Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

W 2d jest nieslyszalna a w 3d jest umiarkowanie cicha ;) Oczywiscie kazdy ma inne pojecie o glosnosci.

Wedlug testow niby w MSI jest troche cichsze chlodzenie przy czym troche wydajniejsze.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tata z mama kupili Ci kartę, a ty już ją chcesz zepsuć ? Oj nieładnie tak. Podstawa przy jakimkolwiek wgrywaniu nowego biosu do kart graficznych to robienie backupu oryginalnego. Może jak uwalisz kartę podczas flashowania to czegoś to Cię to nauczy. Ja osobiście dałem sobie spokój z wgrywaniem Biosu. Nie to, że nie potrafię, bo zrobienie bootowalnego pendrive'a z programem do flashowania to żadna filozofia. Ale przez ostatnie 2 miesiące miałem jedną lub kilka przez w dostawie prądu w ciągu dnia. Zwykle to trwało sekundę, ale to wystarczyło, by komp się wyłączył. Dopóki nie zainwestuje w UPS to nie mam co ryzykować. Dopiero po zapatrzeniu się w awaryjne źródło prądu i zmianie chłodzenia mam zamiar na stałe wgrać Biosik z ustawieniami 900/2200. Myślę, że tyle moja karta zrobi bez problemu. Tylko teraz ma po prostu za gorąco.

 

 

Ja Ci dam mama z tatą Charuje jak wsciekły i sam kupuje czesci Nie zaleznie od ceny Jesli chce to to mam proste Teraz tylko jedynie problem z chłodzeniem grafiki probuje ugadac sie z kolesiem ale narazie cisza Chce kupic tego thermalrigh hr 03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tego Palita 768mb:

 

Palit GeForce GTX 460 Sonic 768MB DDR5 /192bit/ DVI/HDMI [NE5TX460FHD79] - 599zł : Esc.pl

 

ewentualnie tego Gainwarda:

 

Gainward GeForce GTX 460 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/HDMI [426018336-1145] - 565zł : Esc.pl

 

Da radę podłączyć Accelero S1 rev2??

 

I która karta lepsza??

 

Na a jeśli się nie da podłączyć Accelero to która cichsza? :wink:

 

Tak da się po małej modyfikacji S1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos Ty sie tak uparl na tego thermalrigh hr 03 ? :lol2:

MK-13 bedzie wydajniejszy tylko drozszy.

W obydwu przypadkach trzeba kombinowac z zapinka, bo nie pasuje.

 

 

Poprostu spodobał mi sie wygląd i dlatego tak chce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem niestety gdzie chłodzenie jest lepsze w gb czy u msi.

 

 

W 2d jest nieslyszalna a w 3d jest umiarkowanie cicha ;) Oczywiscie kazdy ma inne pojecie o glosnosci.

Wedlug testow niby w MSI jest troche cichsze chlodzenie przy czym troche wydajniejsze.

 

Dokłądnie tak, bawiłem się kilkoma egzemplarzami i według mnie najcichszy jest

 

1. MSI HAWK

2. MSI Cyclone

3. Gigabyte OC

 

A gainward i zwłaszcza palit (a zotac to już wogóle) to najgorzej wypadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos co jest grane ? Dzis bawiac sie w kombustorze, nagle podczas testu stabilnosci takty dla rdzenia spadly do 405MHz i juz do restartu nie chcialy wrocic na 800 pomimo aplikowania innych profili i recznej zmiany taktowania w afterburnie :/ 

 

Wczoraj to samo mialem grajac w Crysis Warhead, ale wtedy po 2-3s wrocily na swoje miejsce. Widzialem to w monitoringu. Dzis juz nie. To blad sterownika czy moze afterburn'a ? Dziwne

 

 

 

 

Stery 260.63 beta, Win XP 32bit SP3, reszta jak w sigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac karta zachowala sie zapobiegawczo.

Albo sie przegrzala sekcja zasilania albo gpu i bios sie znizyl.

Poza tym OC masz programowo a nie w biosie karty.

