Skocz do zawartości
mazixt

Którą platformę i jakie podzespoły wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

po kilku latach nieinwestowania w PC przyszedł czas na zmiany Dołączona grafika

Mój komputer na S939 zostaje w domu, dla Tata, który potrzebuje go do pracy.

Ja zaś planuję złożenie czegoś dla siebie. Nie ukrywam, że dobre kilka lat nie interesowałem się nowinkami technicznymi w tej dziedzinie, głównie z powodu braku czasu i to co jest teraz w porównaniu do podzespołów sprzed tych kilku lat to zupełnie inny świat, w którym jestem lekko zagubiony na obecną chwilę, dlatego też będę potrzebował Waszej pomocy Dołączona grafika

 

Najpierw określę do czego ma mi służyć komputer:

Przede wszystkim do normalnego, codziennego użytku: internet, muzyka, film, pakiet MS Office, trochę programowania i pracy z mało wymagającymi aplikacjami na studia.

 

Nie mam wygórowanych wymagań, nie potrzebuję mega wydajnego, prądożernego i kosztownego kombajnu tylko komputera do użytku na co dzień aczkolwiek z możliwością dalszej, w miarę sensownej rozbudowy bez konieczności wymiany całego sprzętu.

 

Czego potrzebuję:

Mobo+CPU+RAM+PSU

 

Budżet:

Nie chcę póki co zbyt dużo inwestować ponieważ średnio mnie stać i nie mam takiej potrzeby na dzień dzisiejszy ale chciałbym stworzyć sobie bazę do dalszej rozbudowy wraz z biegiem czasu i przypływem środków finansowych Dołączona grafika

Kwotę określmy, powiedzmy na 600zł.

 

Pytania:

1. Pierwsze pytanie dotyczy platformy jaką wybrać. Zawsze miałem PC na prockach AMD ale to nie ma znaczenia. Zastanawiałem się nad AM3, co ze względów ekonomicznych byłoby chyba niezłym rozwiązaniem ale myśląc przyszłościowo zapewne 1155 byłoby bardziej odpowiednie, choć droższe?

2. Uwzględniając pytanie pierwsze zaproponujcie coś godnego polecenia w wyżej określonej kwocie (mobo+cpu+ram+psu).

 

Zależałoby mi na sensownym mobo, dzięki któremu mógłbym sobie za jakiś czas troszkę udoskonalić zestaw. Grafiki na razie nie potrzebuję. 4GB pamięci uważam, że powinno zaspokoić moje potrzeby.

Podkręcać póki co raczej nie planuję ale z biegiem czasu i udoskonaleniem zestawu jak najbardziej.

 

Oczywiście używane podzespoły wchodzą jak najbardziej w grę, jeżeli może to mieć istotny wpływ na efekt końcowy.

 

Będę wdzięczny za kilka rad i wskazówek w którą stronę pójść Dołączona grafika

 

Pozdrawiam,

Mazi

Edytowane przez mazixt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron G550 - 160zł

MSI B75MA-E33 - 200zł

4GB Good Ram 1333Mhz - 60zł

XFX CORE 450W - 180zł

 

=600zł

 

Ta płyta obsłuży i3, i5 lub i7 ivy bridge, dysk SSD, dodatkowy ram i każdą kartę graficzną, jakbyś chciał rozbudowywać. Zasilacz też uciągnie każdy procesor intela i mocną kartę graficzną.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź ;)

 

Oprócz tego coś jeszcze jest godne uwagi w tej kwocie lub bardzo zbliżonej?

Gdzie najlepiej kupować podzespoły, morele.net?

Jeszcze się zastanawiam czy by jednak nie sprzedać starego zestawu na S939 a Tacie zostawić swojego laptopa którego mam zamiar sprzedać.

 

W swoim PC mam PSU: Pentagram Silent Force PSF 460-P12S 460W. Gdybym chciał to nadawałby się do wykorzystania czy lepiej zakupić coś nowszego, tego XFX?

 

Mazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego sprzętu Pentagram SF 460W spokojnie wystarczy , nawet jak dołożysz HD7770 to da radę , choć ma 380W na linii +12V i kilka latek za sobą .

 

Co innego jak w przyszłości dodasz HD78xx lub lepszą kartę - wtedy lepiej brać nowy zasilacz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli póki co zasilacz mógłby zostać.

Był kupiony jako nowy więc nie powinien stwarzać problemów przy niewymagającym zestawie.

 

Jeszcze jedno pytanko. Wcześniej zapomniałem dodać, że dobre by było żeby mobo miało port LPT, MSI B75MA-E33 go nie posiada, jakieś alternatywy?

Nie jest to warunek konieczny ale byłby dla mnie przydatny ;)

 

Mazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...