Skocz do zawartości
KorK

Komputer za 450zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam do Was prośbę.Czy moglibyście mi powiedzieć,czy ten zestaw co wybrałem będzie ok?

a więc....

Procesor: Intel Celeron G550 -160zł

Płyta główna: MSI H61M-P20 -150zł

Pamięć RAM: Good Ram DDR3 4GB PC1333 CL9 -65zł (Tutaj do końca nie wiem,bo są jakieś Ramy z chłodzeniem)

Dysk twardy: Jakiś do 50zł (40-80gb) SATA, później jakiś większy... -50zł

Adapter: Gembird IDE-SATA/SATA-IDE na Chipsecie JM20330 (do starego dysku) -30zł

.........

Razem: 450zł

 

Później mam zamiar dokupić jakiś najtańszy napęd (może być używany),aby tylko mógł odczytywać,nie chcę nagrywarki.Do ilu mógłbym go wyrwać???

 

Po świętach większy dysk i karta graficzna,tylko mam pytanie jaka będzie optymalna do tego zestawu?? (najtańsza,może być używana)

 

Jeszcze jedna sprawa,zasilacz to Fortron fsp-350hln,on musi to wszystko uciągnąć (czyli:nowy zestaw,w przyszłości łącznie 3 dyski twarde+karta graficzna i ew.rozbudowa ramu,ale to już w bardzo dalekiej przyszłości Dołączona grafika),bo nie chce mi się go wymieniać,dla mnie jest bardzo dobry.

 

PS: Co myślicie a tym adapterze ide-sata? Nie musi bootować systemu,będzie służył jako drugi dysk.

Edytowane przez KorK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, wszystko cacy ale mam przykra wiadomosc,

 

adaptery z allegro to pic na wode (sprawdzilem dwa rozne, w obu to samo, system wstaje szybciej niz one sie odpala i bios nie zdarza ich wykryc), jesli juz musisz takie rozwiazanie to tylko i wylacznie pelnowymiarowy kontroler ata na szynie pci...

 

u mnie skonczylo sie kupnem nowego hdd oraz nagrywarki na sata (brak tanich plyt z 2ma pci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłbym ten kontroler PCI,ale te tanie płyty nie posiadają wejść,tylko PCI-E :/

 

Miałem kupować ten adapter na morele.net za 30zł .Myślałem,że będzie choć trochę lepszy... A te kontrolery na PCI-E chodzą po 70zł,to ja nowy dysk sata sobie kupię Dołączona grafika

Edytowane przez KorK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zamiast adaptera sata->ata (które często nie działają) lepiej dołożyć 10zł i wsadzić taki dysk ata w zewn obudowę i mieć go na usb

http://allegro.pl/al...2708756912.html

http://allegro.pl/obudowa-do-dysku-twardego-3-5-ata-i2701052255.html

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus: na h61 z 1 sztuka pci: http://www.morele.ne...le-r2-0-510039/

msi: ciut drozej ale juz na b75 tez 1 pci: http://www.morele.ne...5ma-e33-492767/

 

do tego kontroler i jak masz juz jakis dysk i naped to przezimujesz, a twoj fortron bez problemu to uciagnie (chyba ze przesadzisz z grafika w przyszlosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tym adapterze z usb.

Oo wildpig to już coś w miarę tania płyta Asusa. Tylko podstawowe pytanie,czy z jednej taśmy podłącze dwa urządzenia ATA? Bo jeśli tak bym nie musiał dokładać do napędu i w zasadzie wyszło mnie by to podobnie,jak z tym zwykłym kontrolerem.

 

EDIT: Teraz myślę,że kupię Płytę Asusa co podałeś i kartę PCI z tego linku: http://allegro.pl/karta-pci-to-sata-bios-pdc20378-0232-i2684192954.html

 

I z jednej taśmy podłączę, i dysk i nagrywarkę. Tylko które urządzenie powinno być jako master a które jako slave?

Edytowane przez KorK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płacić 45zł za karte ...

