Skocz do zawartości
qwerty7

które laptopy obsługują SATA 3

Rekomendowane odpowiedzi

Które laptopy / notebooki obsługują w pełni Sata III, czyli są w stanie osiągnąć przepustowść do 6Gbit/s (600 MB/s) z nowymi dyskami ssd. Szczególnie chodzi mi o modele: Toshiba SATELLITE L755D-14L; Asus R500VD i MSI GE60, Lenovo G780.

Tylko na stronach - Lenovo, po dłuższych poszukiwaniach udało mi się odnaleźć informacje o obsługiwanym stadradzie 6Gbit/s, przez chipset płyty głownej niektórych laptopów (na stronach tego producenta zapisywany jako: SATA 6.0Gb/s integrated in chipset. W domyśle Intelowski Ivy Bridge chyba, bo nie jest to określone). Ciekawą "praktyką" Lenovo jest brak w specyfikacji modeli ThinkPad informacji " SATA 6.0Gb/s integrated in chipset" i jednoczesne oferowanie do tych modeli dysków SATA III SSD. Nie rozumiem czy najnowsze ThinKPady mają chipset obsługujący standard Sata 3, czy jest to tylko zabieg pijarowy ,

 

Nie udało mi się odnaleźć informacji czy nowe płyty APU AMD dla laptopów, obsługują standard Sata III. Także nie wiem czy laptop z Ivy bridge / APU obsłuży nowy dysk SSD np OCZ Vertex4 w standardzie Sata III a nie Sata II.

Edytowane przez qwerty7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...