Skocz do zawartości
wycinak

uzywany dysk

Rekomendowane odpowiedzi

chce kupic uzywany dysk ale nie wiem jakim programem go sprawdzic czy nie jest zepsuty(bad sektory, klastry) czy ktos moglby mi powiedziec jaki soft jest do tego najlepszy i czy sa jakies w polskiej wersji jezykowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki programik jak Tuff Test. Mam go od kumpla z optimusa, niestety strasznie ciężko dostępny. Potrafi sprawdzić wszystko to, co standardowe scandiski, seatoolsy etc., a oprócz tego sprawdza sprawność i zużucie mechaniki- czyta skacząc głowicami po sektorach od pierwszego po kolei: 1-2, 1-3, 1-4, 1-5..etc, jak dojdzie do końca zaczyna od ostatniego sektora. Całość trwa makabrycznie długo, dysk wydaje dzwięki jakby miał się rozlecieć, ale jak przejdzie wszystkie testy to jest gwarancja pełnej sprawności. Bywa, że dysk potrafi się zaciąć i tyle, jakkolwiek cała powierzchnia jest OK i scandiska przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje najlepsza niezwodna metode sprawdzania dysku :

 

formatujesz gnoja , czytasz ile zostalo klastrow , ponownie fomatujesz , czytasz ile jest klastrow , operacje przeprowadzasz conajmniej 5 razy i jezeli liczba klastrow nie maleeje , znaczy sie ze dysk jest sprawny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...