 

Obserwowalem temp.  i w momencie spadku taktowania rdzenia byla ona na poziomie 73^C wiec chyba nie jest jakos tragicznie, 88GT Zalman dzialal przy takiej temp. bez zajakniecia :)

 

 

Gralem przed chwila ponad godzine w BF BC2 i ani sladu takich przypalow :)

 

OC robie ofkors programowo, w zmianie BIOSu nie chce mi sie bawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector , sprawdzaleś już możliwości tego MSI Hawk w OC ?

 

Jestem poza domem i zadne testy nie sa mozliwe, mialem byc w srode, ale widze ze sie przeciagnie do konca tygodnia.

 

Mam do przetestowania:

2 szt GTX 460 Hawk

2 szt GTX 460 Cyclone

2 szt GTS 450 Cyclone

 

Wiec sporo roboty.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

MSI 460 Cyclone zrobiła mi stabilne 880 MHz rdzeń / 1025 pamięci BEZ DOTYKANIA NAPIĘCIA.

Właśnie mam ją na testach, z tym, że to wersja 768 MB - tak naprawdę, najbardziej opłacalna.

Jak będę miał czas to trochę pobawię się z napięciem i 950 na rdzeniu pęknie - tak mi się wydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI 460 Cyclone zrobiła mi stabilne 880 MHz rdzeń / 1025 pamięci BEZ DOTYKANIA NAPIĘCIA.

Właśnie mam ją na testach, z tym, że to wersja 768 MB - tak naprawdę, najbardziej opłacalna.

Jak będę miał czas to trochę pobawię się z napięciem i 950 na rdzeniu pęknie - tak mi się wydaje ;)

 

pęknie to ci sekcja zasilania na której radiatora nie ma.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwowalem temp.  i w momencie spadku taktowania rdzenia byla ona na poziomie 73^C wiec chyba nie jest jakos tragicznie, 88GT Zalman dzialal przy takiej temp. bez zajakniecia :)

 

 

Gralem przed chwila ponad godzine w BF BC2 i ani sladu takich przypalow :)

 

OC robie ofkors programowo, w zmianie BIOSu nie chce mi sie bawic.

 

miałem to samo. zbyt wysoko podkręciłeś kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

pęknie to ci sekcja zasilania na której radiatora nie ma.

 

To akurat jest najmniejszy problem.

 

@ down: Bo karta testowa xd

Edytowane przez chaos`theory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze próby z Gigabyte 1GB:

 

Widać sztuka ma potencjał, ale chłodzenie się już kończy. Jak będę miał czas to przemaluje rdzeń i powalczę dalej.

 

Jakim cudem masz 900 mhz na gpu przy 85 st C ?? :blink: :blink:

 

U mnie 900 mhz i 65 st C i jest zwis obrazu.

 

Chyba, ze masz cudownie trafiony gpu z srodka wafla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze próby z Gigabyte 1GB:

 

IMG

 

Widać sztuka ma potencjał, ale chłodzenie się już kończy. Jak będę miał czas to przemaluje rdzeń i powalczę dalej.

 

 

 

Leven tyle to i ja osiągłem programowo :) A jak juz wgrałem to wiesz co sie stało :) Nie działała karta tak jak powinna.

 

 

EJ NIE NUDZI SIE WAM TE MINUSOWANIE MNIE ?? COS WAM ZROBIŁEM CZY JAKI PIERON ??

Edytowane przez sopi123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem masz 900 mhz na gpu przy 85 st C ?? :blink: :blink:

 

U mnie 900 mhz i 65 st C i jest zwis obrazu.

 

Chyba, ze masz cudownie trafiony gpu z srodka wafla :D

 

Moje do 900 dobijały przy ponad 80 stopni i wszystko było OK, więc nie uogólniajmy ;) Generalnie wersje 768MB lepiej się kręcą i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje do 900 dobijały przy ponad 80 stopni i wszystko było OK, więc nie uogólniajmy ;) Generalnie wersje 768MB lepiej się kręcą i tyle.

 

Nie uogolniam, tylko opisuje wlasny przypadek.

Widocznie mam kiepawy gpu i nic na to niestety nie poradze.

 

Sprobuje jeszcze zrobic porzadny radiatorek na sekcje zasilania i zobacze jak to sie ma do napiecia gpu.

