Skocz do zawartości
Powix

Komputer pod 775.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę złożyć komputer pod socket 775. Powiecie mi że to strata kasy - trudno nie mam jej zbyt dużo i nie mam skąd jej wziąć (a komputer jest mi potrzebny), jedyne co to muszę czekać do wakacji (załatwiona praca w anglii) i wtedy coś konkretnego złożę. Chciałbym jako tako także pograć w gry.

 

do rzeczy chciałbym żebym mógł dobrze podkręcić procesor, oraz pamięci, dysk posiadam barracude 40gb inna 100 mi padła, oczywiście ide, nagrywarkę także posiadam (ide)

 

budżet nie określę prosiłbym o najniższy.

 

myślałem o e5300

płyta Asus P5K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nowy czy używany? Cene też mógłbyś podać, a jak nie to w jakie gry i w jakiej rozdzielczości, jakie wymagania wobec tych gier? Nowy Do gier nowych na niskich/srednich detalach z reguły w odpowiedniej rozdzielczości:

g550- 160zł

płyta na H61- 160zł

obudowa brutus 310 - 130zł

radek hd4850 - 250zł

4gb ram - 60zł

zasilacz fortron hln chyba z allegro - 70zł

dysk 500gb 230zł

nagrywarka - 60zl

razem około 1100zł nowy, grafikę można ewentualnie używki szukać i przyciać 50zł, na napędzie używanym 30zł, na dysku do 50zł, obudowa do 50zł, a jeśli chodzi o dysk ten co masz można by było podpiąć przez przejściówke sata-ide (30zł) natomiast na 100% nikt nie da Ci gwarancji że będzie działać. W każdym razie takim sposobem do 1000zł można się wyrobić aczkolwiek lepiej dołożyć. Będzie wydajniej od pewnie używanego komputera granicach 700zł o energooszczędności nie wspominając Dołączona grafika

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 775 na wakacjach będzie nowsza platforma. Muszę coś na szybko mieć.

 

Okej tylko dlaczego? za takiego e5300 używke zapłacisz 30zł mniej niż za nowego g550 dużo lepszego. Za używaną płytę pod ten socket zapłacisz też 30zł mniej niż za nową, potem dokupisz ram ddr2 i już wyjdzie Cie drożej . A dysk 80gb albo nawet i więcej do 100zł na sata kupisz używke a ten co masz sprzedasz http://allegro.pl/hd...2761844855.html trzeba jednak napisać zapytać czy nie ma badsectorów albo poprosić o test żeby można było zwrócić jak coś ale o tym później jak się zdecydujesz . Jakie gry zainstalujesz na tych 40GB tak swoją drogą . Chciałeś jak najtaniej i jeszcze chcesz pograć więc bardzo nic tu nie wykombinujesz. Po drugie jak oczekujesz pomocy to staraj sie odpowiadać na pytania, po Twojej odpowiedzi niezbyt mam chęci żeby Tobie pomóc skoro Ty sam olewasz ale jesteś początkujący więc tylko zwracam uwage: Mogłoby być mniej więcej tak:

g550 -160

płyta na h61- 150

zasiłka fortron - 70zł

nagrywarka nowa 60zł używka 30zł

dysk używany na sata 100zł

obudowa używany brutus do 100zł

4gb ddr3 ram 60zł

razem 670 do tego trzeba dobrać grafikę jak chcesz pograć najlepiej radka hd4850

Edytowane przez michalelo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej tylko dlaczego?

 

Czemu chcesz mu wcisnąć coś o czym w ogóle autor tematu nie mówi?

 

 

Moja rada, szukaj po portalach aukcyjnych (allegro, tablica, gumtree) ogłoszeń ze swojej 'okolicy' - ja w ten sposób, sprzęt z podpisu na s775 złożyłem w tydzien, za 200zł, bo tez potrzebowałem czegos na szybko :)

Asus P5K - dobry wybór.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz mu wcisnąć coś o czym w ogóle autor tematu nie mówi?

