Skocz do zawartości
weronica

Sluchacie rapu??

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie sa ludzie na forum sluchajacy rapu?? Topic typu "jakiej muzy sluchasz juz byl" ale on byl ogolnkiowy. A ja pytam kto slucha rapu i jacy sa waszym zdaniem najlepsi raperzy. Ja lubie najbardziej Nas'a co widac na obrazku obok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie. Tez widac po moim obrazku :) Kogo najbardziej jak w opisie plus wielu wielu innych ale nie starczylo by miejsca... Teraz moja ukochana muzyka schodzi na psy i z obecnych produkcji ciezko jest cos wybrac... chyba narazie dobrze sie trzyma tylko 50.

Odrazu napisze ze nie slucham polskiego "HipHopu(?)"... nawet ciezko mi to przechodzi przez palce :) Jednak szacunek dla Kalibra, a przede wszystkim dla Magika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham rapu.

I bardzo nie lubie pana ktoorego masz na avatarq :x

Najlepiej zapodają: 2pac, Outlawz, Kurupt, Snoop, Bone thugs, Dogg Pound, WSCG, Mac mall, Yukmouth... i wielu innych...

 

Od kiedy Pac & Notorius P.I.G. nie zyja rap stal sie porazkowa komercja. Kazdy sie posprzedawal. Teraz wszystko odwalane jest fo' death presidents. :( Np. 50 cent besztal od zawsze Death Row saga a teraz sprzedal sie do aftermathu... to co sie dzieje jest smieszne :| Jakis eminem kozaczy do JaRule'a... :| Na teledysku in da club widac X 2 Tha muthafuckin Z, ktorego cent pojechał w utworze how to rob (chyba!). :?

Mało kto teraz wydaje cos prawdziwego. Teraz ma wyjsc cos od Mc Eight i Techniec'a, zobaczymy co tam zmoncą :D Ale z tego co widzialem na zapowiedziac bedzie ok :P Duzo kawałqf bedzie nagranych z Outlawz i Yukmouthem, nawet cos bylo z Big S. :D Ok koniec bo pewnie i tak nikt nie zna tych ludzi :P

 

Elektron zal mi Ciebie... :P

 

Bad Boy Killers :!:

You know who the realist is :!:

Nigga, hit 'em up :!:

:twisted: :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie z hameryjanskiego HH to east. Z west to raczej tylko Black Knightz. Z east ofkoz Wu (a raczej wu i cala rodzine) Killarmy, Sunz Of Man, Gravediggaz, Shyheim, Civaringz, Majestic 12 Joe Mafia i inni (M.O.P., Gangstarr, Nas tez calkiem nie kiepski Mobb Deep i takie tam ;) ). Jak ktos ma cos zwiazanego z wu to wanic na PW!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie z hameryjanskiego HH to east. Z west to raczej tylko Black Knightz. Z east ofkoz Wu (a raczej wu i cala rodzine) Killarmy, Sunz Of Man, Gravediggaz, Shyheim, Civaringz, Majestic 12 Joe Mafia i inni (M.O.P., Gangstarr, Nas tez calkiem nie kiepski Mobb Deep i takie tam ;) ). Jak ktos ma cos zwiazanego z wu to wanic na PW!!!

Taa zapomnialem dodac wu, ale z wu famu nie wszyscy. Teraz jakos Sunz ov Man i Cappi' dawali w polsce koncert, juz trzeci :) Dziwi mnie w WU jedno - Remedy jest bialym zydem - eminem beszta zydoov - wu kmini nagrywki z eminemem, smieszne.... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy Pac & Notorius P.I.G. nie zyja rap stal sie porazkowa komercja

Wiesz tutaj sie nie zgodze, cala ta ich wojna byla tylko o kase. Pozabijali sie dla niej wiec to juz byly poczatki komercji w rapie. Z drugiej strony gdyby nie komercja ktora nawiedzila USA to Polska byla by teraz w erze Disco.

Od jakiegos czasu slucham tylko Old School'a i nie wiem czemu rap stracil tak na wartosci. Zreszta temat rzeka i tak kazdy ma swoj gust.

 

Elektron zal mi Ciebie...

Tutaj sie z toba zgodze :) Perfidna prowokacja jednak nie znizajmy sie do tego poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jestem ignorantem, ale w duzej mierze amerykanski hip hop, to napierdalanie do siebie bez sensu. W sensie, ktos sie do kogos przyjebie i kozaczy. W polskim nie ma czegos takiego, conajmniej nie w tym stopniu. Jesli chodzi o mnie to preferuje grammatika, wwo, kalibra 44, ostr, łona no i przede wszystkim produkcje JUNOUMI, ktore wymiataja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy Pac & Notorius P.I.G. nie zyja rap stal sie porazkowa komercja

Wiesz tutaj sie nie zgodze, cala ta ich wojna byla tylko o kase. Pozabijali sie dla niej wiec to juz byly poczatki komercji w rapie. Z drugiej strony gdyby nie komercja ktora nawiedzila USA to Polska byla by teraz w erze Disco.

Od jakiegos czasu slucham tylko Old School'a i nie wiem czemu rap stracil tak na wartosci. Zreszta temat rzeka i tak kazdy ma swoj gust.

 

Elektron zal mi Ciebie...

