Skocz do zawartości
tomol012

Poziome przerwy w druku (Epson S22)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam drukarkę Epson Stylus S22 a z nią posiadam kilka problemów. Niedawno skończył się oryginalny tusz zatem zakupiłem zestaw zamienników (nie tych najtańszych z allegro). Od momentu włożenia tuszy jest taki problem że na każdym wydruku pojawiają się poziome przerwy jak na obrazku:

 

http://i45.tinypic.com/nq5ij7.jpg

Próbowałem wszelkich narzędzi dostępnych w opcjach Epsona (czyszczenie dysz itd.), ale nie pomogło. Przerwy pojawiają się tylko w przypadku tuszu czarnego.

 

Drugi problem to fakt, że drukarka zupełnie błędnie drukuje kolory. Niebieskie jest różowe i różne takie artystyczne zabiegi się na wydrukach znajdują.

 

Proszę o porady :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jakby tonet byl przyschniety. Podobne akcje mialem na drukarce HP. Oryginalne tusze bez problemow drukowaly, chyba ze bardzo dlugo staly nieuzywane, zamienniki przewaznie po ok. tygodniu zaczynaly juz przerywac. Jeszcze po pierwszym napelnieniu oryginalne dawaly rade, pozniej mialem jak ty.

 

Sproboj postawic toner na papierze (jakas wieksza kupka np papieru toaletowego) na kilka/kilkanascie minut i zobacz czy choc troche to pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jakby tonet byl przyschniety. Podobne akcje mialem na drukarce HP. Oryginalne tusze bez problemow drukowaly, chyba ze bardzo dlugo staly nieuzywane, zamienniki przewaznie po ok. tygodniu zaczynaly juz przerywac. Jeszcze po pierwszym napelnieniu oryginalne dawaly rade, pozniej mialem jak ty.

 

Sproboj postawic toner na papierze (jakas wieksza kupka np papieru toaletowego) na kilka/kilkanascie minut i zobacz czy choc troche to pomoglo.

 

Muszę przyznać, że jestem nieco zszokowany, ale postawienie tonera na papierze rzeczywiście nieco pomogło! Wydruk nie jest co prawda całkowicie dobry, ale zdecydowanie przerw jest mniej i są węższe. Masz pomysł co zrobić żeby wyeliminować to do końca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 rozebrac głowice

2 Specjany płyn do czyszczenia + strzykawka + wężyk

3 Wypłukać cała głowice -- Oryginalny tusz pogryzł sie z zamiennikiem ( powstały flaczki zatykajace dysze)

4 Załozyć nowe tusze ,

 

5 Modlić się by było dobrze..

 

6 : Quave : Epson ma stała głowice piezoelektryczną więc to co piszesz o HP i kładzeniu pojemnika z głowica drukująca na papierze to nie ta bajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quave zaczarowałeś moją drukarkę! Postawiłem toner na jeszcze pół godziny poza drukarką, wydrukowałem stronę testową i nie ma żadnej przerwy! I jakimś cudem kolory zaczęły się drukować normalnie! :-D

 

Wielkie podziękowania za te nadzwyczajnie proste wskazówki :-)

Kwazor: również dzięki! Zachowam sobie Twoją instrukcję i gdyby proste metody zawiodły to będę próbował z czyszczeniem :-)

 

Dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...