Skocz do zawartości
Architekcik

i3770k + Asrock Z77Extreme4-M - Zegar leci w dol w stresie?!

Rekomendowane odpowiedzi

Za bardzo nie ma miejsca na jakies male wentylatorki, ktore moglyby byc ukierunkowane na radiatory sekcji zasilania. Ew. odwrocenie wentylatora na tyle schlodzi troche sekcje no ale co to da. Co w koncu powoduje ten throtling. Temperatury procka, sekcji, czy moze chipsetu? Nawet jezeli sekcji w jaki kolwiek dziwny sposob mialo by to wplyw to i tak same temperatury procka sa dosc wysokie i z tym musze tez walczyc.

Jesli chodzi o mnie na dzien dzisiejszy to jestem nastawiony na wymiane tej plyty glownej oraz przy okazji nalozenie lepszej pasty. Jesli wtedy procek ciagle bedzie robil problemy z temperaturami to pobawie sie IHSem jak tu mi podpowiadaliscie wczesniej. Przynajmniej po wymianie plyty i dokupieniu drugiego wentylatora na MACHO bede mial pewnosc, ze zrobilem wszystko co moglem :) tak? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym odwrócić wentylator z tyłu, tak aby wiał do środka.

No tego jeszcze nie grali. O_o

 

Zrezygnuj z jednej 120 na gorze (tej bliżej frontu) i zainstaluj ją na boku jeśli masz taką możliwość.

Generalnie wszystkim polecam ten artykuł: The Big Air Cooling Investigation

Oczy się otwierają na pewne fakty. Polecam przeczytać dokładnie i ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tego jeszcze nie grali. O_o

 

Nic nie szkodzi.

Powinno to obniżyć temp sekcji zasilania. Jedne radiatory byłyby owiewane przez wentylator w tylnej ścianie. Radiator równoległy do wentylatora w dachu miałby pewnie też niższe temp. na skutek tego, że wentylator w dachu miałby większy przepływ powietrza. Jakby to wpłynęło na temp. procesora, nie wiem. Że tego jeszcze nie grali, nie znaczy, że nie warto poświęcić 2 minut na odwrócenie wentylatora i 30 minut na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory że tak się tego biosu/UEFI uczepie ale u mnie po zmianie na bete procek potrzebował znacznie wyższego napięcia do 4.6GHz. Sprawdź więc inną wersję, chyba że już to robiłeś i nie ma różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mi wczoraj wieczorkiem przywiózł klamoty to mu składałem kompa oglądając Rambo. Dołączona grafika

 

2500K + Z77 Extreme4 + Macho + Regnum

 

Jestem pozytywnie zaskoczony łatwością montażu Macho oraz pojemnością Regnuma. Temp znakomite. Bez OC w Prime95 było jakieś 51C. OC machnąłem w zasadzie ustawiając mnożnik na 45 i podnosząc limity. Napięcia na Auto i śmiga bez szemrania. W zasadzie dlatego kazałem kumplowi kupić 2500K zamiast 3570K. Proc przewidywalny i bez problemu z temp. Po OC max 62-63C. Grafę dobierzemy po premierze GTX660.

 

BTW. Macho + Regnum w zasadzie tworzą idealną konfigurację Push-Pull

 

Dołączona grafika

 

Pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4400 osiagnalem przy napieciu okolo 1.23v. Chodzilo chyba okolo godziny na Primie i wyglada, ze sie trzyma. Sprobowalem 4500 i tu juz napiecia musialy pojsc w gore. No niestety mam taka sztuke. Prime leci przez 3h na napieciu 1.264 w stresie i wyglada ok. Temperatury w heat tescie dochodza na srodkowych jajkach do 88 i 89 stopni celcjusza. Po bokach maja 83 i 82 stopnie. Biorac pod uwage, ze nie czesto grzeje sie tak procka mysle, ze przy tych ustawieniach zostane. Tym bardziej, ze przy innych testach grzeja sie max do 76-78 po srodku. Zalezalo mi na 4.4GHz 24/7 ale mysle, ze sprobuje 4.5GHz przy tych temperaturach. Doloze jeden wentylator na tych MACHO i przeciag przez radiator razem z tylnim wentylatorem bedzie konkretny. Mysle, ze ugram tym 1-2 stopnie pomimo tandety IHSu w Ivy. Apropo. Mamy tu na forum jakiegos guida jak pozbyc sie tej pasty z pod IHSu? Sorki, ze sie wysluguje ale przegladalem i bezposrednio nic nie znalazlem.

 

Tak wiec podsumowujac. Procesor o wiele lepiej zachowuje sie na nowej plycie MSI Z77A GD65. Osiagniecie 4200 poszlo bardzo szybko przy nieznacznym podciagnieciu napiec w przeciwienstwo do pierwotnego ASROCka Z77 Extreme4-M. Dopiero po 4200 na MSI trzeba bylo zaczac mocniej operowac napieciem.

 

Dodatkowo pytanie z innej beczki. Kwestia odczytu napiecia z lini +12v oraz +5v. We wszystkich softach pod windowsem i chyba w biosie tez (musze zaraz sprawdzic) wyswietla sie magiczne dla +12v 8.18v oraz dla +5v 5.68v. Przy takich wartosciach komp przeciez by nawet nie wystartowal. Mam sie martwic?

 

Pozdrawiam wszystkich

 

P.S. oczywiscie throtling z ta plyta nie wystepuje.

Edytowane przez Architekcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doloze jeden wentylator na tych MACHO i przeciag przez radiator razem z tylnim wentylatorem bedzie konkretny.

A gdzie chcesz go zmieścić? Wrzuciłem fotę 2 posty wyżej i moim zdaniem nie ma sensu nic dokładać. No chyba, że założyłeś Macho tył na przód Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macho ma przod tam gdzie przod powinien miec Dołączona grafika Ale myslalem, zeby sprobowac upchac bo powinien sie zmiescic i zeby nie robic zbyt duzego halasu z powodu jak oba sie rozkreca to podpiac pod dodatkowy regulator.

 

P.S. A Ty co myslisz o tych moich temperaturach?

Edytowane przez Architekcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...