Tutaj sie z toba zgodze :) Perfidna prowokacja jednak nie znizajmy sie do tego poziomu.
Tak to byl rap o kase ALE i nie bylo zadnego udawania i wszystko bylo odwalane honorowo. Nie bylo czegos takiego ze peja spiewa jak to jest zle, jaki to on biedny a tak na prawde wozil sie furami za tyle kasy co na o3 nie widzialem, tylko wszystko bylo jawne. Np Pac przeliczał sobie hajs na 2 ov american most, rzucał stacksem na Hit em up, rapowal min "all i want iz mo', fuck the fame im a simple man...". Walczyli ze sobą i bylo ''dobrze'', a teraz wszystko stało sie plastikowe... (no prawie wsyzstko...) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt Remedy jest zydem ale z drugiej strony policz ilu czlonkow ma wu-family i sobie ich porownaj (n.p Tekitha i dajmy na to P.R Terrorist) maja bardzo rozny styl i w tym IMO tkwi potega wufamu ale odjechalem z tematem - chodzi o to iz nie zrezygnuja z nagrywnia z emem bo nie lubi zydow. jakby uwzgledniali poglady calego wufamu to by chyba zadnego featu nie nagrali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jestem ignorantem, ale w duzej mierze amerykanski hip hop, to napierdalanie do siebie bez sensu. W sensie, ktos sie do kogos przyjebie i kozaczy. W polskim nie ma czegos takiego, conajmniej nie w tym stopniu. Jesli chodzi o mnie to preferuje grammatika, wwo, kalibra 44, ostr, łona no i przede wszystkim produkcje JUNOUMI, ktore wymiataja.

No tak bo w Polsce dostaniesz z buta odrazu... Kazda muzyka ma swoj wymiar. W takim towazystwie powstal rap i w takim pozostanie, jakos duzo jest utworow o milosci, Bogu itd. Od tego sa bitwy ktore coraz bardziej sa popularne w Polsce. W polskim nie ma "napierdalanie do siebie bez sensu" ?? Moze cos sie zmienilo ale z Tego co pamietam to co robil Slums Attack, Wzgorze, Liroy i inni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie zdziwicie, ale mozna pogodzic ze soba metal i hip-hop

metalu slucham od zawsze, a hh gdzies od roku.

wiekszosc to klasyka (albumy tak gdzies do roku 95)

A tribe called quest, mobb deep, gangstar, the roots, beastie boys, onyx, jazzmatazz...

to chyba wystarczy.

 

a z polskich no to tez klasyka: kaliber, paktofonika, fisz

z nowszych to tylko HST, czasem łona, gutek, dab

 

howgh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deczklav widze ze lubisz West ja kiedys sluchalam bardziej raperow z westu. Wiesz 2 pac, Snoop, Ice CUbe, Dre. W porownaniu z Nasem to oni sa dla mnie ciency. Wiadomo gusta sa rozne. A BTW dlaczego nie lubisz Nas'a- rymuje dobrze na maksa, wrecz powiedzialabym ze dla mnie jest najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deczklav: zaczal nosic jakies wielkie plate`y lancuchy zegarki na pol nadgarstka ... przez ta chorobe cos mu sie poprzestawialo ...

Heh no prawda, jego bling blingi mozna uzywac jako pokrywki do garnkoof. :P Roc-a-fella ma najwiecej tego na sobie z tego co widziałem. 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesto slysze ze ktos slucha "polskiego Hip Hopu". Nie wiem przypuszczam ze ten "nasz" HH ma cos wspolnego z tym pierwotnym. Wiec prosze mnie uswiadomic czy Polski HipHop to jest jakas odmiana rapu ???

Pytam bo wedlug Kurtis'a Blow'a HH jest kultura zycia laczaca w sobie breake dancing, DJing, Graffiti i oczywiscie Rap. Jednak sluchajac wypowiedzi wielu polskich wykonawcow dochodze do wniosku ze to walsnie HipHop jest rodzajem muzyki a nie rap...

Prosze o sprostowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deczklav widze ze lubisz West ja kiedys sluchalam bardziej raperow z westu. Wiesz 2 pac, Snoop, Ice CUbe, Dre. W porownaniu z Nasem to oni sa dla mnie ciency. Wiadomo gusta sa rozne. A BTW dlaczego nie lubisz Nas'a- rymuje dobrze na maksa, wrecz powiedzialabym ze dla mnie jest najlepszy.

Nie powiedziałem ze nie lubie nasa. Tez bardzo lubie jego muzyke, wdłg mnie jego najlepsze piosenki to The message, The setup, Favor 4 a Favor, Got ur self a gun i kilka innych... ale 2paca nie przebije :D To jest moje zdanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KRS-ONE (i wczesniej BDP) choc ostatnia plyta mi sie nie podoba

cypress hill stare

de la soul

gravediggaz

redman (szczegolnie dare iz a darkside) nowy ssie

rahzel

stare plyty nasa

pierwsze 3 plyty OutKast

beatnuts

wu

 

a co z francja:

IAM

NTM

saian supa crew

 

plyty z zajebistym klimatem - Dj muggs presents Soul Assassins Chapter 1

oraz B-Real - Psycho Realm

 

polskiego tez troche slucham: ostrego, killazow, a nawet tedzika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A slucha ktos moze Killarmy ?

Ja troche słucham, wole czarnych rycerzy. :P Troche stuffu mi przepadło z C ostatnio wiec Killarmy tez poszlo... :( Chant an anthem z remedym to jak dla mnie ich najlepszy kawałek. :)

 

[PS: za co siedzi ODB z WU, i Bizzy z BTNH :?: ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...