Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Ty zmieniłeś na wersję 1GB, a była mowa o 768MB.

 

Ojej... nic nie zmienialem, bo mam od zawsze wersje 1gb.

 

@Maciem pisalem o karcie 275 na stock vs gtx 460 OC 900/1800/4400.

Poza tym gtx 460 inaczej reaguje na OC niz starsza wersja g200.

 

A w ogule o sochodzi ?

 

Mam sie wyklocac o 5% ?

 

Jak pisze, ze gtx 285 po maxymalnym OC jest slabsza od gtx 460 maxymalne OC, to znaczy, ze tak jest.

Do tego dochodzi slabsza gtx 275 bez OC.

 

Szluz, kropka, end, daswidania, auwiderzein, daschledano :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to problem ze spadkiem wydajności, w Mafii 2 na GTX 460 i najnowszych sterach, nie jest odosobniony. Na 8800GT (G92) nie było takich spadków. W II rozdziale jak już parkujemy samochód przed domem matki FPS potrafi mi spaść do 28 klatek. Na 8800GT na tych samych sterach miałem 35. Tak gra działa u mnie gorzej na GTX 460 niż 8800GT. Tyle, że nie do końca tak jest. Za którymś tam odpaleniem gry i powtórzeniem rozdziału tych spadków już nie ma. FPS utrzymuje się na poziomie 45-50 w tym samym miejscu. Wykorzystanie GPU wynosi wtedy 80-90%. Gdy są te spadki to nie przekracza 65%. Mówię tu o tych samych misjach i tych samych miejscach. Oczywiście wyłączenie PhysX niweluje ten problem. Za każdym razem mam ten sam framrate. Mój wniosek jest taki, że problemem tu może być PhysX, a raczej sterowniki. Próbowałem instalować inne wersje PhysX i problem dalej występuje. Nawet na początku gry jak walczymy na rynku jako żołnierz raz mam 80 FPS max, a raz 55. Zaraz po odpaleniu gry. Oczywiście jak mam 55 to potem wartości też są odpowiednio niższe. To, że GPU jest mniej obciążone o czymś musi świadczyć. Dodam\, że na XP na tych samych sterach problem jest ten sam. Na 8800GT nigdy nie miałem takich spadków, a przeszedłem 4 rozdziały. Moje ustawienia: 1680x1050, noAA, AFx16, Vsync off, reszta na High, a PhysX na medium. Tak samo miałem ustawione na 8800GT. Dziwne.. Tak jakby fizyka była raz liczona przez GPU, a raz nie. To wytłumaczyło, by czemu raz użycie GPU jest wyższe, a raz niższe. Sam już nie wiem. Poczekam do nowych sterowników. No i żeby oszczędzić glupich pytań to gra oryginalna. Wersja Steam wraz ze wszystkimi updatea'ami.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej... nic nie zmienialem, bo mam od zawsze wersje 1gb.

 

Pisze to na podstawie przesiadki z gtx 285 @ 731/1601/2802 na gtx 460 @ 900/1800/4400

 

O to mi chodziło.

 

@3ddy

Po sprzedaniu 275 nie będziesz musiał dużo dołożyć, a będziesz miał dłuższą gwarancje i trochę lepsza kartę.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... Poczekam do nowych sterowników. No i żeby oszczędzić glupich pytań to gra oryginalna. Wersja Steam wraz ze wszystkimi updatea'ami.

 

Cyknij se nowe sterowniki i zobacz jak to sie ma w mafii 2 :)

 

NVIDIA R260.63 BETA With GTS 450 Support and Improved Performances - 3D Tech News, Pixel Hacking, Data Visualization and 3D Programming - Geeks3D.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

O co chodzi z tym nie działającym OpenCL? W GPU Caps Viewer nie działa jeden test, reszta tak, czymś innym jeszcze to sprawdzacie? Jakakolwiek gra to wykorzystuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven... sterowniki podałem już na poprzedniej stronie i chyba każdy ma je już zainstalowane... więc trzeba czekać na kolejne stery, a najśmieszniejsze jest to, że mi gra płynnie działa na PhysX high i medium podczas strzelaniny, a komp z Radeonem xD... NVIDIA skopała stery i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, ze sterowniki do bani.

Komputer z karta amd nie moze oblogiwac physix, bo karta nie wspiera.

Dla tego gra dziala plynniej.

Tak mysle.

 

O co chodzi z tym nie działającym OpenCL? W GPU Caps Viewer nie działa jeden test, reszta tak, czymś innym jeszcze to sprawdzacie? Jakakolwiek gra to wykorzystuje?

 

Mam tak samo.

Na sterownikach 258.96 wszystkie testy dzialaly z tego vievera.

W kazdym razie moje gry dzialaja na nowych sterownikach, dla tego nie zmieniam ich.

