Skocz do zawartości
dd1987

radeon hd 7950 + i5 3570K i co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam na razie kupilem tylko radeona, na allegro I5 3570K w tej chwili jest po 799 zł a i7 2700K po 1099 Chyba sie nie oplaca dokladac?

 

Zasilacz chce wylicytowac jeden z tych

http://allegro.pl/lepa-n600-sa-eu-600w-2x-pcie-i2803862441.html

http://allegro.pl/zasilacz-thermaltake-smart-730w-i2793748702.html

http://allegro.pl/xfx-core-850w-i2804131354.html

 

a jak nic sie nie uda to kupie ten

http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-600w-gps-600a8-box-fv-i2798343207.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz I5 3570K to proponuję Asrock P67 Pro3 + I5 2500K .

 

Zasilacz 600+ W do tego sprzętu to przesada , szczególnie XFX 850W , wystarczy dobre 550W np. XFX Core 550W lub OCZ ZT 550W .

 

Ram zmień na Goodram 8GB DDR3 1 333 mhz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więć ja bym optował za większym zasilaczem. Sam robię upgrade sprzętu i po wykeceniu proca na 4 Ghz (Intel Core i7-920) dorzuceniu ramu na 12 GB i nowej grafy 7950 mój Corsair CMPSU-750H przy keceniu grafy nie wyrabia. Objawia się to piszczeniem cewek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie cewek to wina czego innego , kręcony I7 + HD7950 nie weźmie 750W , prędzej okolice 500W lub nawet mniej .

 

Procek w teorii bierze jakieś 130W max. ( jego TDP ) , karta bierze 145-190W , gdzie 190W to jej TDP .

 

A to 2 najbardziej prądożerne elementy w kompie - reszta elementów weźmie może 1/4 tego co karta+procek razem biorą .

 

 

A co dopiero I5 2500K/3570K , których TDP wynosi 95W , z czego część idzie na iGPU .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby kolega powiedzieć czego to może być wina jak nie obciązonego zasilacza???

 

Dodam jeszcze że po podłączeniu dodatkowego zasilacza tylko do karty a reszta kompa miała prąd z 750 Corsaira - problem piszczenia nie występował. Kolejnym elementem który świadczy o niewyrabianiu zasiłki jest jeszcze znikanie portów usb - także przy podkręconej karcie, procku i graniu w BF3 w max ustawienach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cewki piszcza bo wpadaja w rezonans (słaba izolacja) i to nie dlatego, że nie wyrabia tylko zasilacz jest do bani. Duża część CX'ów, HX'ów i TX'ów piszczy i nic z tym nie zrobisz. Idąc tokiem Twojego rozumowiania mój 480W (12V) Corsair w połączeniu z i5 4.8GHz i wyżyłowanym do granic 7950 powinien pluć ogniem i zdychać.

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wychodzi na to samo bo oprócz piszczenia nie ma żadnych skutków ubocznych (zawieszanie, bluescreeny, niestabilność itp.). Ba, piszczenie cewek nie podlega nawet gwarancji. Możesz zalać cewki klejem i piszczenie ustąpi - 10 min roboty.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dutch

 

Gdzie w poście @kaitsu widzisz że twój zasilacz jest do bani .

 

Zasilacze Corsair ma dobre , a że czasami głośne - no cóż , nie wszystko musi być idealnie zrobione .

 

Piszczenia możesz się pozbyć zalewając cewki superglue lub innym klejem tego typu .

 

A że po podłączeniu drugiego zasilacza ( swoją drogą musiałeś trochę przy tym kombinować ) HX przestaje piszczeć to normalne bo spada obciążenie cewek i reszty elektroniki zasilacza .

 

W rzeczywistości nie ma mowy aby w pełni sprawny HX pocił się przy tym konfigu , ludzie puszczają podobne procki i podobne lub mocniejsze karty w SLI/CF na zasilaczach o mocy 500-550W i wszystko działa im normalnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie mnie trochę uspokoiliście. Z tym kombinowaniem to przyznaję się trochę mi zeszło ;-)

 

Teraz trudniejsza część - czym i jak to zrobić? (Chodzi mi o zalewanie cewek.) Jest jakiś instruktaż na sieci?

 

No i trochę niepokoi mnie znikanie portów usb - przy dużym obciązeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły ASRock P67 Pro3, P67 nie ma wyjścia z płyty usb na przedni panel

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-197214-ASRock-P67-Pro3-P67-4xDDR3-1600-2xSATA3-4xSATA2-ATX.html

 

ale z tego co widzę to ten s1155 już ma

 

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-34632-P67-PRO3-S1155-P67-4DDR3-USB3-RAID-ATX.html

 

może ktos to potwierdzić? czymś jeszcze różnią sie te płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej do nich zadzwoń i poproś o P67 Pro3. Wszystkie to te same modele. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę, żeby nie była to wersja SE.

 

Z innych uwag - P67 Pro3 w starszej wersji BIOSu nie będzie obsługiwać Core i5-3570K. Obsługa tego procesora jest dopiero w wersji 3.10. Upewnij się, że ta wersja będzie wgrana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno. Sprawdzałem kilkakrotnie. Wymontowałem zasilacz (notabene nie jest to corsair tylko antec 750) i postawiłem obok obudowy - załączyłem BF3 i piski. Rozkręciłem zasilacz + wł. grę = pisk. Przy normalnej pracy to nie występuje - tylko jak włączam gry (ustawione na ultra/high).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też składam sobie teraz zestaw w cenie takiej jak ty

 

-kupiłem na allegro radeona msi 7950 oc używanego za 950 zł z przesyłką

-natepnie też na allegro i5 3570k nowy 824 zł z przesyłką

-zasilacz Chieftec GPS-550A8 550W 179 zł z przesyłką

-w poniedziałek zamawiam płytę główną asrock p67 za 326 zł w ( tylko musisz poprosic w sklepie by ci wgrali nowego biosa pod i5 3570k ) akurat sklep mam u mnie w mieście

-8gb ddr3 1600 ballistix 130 zł też na miejscu kupuje wiec przesyłki nie płacę

-dysk ssd BASIC Samsung 128GB MZ-7PC128B 399 zł z przesyłką

-do tego musze kupić dvd bo moje stare wejście na ide i musze zmienić na sata bo płyta głowna to stare ide nie obsługuje, kupuje czytnik bluray, HD DVD z nagrywarką dvd za 164 zł z przesyłką na allegro

zostawiam sobie tylko starą obudowę i dysk twardy

razem wyszło mnie jak dobrze licze 2972 zł

 

Wydaje mi sie że taniej cięzko coś lepszego kupić, jak dalej konsole będa blokować rozwój pc to taki zestaw starczy ci na 5 lat grania we wszystko

 

oprócz tego radeona wszystko nowe i na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche glupio brac procka ze zintegrowana karta graficzna i plyte ktora tego nie obsluguje. Wiem wiem, jest radek 7950, ale podczas modernizacji czy awarii karty zostajemy z zablokowanym czyms(intel hd) za co zaplacilismy

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to jest minus tak samo jak to że nie można wyprowadzić z wnętrza płyty usb3 na przedni panel. Ale znasz płytę w cenie do 350 zł która nie ma tych wad a ma podobną mocną sekcję zasilania co asrock p67? Jesli tak to napisz bo jeszcze jej nie kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...