Skocz do zawartości
neomagnet

Niedrogi zasilacz ~400W

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, właśnie padł mi zasilacz, potrzebuję czegoś niedrogiego ale wytrzymałego i najlepiej z lekkim zapasem na wszelki wypadek. Sprzęt: AMD Phenom X4 3,4GHz, HD5770, 4gb ram, 3 dyski twarde. Normalnie sam bym coś wybrał, ale z tego co widzę po sklepach wybór jest raczej nędzny i przypomina politykę, czyli trzeba wybrać mniejsze zło :/ Cena najlepiej w okolicach 150zł, max 200. A jeszcze 2 lata temu w tej cenie można było przebierać i co by się nie wybrało to było ok. No nic, proszę o jakieś podpowiedzi.

 

Edit, jakby się w tej cenie znalazło coś cichego to byloby super ;)

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortrona nie chcę, może i elektronika jest ok, ale wykonanie to dziadostwo. Jakiś czas temu kumplowi montowałem coś takiego i się nieźle pociąłem od blachy. No i dosyć głośne są.

 

Enermax wygląda ciekawie i mam co do niego pytanie czy jest to sprzęt na okres gwarancji czy na dłużej? Zależałoby mi raczej żeby wrzucić dziada do komputera i się nie martwić, że pójdzie z dymem Dołączona grafika A opinie na necie raczej są podzielone na jego temat.

 

No i prosiłbym o wypowiedź dlaczego te a nie inny a nie rzucanie linków samych.

 

 

Edit: Co myślicie o XFX 450W? Podobno cichy, dobrze wykonany, ma 80+, mocna linia 12V, kable w oplotach.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enermax wygląda ciekawie i mam co do niego pytanie czy jest to sprzęt na okres gwarancji czy na dłużej? Zależałoby mi raczej żeby wrzucić dziada do komputera i się nie martwić, że pójdzie z dymem Dołączona grafika

 

Z dymem raczej nie pójdzie, to nie Logic, czy inny Tracer. Jest to jednak budżetowy zasilacz, ponadto - wbrew pozorom - nie ma on certyfikatu 80+, posiada go dopiero droższa wersja Enermaxa z końcówką AWT. Nie spodziewałbym się więc po nim cudów, mocą na linii 12 V też się on specjalnie nie wyróżnia (360W), natomiast niewątpliwie jego zaletą są dwie wtyczki PCI-E.

Polecany wyżej Seasonic to nieco bardziej sprawdzona konstrukcja (chyba ma nawet certyfikat 80+), jeśli dobrze pamiętam, podobnie jak Enermax, ma on 360W na linii 12 V, ale już tylko jedną wtyczkę PCI-E. Swego czasu chodziły plotki o jakichś rewizjach tego Seasonica ze słabszym okablowaniem, m.in. bez wtyczki PCI-E, nie wiem, jak to obecnie wygląda.

Zaś co do Aerocoola, to jest to chyba najtańszy (ewentualnie jeden z najtańszych), jako taki, markowy zasilacz (to chyba konstrukcja Andysona), mimo niskiej ceny, posiada on pojedynczą wtyczkę PCI-E. Na rynku prawdopodobnie występują dwie rewizje tego zasilacza, lekko różniące się mocą na linii 12 V - jedna ma 336W, a druga 312W.

 

Edit: Co myślicie o XFX 450W? Podobno cichy, dobrze wykonany, ma 80+, mocna linia 12V, kable w oplotach.

 

Zapewne chodzi Ci o wersję ProSeries tego zasilacza. W cenie ~180 zł jest on wart uwagi, pod jego obudową siedzi Seasonic S12II, ma on m.in. 408W na linii 12 V i certyfikat 80+ Bronze. Posiada niestety tylko jedną wtyczkę PCI-E (pierwotna rewizja tego zasilacza miała dwie wtyczki i bodajże o 3 molexy więcej, niestety, XFX najwyraźniej uznało, że nawet ze słabszym okablowaniem będzie to świetny, dobrze sprzedający się zasilacz). Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...