Skocz do zawartości
Armo

Problem z dyskiem podłączonym do routera.

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu kupiłem: router TL-WR842ND, SSD 64GB Samsung, obudowę dysku.

 

SSD wrzuciłem do laptopa i śmiga.

Problem natomiast jest z dyskiem (WD 320GB 2,5' wyciągnięty z laptopa i wrzucony do w/w obudowy) podłączonym do routera po przez wejście USB.

Po podłączeniu dysku działa on bez problemu dopuki jest używany. Wystarczy, że przez około 2 min. nie jest używany i już nie można się z nim podłączyć. Router go widzi, jednak nie ma dostępu do jego zawartości. Odłączenie dysku od routera i ponowne podłączenie powoduje, że dysk działa, ale do czasu kiedy nie jest używany przez około 2 min. Po tym czasie słuchać w dysku coś jakby cykanie (ruchy głowicy).

 

Co próbowałem zrobić:

1. Sprawdziłem wszystkie możliwe ustawienia routera.

2. Podłączyłem do routera 2 różne pendrive-y. Działają bez zarzutu i nie odłączają się.

3. Kabel USB dołączony do obudowy USB ma możliwość podłączenia do innego portu USB aby zapewnić dodatkowe zasilanie. Podłączenie go do drugiego kompa jak i zasilacza sieciowego nic nie daje.

4. Dysk po podłączeniu po przez USB do dwóch różnych kompów działa bez zarzutu.

5. Dysk po podłączeniu do desktopa po przez SATA działa bez zarzutu. Testy dysku i SMART nie wykazują żadnych błędów.

6. Zaktualizowałem firmware routera do najnowszej wersji.

 

Na mój gust problem jest związany z oszczędzaniem energii, która działa w dysku. Czy jest jakiś sposób aby to wyłączyć?

Zastanawiałem się czy wrzucić na router open WRT, ale nie wiem czy rozwiąże to problem.

Jestem otwarty na wszelkie sugestie.

Edytowane przez Armo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...