Skocz do zawartości
Sniper10000

Komputer do Photoshopa i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc w wyborze zestawu, którego głównym zadaniem będzie obróbka grafiki w Photoshopie CS6. Chciałbym, żeby w wolnych chwilach dało się też na nim pograć. Budżet ok. 4300 PLN.

 

Mój wstępny plan jest taki:

 

- procesor: Intel i5 3570 BOX ~800 PLN

- płyta: Gigabyte GA-Z77X-D3H (SATA3x4, USB3x4+front) ~480 PLN

- pamięć: Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz CL10 XMP [KHX16C10B1RK2/16X] ~300 PLN

- grafika: Asus GeForce GTX 560 1GB 850/4200MHz [ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5] ~700 PLN

- dysk SSD: OCZ Vertex 4 SSD 2,5" 128GB [VTX4-25SAT3-128G] ~460 PLN

- dysk HDD: WD Caviar Green 2TB, 64MB, SATA3 [WD20EARX] ~380 PLN

- zasilacz: OCZ Modxstream Pro 600W Modular ~300 PLN

- obudowa: Antec Gamer ONE USB 3.0 (USB3x2) ~260 PLN

- nagrywarka Asus DVD-RW DRW-24B5ST bulk ~80 PLN

- system: Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit PL DVD OEM SP1 ~400 PLN

RAZEM: ~4160 PLN

 

Największy dylemat mam odnośnie karty graficznej. Musi być NVIDIA, bo do Photoshopa potrzebna jest CUDA. Tu wybrałem GTX 560, ale zastanawiam się też nad GTX 650 Ti. Jest sens brać go pod uwagę? Miło byłoby na tym sprzęcie pograć.

 

Kolejny dylemat to dysk twardy. Ma służyć jako magazyn na projekty, grafiki, zdjęcia, więc zależy mi na bezpieczeństwie danych. Może za jakiś czas dorzucę drugi dysk i utworzę mirror. Brałem też pod uwagę Seagate Barracuda 2 TB, 64MB, SATA3 [sT2000DM001], ale mam obawy o jego awaryjność. Macie jakieś doświadczenia?

 

Dysk SSD to również zagwozdka i rozważam opcję zakupu Samsunga SSD 830.

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mocno będziesz podkręcał?

 

Vertex4 to dobry wybór - wgraj tylko do niego firmware 1.5.

 

Dysk twardy - nigdy nie wiadomo, jeśli chesz być absolutnie pewny o swoje dane rób backup w chmurze albo RAID 1.

Ew. możesz kupic dysk WD Caviar Black - one mają 5 lat gwarancji (po zarejestrowaniu na WD Care)

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__8/id_produktu__3297/__Dyski_Twarde_HDD_WD_Caviar_Black_1TB_64MB_Cache_S_ATA_3/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat podobny - modernizacja kompa do PSe.

 

http://www.morele.ne...ry/info/M2Kaw0/

 

Pamięć Good Ram GR1333D364L9/8GDC 127,00

Płyta główna MSI B75A-G43, B75, DualDDR3-1600, SATA3, 5xSATA2, HDMI, DVI, GBLAN, ATX 259,00

Procesor Intel Core i5-3570K, 3.4GHz, 6MB, LGA1155, 22mm, 77W, BOX (BX80637I53570K) 899,00

Do zapłaty: 1285,00

 

Reszta części zostaje ze starego kompa.

Karta grafiki ma być zintegrowana, dlatego procek jest z k.

 

Ewentualnie tańszy procek + grafika - jeśli to będzie miało znaczenie w PS elements (ew. premiere).

Płyta główna wybrana ze względu na ilość złączy - może się przyda kiedyś.

 

EDIT: proszę o opinię

Edytowane przez solmyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wiesz, ale PSCS6 korzysta z OpenCL, a nie z CUDA : ) link: http://helpx.adobe.c...s6-gpu-faq.html

 

Tak, wiem. Sam Photoshop nie korzysta z CUDA, ale pluginy zewnętrznych firm już tak. Dodatkowo biorę pod uwagę wykorzystanie w przyszłości Adobe Premiere i AfterEffects, a te już bardzo intensywnie wykorzystują CUDA.

 

Idąc za radą Alucard69 postanowiłem wybrać tańszą płytę. Zostanę jednak przy Z77 i ale zejdę do Gigabyte Z77-D3H. Dołożę też do GTX 660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, żeby kupić tańszą płytę. Ja miałem jednak na myśli jeszcze tańsze rozwiązanie - płytę na chipsecie B75. Również posiada USB3.0 i SATAIII. Pozbawiona jest możliwości podkręcania, ale to nie problem w Twoim wypadku.

 

Co do GTX 660 - do CUDA wielkiej różnicy nie będzie, w grach - olbrzymia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...