 

 

Nie wciskam tylko spytałem dlaczego, no i autor napisał że chciałby też grać więc spytałem w jakie gry ale nie odpisał więc podałem przykładowo coś pod gry. Wynika też z tego ze chce cały zestaw na 775 więc pokroju tego procka co podał i płyty nieopłacalne po prostu to napisałem żeby był świadomy a jak chce to niech kupuje pod 775. A dlaczego tak napisałem bo wiem, że niektórzy są nieświadomi że można coś lepszego złożyć na innym sockecie niż 775 i procesorze quad nie wydając dużo kasy. Peace ;) Edytowane przez michalelo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Socket 775 bez sensu.

 

Jak kupisz jakąś używkę i padnie po 2 miechach to dopiero zaoszczędzisz.

DDR2 - drogie. 2gb kosztuje 50 PLN - a 4gb DDR3 kosztuje 60 PLN Dołączona grafika

Procek na 775 wolny.

Celeron g550 ma wydajność na poziomie e8200 (+-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wciskam tylko spytałem dlaczego, no i autor napisał że chciałby też grać więc spytałem w jakie gry ale nie odpisał więc podałem przykładowo coś pod gry. Wynika też z tego ze chce cały zestaw na 775 więc pokroju tego procka co podał i płyty nieopłacalne po prostu to napisałem żeby był świadomy a jak chce to niech kupuje pod 775. A dlaczego tak napisałem bo wiem, że niektórzy są nieświadomi że można coś lepszego złożyć na innym sockecie niż 775 i procesorze quad nie wydając dużo kasy. Peace Dołączona grafika

 

wiem że można złożyć coś lepszego, ale szukam czegoś za małe pieniądzę żeby mi starczyło do wakacji czyli 7 miesięcy - kończę szkołę i wyjeżdżam zarobić, po wakacjach złoże coś innego, lepszego na 1155 ewentualnie poczekam na haswella, lub nową generację konsol. Siedzę teraz na p4 (socket 474) i jest to dla mnie udręką. Chcę w miarę normalnie oglądnąć film na youtube, oraz pograć w gry typu fifa. Napisałem że szukam czegoś na szybko tylko do przeczekania tych 7 miesięcy i w grę wchodzą tylko części używane, które sobie podkręce. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że za rozsądny zastaw (mobo + cpu) do OC na 775 będziesz musiał dać więcej niż za budżetową konfigurację na 1155.

Tańszy zestaw na 1155 będzie miał podobną wydajność do togo na 775 po OC.

Na 775 masz droższe ddr2

Myśląc o OC 775 musisz kupić dodatkowy cooler.

 

Jedyna zaleta zestawy na 775 to wsparcie dla napędów ide. Nie wiem jednak czy to jest zaleta jeśli masz zabytkowy dysk, ktróy nie grzeszy ani wydajnością, ani pojemnością.

 

Nie określiłeś budżetu, nie ma więc co pół godziny szperać po allegro, aby w podziękowaniu przeczytać "za drogo".

 

Kupowanie używek wymaga znajomości tematu, trzeba szukać okazji i nie zawsze jest czas na oczekiwanie na opinię forum.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie przekonaliście mnie.

 

Więc będzie tak

Procesor Intel Celeron G550

Płyta główna Gigabyte GA-H61M-S1

Pamięć Patriot 2X2GB 1333MHz DDR3

Dysk sobie podepnę przez adapter, nagrywarkę pożyczę.

Grafika-wystarczy ta z procesora.

 

A co do zasilacza: http://allegro.pl/zasilacz-atx-fortron-300w-fsp300-60mdn-6-pin-i2768688510.html wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

składałem ostatnio htpc na lga775 i wybór mobo padł na http://allegro.pl/ec...2744657871.html ze względu na ddr3, gma x4500, hdmi, oczywiście o żadnym podkręcaniu nie ma mowy. Na cpu trzeba polować, wybrałeś e5300, wybór możesz rozszerzyć o e6550 który można kupić za ~70zł np. http://allegro.pl/pr...2759875462.html pozostaje kwestia chłodzenia (box). ram psu grafika coś koło gf8800gs/9600gso/9600gt też trzeba polować... powinieneś zamknąć się w ~400zł i zostaje wybór obudowy...

 

edit:przeoczyłem post, w którym zdecydowałeś się na s.1155 - to dobra decyzja choćby ze względu na nowy sprzęt=gwarancje chociaż wyjdzie trochę drożej,,,

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...