 

Eee ? Tzn. ze wiecej nie pojdzie ? :( Leee. Czy napiecie jej ciut podniesc trzeba ? :)

 

Wlasnie... ciut napiecie podniesc i testowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logimen, spróbuj. A tak w ogóle, to mógłbyś tak orientacyjnie podać swoje ustawienia, taktowania, jak już... [ ; Nikt tutaj na etacie wróżbity raczej nie siedzi :wink: :D

 

 

edit:

 

o, leven mnie wyprzedził : )

 

 

 

Kurde, teraz tak patrzę, to Gigabyte'y 1GB już po ok. 760 pln, / ; ehhh :D

 

 

 

edit2:

 

Hmmm, tak się teraz zastanawiam, czy by nie ściągnąć tego radiatorka z sekcji zasilania gpu i wymienić tego termopada na AS5...

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po pol godziny grania w crysis warhead czuje elektryke a mam grafe w standardzie Nie wiem co jest nie tak zasiłka sie grzeje jak nie powiem co nie wiem co jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Ciepłe powietrze z podzespołów się gromadzi w obudowie to raz. Druga sprawa to taka, że sekcja zasilania mimo radiatorka mocno się grzeje tak jak całe PCB zresztą. Sposób to zjechanie z GPU nieco niżej. Ustawienie wentylatorów na przynajmniej 75%. Jakiś nawiew z boku obudowy. Może to być 120 mm Fander Selekta. Jest w miarę cichy i przy tym wydajny. No i ogólnie dobry przewiew w obudowie. Czyli jeden 120 mm z tylu który ma wiać na zewnątrz i wyciągać zgromadzone ciepłe powietrze. Do tego jeden z przodu obudowy wiejący do środka , będzie robił mały przeciąg w obudowie. Jak wspomniałem jeden z boku co będzie wiał na PCB karty graficznej jak i sekcje zasilania. Zawsze będzie nieco chłodniej, ale cudów się nie spodziewaj. PCB i tak będzie parzyło. Do tego można dołożyć jeden 80 mm u góry obudowy co będzie dodatkowo wyciągał powietrze. Wszystko to zależy jaką masz obudowę. Jak już masz wentylatory w obudowie to oznacza, że są kiepskie czyli mało wydajne.

 

Logimen przy 820 ja bym nawet specjalnie nie podnosił napięcia. Ew na 1.0 v, albo nawet 0.975. Z tego co patrzymelem u mnie to GPU-Z i MSI pokazuje cały czas 850 jak GPU jest troszke obciążone. Podczas grania nie doświadczyłem spadku taktowania. Także nie wiem co jest u Ciebie grane. Shadery i pamięci też są na stałym poziomie w czasie gry czy oglądania filmów HD ze wsparciem GPU.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie nagrzewania się pcb pod sekcją zasilania gpu w Gb'ajcie i ogólnie, to jeszcze jest opcja, żeby na karcie 'położyć' jakiś wentylator... oczywiście to już raczej tyczy się zdecydowanego oc karty.

 

 

A odnośnie tego termopada > AS5, myślicie, że warto się w to bawić?

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

 

Dziwne bo u mnie w stresie MSI Kombustor pokazuje napiecie0.975v :|

 

Wentyl mam z przodu 12cm, z tylu tez 12cm, a na gorze nie moge zamontowac bo jest PSU, a buda to CM Centurion 534 wiec nic ciekawego. Dopiero nosze sie z zamiarem kupna nowej budy pokroju CM HAF RC-932, ale chyba wstrzymam sie do gwiazdki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logimen o wentylatorach pisałem do Sopi123, bo narzeka, że czuje smród od nagrzewających się podzespołów. To, że z obudowy śmierdzi to norma. Zwłaszcza jak jest kiepski przewiew. Co do napięcia to one u mnie spada tylko jak jest karta nieobciążona. Podczas grania wszystkie wartości są na max ile są ustawione. Gdyby tak nie było to karta, by się wykrzaczyła. 850 na def. napięciu raczej, by nie przeszło. Więc albo programy, źle pokazują, albo sam już nie wiem.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...