Skocz do zawartości
Ketras

[Problem] AsRock Z77 Extreme 4 czy pasuję do niej pamięci GEIL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj dotarły do mnie części od nowego komputera:

 

XFX 550W 80+ SLI PSU

AsRock Z77 Extreme 4

I7 2600k

Geil DDR3 8GB 1333MHz CL9 Evo Corsa 2x

SilentiumPC Regnum L50 Pure

Seagate Barracuda ST1000DM003

SilentiumPC hr 1225

 

Złożyłem komputer ale na boxowym chłodzeniu, ramy włożyłem na banki 2 i 4 , włączam komputer wiatraczki ruszają (ten od procka ciut później), i zong po 3 sekundach restartuje się komputer. i Tak w kółko, odłączyłem dysk twardy to samo, wypiąłem jedną kość ramu przy czym drugą włożyłem w bank 1 , i znów resety. Nadusiłem reset na płycie, jak i clear cmos także nic to nie dało.

 

płyta główna podaje mi nr kodu (POST CODE) i z tablici DR.Debug wychodzi iż :

 

a) przy włożonych pamięciach tudzież jednej pamięci mam kod 55 a więc :

memory not instaled

 

b)przy wyciągnietych pamięciach mam kod 53 a więc :

memory initialization error, not usable memory detecred.

 

Czyli albo pamięci uwalone albo muszę jakoś w biose je uruchomić tylko nie mam jak bo podłączywszy monitor przez HDMI bądź inny przez DVI nie daje mi żadnego obrazu. A komputer bez pamięci pracuje tzn wiatraki działają wszystkie i i się nie restartuje.

 

Na tej liście:

 

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Extreme4/?cat=Memory

 

Kod producenta moich: GOC38GB1333C9SC

 

Nie ma wymienionych moich pamięci ram a więc czy byłoby to możliwe, że dlatego są one nie wykrywalne i nie działa komputer?

Bez pamięci ram komputer już się nie restartuje tylko jest ten błąd 53 no i brak obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tę EPS12V 8 pinową tak bo mam jeszcze 4/8-pinową ale pisze w instrukcji , że zalecają tę 8 pinową. Tak jak pisałem kości pojedynczo wylądowały w każdym slocie i nic. Najbardziej mnie zastanawia fakt iż bez tych kości ramu komputer nie restaruje się (poza brakiem obrazu i błędem 53).

 

Piny sprawdzałem i nie widać by były pogięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stracha. Składam na tej płycie konfig z pamięciami http://www.agito.pl/pamiec-corsair-ddr3-2x4096mb-1600mhz-cl9-0-xmp-vengeance-lp-96-477617.html, ewentualnie takimi http://www.agito.pl/pamiec-corsair-ddr3-4x4gb-1600mhz-cl9-vengeance-xmp-lp-96-645879.html jak starczy kasy i nie wiem czy mi pójdą, jedne są wymienione w suprcie AsRock-a mimo że wydają mi się to te same ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kingstony i działają bez zarzutu na asrocku. w dodatku mam dwie pary kupione w odstępie około pół roku nawet nie sprawdzałem czy są na liście qvl asrocka - wsadziłem i działają :) kumpel ostatnio składał podobny zestaw i też wziął dwa zestawy po 2x4gb kingstona takie jak moje i również działają bez problemowo.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że nikt nie wspomniał o wersji biosu/uefi . To natomiast może mieć istotne znaczenie.

 

Mało istotna informacja.

 

I tak odpowiedź twierdzącą na pytanie czy dany konfig zadziała może dać jedynie osoba, która go przetestowała.

Ona również poda wersję UEFI.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem z z77 extreme 4, pomógł update biosu, od tej pory brak problemu. Wiem że tematy stary ale może ktoś jeszcze będzie się z tym borykał.

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki sam przypadek i identycznd bledy na plycie AsRock Z77 Extreme 4 i koscmi ram zarowno 1 x 4gb goodram jak i 2 x 2 gb g.skill eco cl7 ( 4 x 2gb tez)...Problem polegal na tym ze nie bylo 1 pinu w podstawce proca i nie dzialaly banki pamieci b1 i b2. Kiedy kosc trafila na a1 lub a2 (oby w zadne z gniazd B) to plyta wstawala normalnie...Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...