Skocz do zawartości
psycho144

Znalezienie uszkodzonego pliku na bad sectorze

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje jakiegos dobrego sposobu na sprawdzenie jaki plik zostal uszkodzony na powstalym bad sectorze.

Dysk przesknaowalem HD TUNE i podalo mi on numer LBA uszkodzonego sektora. Jednak z tego co widze, uzyskanie rzeczywistego numeru sektora nie jest takie latwe ( http://pl.wikipedia....BA_(informatyka)

Wiec pytanie - jest jakis program ktory sprawdzi dysk twardy pod katem bad sector'ow i poda mi ktory jest to dokladnie klaster? Lub poda jaki to jest konkretnie plik.

 

Dodam, ze prawdzilem dysk Atrise FBI (niby sprawdza pliki pod katem bad blockow, ale czy to jest inna nazwa bad sectorow to nie wiem) i nic nie wykrl

 

I zapomnialbym - majac bad'a to przy kopiowaniu calego dysku wyskoczy info, ze nie mozna skopiowac, czy po prostu skopiuje plik/i , tylko jego zawartosc bedzie uszkodzona? :) Czyli w skrocie - sposobem na kopiowanie nie ustale co sie uszkodzilo ?

Edytowane przez psycho144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolaczam screeny.

Jeszcze tak mysle, ze jakby zrobic naprawe dysku (czyli tak jak polecaja - erase , nastepnie remap w mhdd) - jest szansa, ze dysk bedzie w 100% sprawny ? a sam bad sector bedzie tylko sektorem logicznym? (wtedy smart sie zresetuje ?)

post-114721-0-46099200-1352838189_thumb.png

post-114721-0-52099000-1352838193_thumb.png

Edytowane przez psycho144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...