 

Sideband zabralby sie za sterowniki a nie siedzial i pierdzial w stolek :lol2: :lol2:

 

Bez obrazy :ph34r:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem w sobote do kompa GTX 460 i teraz w menedzerze urzadzen ma cos takiego :/

 

Nie masz zainstalowanych sterów od muzycznej wbudowanej w kartę , jak nie używasz hdmi jest to kompletnie zbędne i może najwyżej obniżyć wydajność w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chyba dzięki tym kodekom w grafikach się popularyzuje dźwięk software-owy. W coraz większej ilości gier można uzyskać dźwięk przestrzenny takim sposobem. I dobrze i nie dobrze. Z jednej strony nie potrzeba karty Creative, z drugiej strony więcej pracy dla CPU, bo dźwięk coraz lepszej jakości. Mimo wszystko spoko bo mam surround dzięki temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem w sobote do kompa GTX 460 i teraz w menedzerze urzadzen ma cos takiego :/

Uploaded with ImageShack.us

Wiecie moze dlaczego ? W BIOSie od MB nic nie zmieniane :|

 

To zobacz co jest u mnie :lol2: :lol2:

 

Dołączona grafika

 

@sideband, to znaczy, ze przy instalacji nowych sterownikow 260.63 nalezy tez zainstalowac sterownik audio, ktory tam jest ?

Chodzi o to, ze najsamprzod zainstalowalem wszystko a dopiero potem odinstalowalem sterownik audio i nie mam komuniukatu jak Logimen.

I nie korzystam z hdmi, ale mam creative soun blastera w pci.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz zainstalowanych sterów od muzycznej wbudowanej w kartę , jak nie używasz hdmi jest to kompletnie zbędne i może najwyżej obniżyć wydajność w grach.

 

 

Próbowałem odinstalować te sterowniki gdyż nie używam HDMI. Niestety Windows 7 za każdym razem je przywraca. Da się jakoś to zablokować, by ich nie przywracał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, nie wiem czemu jak chcę poczytać informacje o karcie Gigabyte na innych forach to wszędzie pojawia mi się zmodyfikowana karta Levena... heheh

powiedzcie mi jakie są tempy w Idle i Stresie na stockowych ustawieniach 715MHz na Core? Bo w każdym teście pisze coś innego. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz dlaczego to Ci przeszkadza ? Ciągle ci chce to instalowac ?? Jesli tak to masz jeszcze inne wyjscie Poprostu wyłącz te opcje w menadzerze urządzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leven mam tak ustawione domyślnie. Aby automatycznie nie instalowało nowych urządzeń trzeba wyłączyć jakąś usługę. Zakładam, że się da to zrobić. Sopi123 to że da się wyłączyć urządzenie to ja to doskonale wiem, ale nie o to mi w tym chodzi. Po prostu chcę mieć to odinstalowane i tyle. Także liczę, że Side coś będzie wiedział na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na GTX 460 1GB z ASUSa, wersja DirectCU... posiada 3 HeatPipe'y więc może być wydajniejsze chłodzenie. Słyszałem, że ten wentylatorek jest głośniejszy, ale mi to nie przeszkadza. Ważne aby było chłodno. Na Allegro jest tylko jedna aukcja a wersji TOP z zegarem 775MHz to wcale nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie usuniecie lub wylaczenie tych "innych nieznanych urzadzen" nie pomaga bo po restarcie znowu sie instaluja. Stery od zintegrowanej dzwiekowki mam wywalone odkad uzywam Xonara DX. niby mi to nie przeszkadza, ale draznia mnie te wykrzykniki. Zawsze wszystko mialem tip top :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon ;)

 

Szczerze to jaki Ci nie zależy na ciszy to Gigabyte będzie wystarczająco dobrym wyborem. Ma chłodzoną sekcję zasilania i temperatury nie przekraczają 75'C nawet po O/C, Dodatkowy nawiew wentylatorem 120mm, tak by wiał na PCB i okolice sekcji zasilania, też by się przydał. Nic nie wiem o tym Asusie. Poczytaj recenzje i opinie użytkowników jak się podkręca. W każdym razie wiesz na co stać wersje Gigabyte. Jest fabrycznie podkręcona. Ma dość ciekawe chłodzenie. Miedziana warstwa PCB pozwala na O/C pamięci bez konieczności użycia radiatorków. Jak chcesz mieć cisze i dobre O/C to musisz niestety zainwestować w inne chłodzenie lub czekać na jakiś niereferencyjny model z lepszym chłodzeniem. Ja tam mam zamiar zmienić chłodzenie i to szybko. Z czasem pewnie się pojawi na rynku jakieś kompatybilne ciche i wydajne chłodzenie. Mam czas ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Będę się jeszcze zastanawiać nad MSI Cyclone + radiatorki na RAM i MOSFET lub Gigabyte OC. Ten ASUS widocznie w Polsce jest niedostępny (ten z niebieskim chłodzeniem DirectCU i 3 Heatpipe'ami), a cena w PLN wynosi ponad 900zł... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, ceny kart podkreconych fabrycznie z autorskim chlodzeniem sa wyzsze nizby uzytkownik kupil najtansza wersje gtx 460 + mk-13.

Zadne autorskie chlodzenie nie bedzie wydajniejsze od mk-13, a bios z wgranymi taktowaniami robi sie 5 minut i jest karta SSC :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zważ uwagę na to, że jak kupi się zwykłego referenta to nie znajdziemy tam wyższej jakości kondensatorów... grubszej płytki PCB itd.

I nie wiadomo czy z MK-13 da się ładnie wykręcić, bo co z tego, że będzie 50C w stresie jak gorszej jakości układ nie da rady z wyższymi taktowaniami. Trzeba znaleźć kompromis pomiędzy jakością a ceną. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wporzo Mi tam chodziło o to jak bym zakupił chłodzonko to czy mogłbym liczyc na pomoc przy zakładaniu :) Ale jak tak to ok rozumiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...