Skocz do zawartości
Glibnes

Laptop na studia do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję porządnego laptopa w cenie max. 3100zł z porządnym procesorem i sporą ilością RAMu. Poszukuję laptopa bez żadnego systemu. Grafika nie jest tutaj moim priorytetem, ale od czasu do czasu lubię zagrać sobie w nowsze gry. Prosiłbym nie mówić, że "dołożysz 100-200zł i będzie lepszy", bo oryginalnie i tak wyszedłem z przedziału 2500-3000...

 

Dodam jeszcze, że w mieszkaniu laptop będzie prawdopodobnie podłączany do 24 calowego monitora (który niestety ma tylko złącza D-sub i DVI-D, bez HDMI)

 

Na razie na innym forum polecono mi tego laptopa:

http://forum.x-kom.k...750-dvd-rw.html

Z tego co czytałem, jest to dość dobry laptop (nie wiem jak ze współczynnikiem wydajność/cena), ale doczytałem, że obudowa nie jest zbyt trwała (chociaż myślę, że takiego laptopa raczej nie będę trzymał w jednej dłoni co kilka minut). Co do temperatur nie znalazłem nic niepokojącego.

Edytowane przez Glibnes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor to nie problem, z lapka zawsze można wyprowadzić sygnał kablem HDMI -> DVI, nie trzeba "męczyć się" na d-subie;

 

Rozumiem, że przekątna ekranu 17.3"? Czy awaryjnie 15.6" też wchodzi w rachubę?

Bo w sumie MSI GE70 za kompaktowe i za lekkie to to nie jest, do noszenia tak średnio, a skoro w domu ma szansę laptop być podłączany pod monitor; To 15.6 będzie wręcz optymalnym wyborem;

 

Tak czy siak, w 17.3 poleciłbym:

http://www.x-kom.pl/p/104730-notebook-laptop-17,3-asus-r700vm-ty068-8-i5-3210m-8gb-500-dvd-rw.html

 

http://www.x-kom.pl/p/79924-notebook-laptop-17,3-lenovo-ibm-g780a-i5-3210m-8gb-750-dvd-rw.html

 

Owszem, mniej wydajny układ graficzny - ale na GT630 awaryjnie pograć też można; Natomiast dla mnie solidniejsze obudowy, pozostałe parametry na równie dobrym poziomie (pomijam wbudowane głośniki, tam faktycznie MSI by się wybiło); A różnica w cenie spora - a wciąż dostajemy fajnie wykonany i wydajny laptop.

 

W 15.6" pokusić się już możemy o coś z naprawdę porządną grafiką:

http://www.x-kom.pl/p/79899-notebook-laptop-15,6-lenovo-ibm-y580-i5-3210m-4gb-750-dvd-rw.html

Wciąż trzymając się porządnego wykonania i z reguły nie robiące większych problemów sprzętu;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 calowy też może być, zawsze łatwiej będzie się nim posługiwać na uczelni, chociaż widzę że ten ostatni Lenovo którego poleciłeś jest niewiele lżejszy od tego MSI.

I jaka będzie różnica wydajności między dyskiem 5400 a 7200 obr?

I co z temperaturami tego Lenovo? Podobno ten MSI radzi sobie w miarę dobrze w tej materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam teraz modelu, a mam go w pracy, ale niedawno zamawiałem w pracy służbowego z limitem 3000zł właśnie. Znalazłem sobie asusa, jest to coś w ten deseń http://allegro.pl/as...2620938077.html, jednak ja mam radeona:

 

- 15.6" 1366x768 glare, led

- I7 2.5GHz

- 6GB RAM

- 750GB HD

- radeon HD77x0 2GB własnej pamięci (nie pamiętam, czy x=3 czy 5)

- jakoś 2.5kg.

 

Z założenia chodziło mi o sprzęt, na którym mogę podnieść równocześnie 2 maszyny wirtualne, reszta parametrów miała mniejsze znaczenie, bo zazwyczaj tego laptopa nawet nie dotykam - pracuję na monitorze 24" a mysz i klawa jest poprzez synergy z drugiego komputera, ale o dziwo jest wykonany dość porządnie. Nie ma DP, tylko HDMI (dla mnie lepiej) i VGA i tylko jedno USB 3.0.

I niestety jest gorący - pod większym obciążeniem na kolanach go nie potrzymam, a jeśli już, to przez dłuższą chwilę po tym dziecięcia raczej nie pocznę.

 

Kosztował 2990 bez OS. Tyle że pracuje w sporej firmie IT która jest min. resellerem sprzętu, więc być może rynkowa cena jest 10% - 15% wyższa, albo nawet takiego modelu nie ma na polskim rynku detalicznym. Sprawdzę jutro model jak się nie poparzę odwracając go ;]

 

PS miałem laptopa 17" i nie polecam, chyba że ma raczej stać, a jego matryca to jedyny monitor. Noszenie tego i rozkładanie gdzieś w warunkach polowych to mordęga.

 

Wady

- ma mega debilnego biosa, są w nim może 3 opcje.

- przez tego cholernego radeona nie wiem jak zmusić system, by domyślnie nie używał grafy CPU, ale fakt, że poświęciłem temu dotąd może 15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniałbym się raczej ku temu 15 calowemu, zawsze będzie łatwiej się nim obsługiwać poza mieszkaniem.

I7 też nie jest mi raczej potrzebny, zamiast tego wolałbym i5 i lepszą grafikę, albo mniejsze temperatury Dołączona grafika

Edytowane przez Glibnes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze temperatury zależą od tego w jaki sposób będziesz użytkował laptopa. Jeżeli gry odpadają,to o temperatury nie masz się co martwić.Faktycznie 17 jest mniej poręczna i praktyczna. Bardziej do pracy stacjonarnej. W Twoim przypadku chyba jednak w grę wchodzi 15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...