Skocz do zawartości
szefu91

Laptop - pomocy dla laika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tradycyjnie - potrzebuję notebook'a do 1600-1700 zł; rzecz jasna możliwie najlepszego w granicach tej ceny, głównie w aspekcie tzw. awaryjności. Chodzą słuchy, że ASUSy nie pierniczą się tak często jak cała reszta, a więc w swojej mieścinie wyczaiłem takie oto cudo http://www.euro.com....252v-w7hp.bhtml i wydaje się być on całkiem solidny. Jako że ten sprzęt za główne zadanie będzie mieć zabijanie czasu w akademiku nie wymagam od niego zbyt dużo. Nowe gry nie muszą latać; od czasu do czasu pogram w Chessmastera czy jakiegoś Football Managera - wszystko. Oczywiście pliki audiovideo to w dzisiejszych czasach standard nawet w tosterze więc o tym nie wspominam.

Wracając do meritum - co sądzita o powyższym Asusie? Czy jest wart swojej ceny, czy wytrzyma trudy odtwarzania filmów i biegania po internetowych czeluściach?

 

Aha i jeszcze jedno - cholernie banalne - jak wygląda sprawa z dostępem do sieci? Nie ogarniam tych spraw palmtopowo-laptopowo-netbookowych, ale jakoś tak wyszło na tym świecie, że za wszystko trzeba płacić. Czy bezprzewodowy internet z Vectry na USB wystarczy? (płacę za taki jakąś dychę miesięcznie, nie wiem po kiego). Czy muszę kombinować jakieś inne modemowo-podobne mechanizmy?

 

Bardzo proszę o pomoc, z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus faktycznie mocno się poprawił - sprzęt jak i serwis , chyba nawet jest teraz na topie jeżeli chodzi o odsetek zwrotów na serwis .

 

A co do dostępu do sieci - ten modem z Vectry to coś ala modemy GSM z T-Mobile/Orange/Plus/Play itp. czy bardziej coś w stylu anteny Wifi na USB ?

 

W pierwszym przypadku powinno działać - wszystko zależy od tego czy w miejscu gdzie studiujesz jest Vectra dostępna czy nie , w drugim przypadku to zwykła antena Wifi , będzie działać jak jest dostępna będzie jakaś sieć Wifi ( np. z hotspotów ) .

 

Chyba że ma jakąś blokadę i łączy się tylko z siecią Vectry .

 

Jak nie będzie dostępna Vectra lub to antena Wifi i chcesz mieć dostęp do internetu wszędzie to raczej musisz podejść do któregoś operatora GSM i kupić od nich neta - cenowo z tym różnie - od 15 zł w Play czy 30 zł w Era / TM do nawet 80-130 zł za m-c .

 

Taki net ma ograniczenia transferu - najtańsze opcje mają z reguły tylko kilka GB transferu /m-c , przy droższych jest więcej .

 

Net nadający się raczej do surfowania po necie , oglądania filmów od czasu do czasu na Yt czy ściągnięcia paru nagrać ( zależy od limitu ) .

 

Jak chcesz dużo grać po sieci czy będziesz ściągał dużo plików z P2P itp. to ze względu na ograniczenia transferu taki net odpada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten modem z Vectry to coś ala modemy GSM

Dokładnie. Modem to model E173 huawei, dostęp będzie na pewno (miejscówka Gdynia) więc z tym bym się nie szczypał. Gorzej martwi mnie 1gb na transfer. Nie wiem czy w akademiku czasem nie ma sieci - może to by wypaliło. W tych sprawach jestem kompletnym żółtodziobem, dlatego chętnie poznam najlepsze rozwiązanie tj. co kto poleca.

 

Co do lapka - warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...