 

2. Żadne - nie podłączaj dysku i nagrywarki bo ci transfer spadnie do ATA33 (i szybciej ci system wstanie z pendrive 32GB za 60zł niż tego dysku ;p )

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,nie będę kombinował,tylko kupię płytę jednak od MSI, zrzucę najważniejsze dane z tego ide na lapka (przez pendrive) i wrzucę na aukcje może ktoś kupi i dołożę do większego dysku SATA i będzie po problemie. Tylko tu nie wiem jakiego dokładnie? Wiem,że musi mieć min.7200rpm ,możliwie duży cache (chyba 16mb będzie ok?) i co jeszcze? Na jakie firmy patrzeć? Wystarczy mi tak około 120-160gb .

 

Tylko w takim razie pewnie będę musiał kupić nowy napęd. Chyba,że da się jakoś wgrać Windowsa z pendrive. Proszę o rady.

Edytowane przez KorK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zdecydowałem się ostatecznie już na taki oto zestaw:

Procek: Intel celeron G550 (160zł)

Płyta główna: MSI H61M-P31 G3 (150zł)

Pamięć RAM: Good Ram 4GB 1333mhz CL9 (65zł)

Dysk twardy: WD800JD 80GB i WD400BD 40GB oba SATA2 (oba łącznie 120zł)

Napęd: Lite-On iHAS124-04-B (65zł)

 

Wszystko łącznie 560zł , i to tylko dlatego bo modem USB sprzedałem na licytacji. Tak bym miał jeden dysk i brak napędu.

 

Dziękuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam Serdecznie ! Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 lat temu kupowałem swój obecny PC, to mam standard ATA,chociaż pamiętam był drogi. Myślałem,że SATA2 trochę później wprowadzono. No dobra a mniejszych dysków 120-160Gb nie ma co brać?

 

A dobra widzę,że można wyrwać w tej cenie dysk 200GB. Tylko ten SMART dysku mam dać w tym temacie,czy gdzieś indziej na forum?

Edytowane przez KorK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje HHD 500GB ?

 

Nie masz dostępu do internetu? Wchodzisz na stronę większego sklepu komputerowego i sprawdzasz. Jak masz dać np 160zł za 160GB a nowe 500GB kosztuje 220zł to chyba wiadomo jaki to interes.

Podajesz dysk a nie podajesz ceny, jak można ocenić czy warto to brać? Hę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie wiedziałem czy ci chodzi o obojętny dysk 500GB ,czy o dokładnie z tej serii co podałem Dołączona grafika

 

EDIT:Minimum 240zł na allegro ,w sklepie komputerowym min. 260zł.

-Dysk kosztuje 120zł+koszty przesyłki

Edytowane przez KorK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy lepszy sklep:

http://www.proline.pl/?p=SEAGATE+ST500DM002

http://www.proline.pl/?p=WD+WD5000AAKX

 

Za 269zł masz 1TB http://www.proline.pl/?p=SEAGATE+ST1000DL002

 

Zastanów się czy możesz dołożyć te 100zł. 500GB będzie na pewno szybszy no i pojemniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie dozbierać, Tak patrzę,dołożę stówę i mam duży nowy dysk,ale nie mam skąd już wycisnąć. Chyba,że nie kupię napędu...to wtedy może coś wyrwę za 180-200zł.

 

Ale instalacja systemu,później jakieś programy,nagrywanie....no sam nie wiem.

Edytowane przez KorK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,to chyba na razie bez napędu kupię.

 

Jeszcze znalazłem ciekawy dysk Samsunga HD502HI 500GB. Co o nim myślicie? Czekam właśnie na screeny HDTune od sprzedawcy. Dysk z przesyłką to nie całe 160zł,w tym gwarancja na 6 miesięcy od producenta.

Prędkość 5400rpm,16MB cache,a dysk z 2010 roku.

Edytowane przez KorK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkość 5400rpm,16MB cache,a dysk z 2010 roku.

 

Bo to wersja EcoGreen

Średnie transfery na poziomie 80-90MB/s.. jeśli SMART będzie ok to możesz brać, jednak osobiście uważam że dysk to jedyny podzespół który warto/lepiej kupić nowy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...