Celerona 1.7 GHz, który sprawdzi się doskonale, oraz zestaw z nim i średniej klasy kartą graficzną nie bedzie kosztował zbyt wiele.

Faktem jest, że mój ojciec w pracy używa 486, a w domu celerona 300A, i nie narzeka, ale nawet on się zastanawiał czy nie kupić sobie Durona 800. Sprawa jest o tyle ciekawsza, że coraz trudniej znaleźć serwis, dla kilkuletniej już maszyny. Moja siostra ostatnio miała diabelne problemy kiedy zepsuł jej się wentylator na pentiumie II 400 MHz, a serwis nie mógł natychmiast skombinować nowego, choć na półkach piętrzyły się zmyślne i kolorowe wynalazki pod Athlony i Pentium IV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makonar moim zdaniem stwierdzenie, że AMD K6-2 350 Mhz powinno uciąć dyskusję na temat czy lepiej w biurze sprawdzi sie celeron 1.7 czy duron 1.2... A że nie można takiego kompa kupić nowego to już zupełnie inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym rzec przysłowiowo "co ma piernik do wiatraka?". To, że AMD wystarczy świetnie do pracy biurowej ma mało wspólnego z porównaniem wydajności Celerona i Durona. Równie dobrze mógłbyś mówić, że Athlon i Pentium nadają się do gier, a Celeron i Duron do biura. Mało ma jedno i frugie wspólnego i prawdy w tym tyle co kot napłakał, bo i na AMDK6-2 można wcale nieźle pograć...

Nawiasem mówiąc, zarówno Duron i Celeron sprawdzą się w biurze lepiej niż AMD K6-2 :), a ludzie są pazerni, i jak mogą mieć więcej to na pewno będą chcieli mieć więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja sie zaraz zdenerwuje :P To, że AMD 350 mhz świetnie sprawdza się w biurze ma to do siebie że świadczy o tym, że zarówno duron jak i celeron nadają się do tego świetnie więc po co zastanawiać się co lepsze? Ja osobiście mam dość dyskusji nad wyższością amd nad intelem czy odwrotnie. A co do tego, że na amd k6-2 można całkiem nieźle pograć to wiem, na swoim p266mmx też mogę sobie popykać np w Heroes of Might and Magic IV bez najmniejszego problemu :) (tzn akurat teraz nie mogę bo dysk mi poleciał a na obecnym raczej się nie zmieści :cry: :cry: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tego, że na amd k6-2 można całkiem nieźle pograć to wiem, na swoim p266mmx też mogę sobie popykać np w Heroes of Might and Magic IV bez najmniejszego problemu :)

A mi nie dziala bo mam karte graficzna 2MB :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD DURON 850 170zl

SDRAM 128 MB 133MHz 100zl

SHUTTLE DOT-AK12.3 KT133A/SDR/SN/U100 315zl

RAGE-128 32MB AGP OEM 120zl

SEAGATE 20GB ATA/100 300zl

Obudowa ATX 105zl

FDD 1,44mb 42zl

LG CDR-8522B 52x OEM 120zl

 

Razem 1272zl

 

jako nowy komp do biura styknie, nieliczylem coolerka ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubmich to poszukaj jakiegoś Voodoo Rush na allegro :-) Za jakieś 40 zł możesz mieć 6-8 Mb karte z akceleratorem :-) Dla tej gry warto wydać takie pieniądze :-)

Mialem Voodoo I ale spylilem /jeszcze za jakies 130 pln/. Kupuje teraz nowego sprzeta- zajelem sie wizualizacja i na moim nie podzialam, ale do mojego obecnego szukam karty na PCI z wyjsciem TV. Jak ktos ma taka i chce sprzedac to czekam na oferte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mojego obecnego szukam karty na PCI z wyjsciem TV. Jak ktos ma taka i chce sprzedac to czekam na oferte.

W Wawie na gieldzie mozna znalezc czasem S3 Virge 4MB PCI z TvOut wsrod uzywanych czesci, a troche czasu temu widzialem _nowa_ :) w pudeleczku itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wawie na gieldzie mozna znalezc czasem S3 Virge 4MB PCI z TvOut wsrod uzywanych czesci, a troche czasu temu widzialem _nowa_ :) w pudeleczku itd.

O cos takiego mi chodzi, sprawdze na gieldzie w krak. nie obila Ci sie o uszy /oczy/ cena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cos takiego mi chodzi, sprawdze na gieldzie w krak. nie obila Ci sie o uszy /oczy/ cena :)

Znajomemu kiedys cos takiego 4mb kupowalem bo potrzebowal do zgrywania na video prezentacji...jak ma jeszcze i chce sie pozbyc to dam znac ale cos go dawno nie widzialem mozliwe ze wyjechal juz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu kiedys cos takiego 4mb kupowalem bo potrzebowal do zgrywania na video prezentacji...jak ma jeszcze i chce sie pozbyc to dam znac ale cos go dawno nie widzialem mozliwe ze wyjechal juz...

ok czekam na wiadomosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...