Skocz do zawartości
Krydor

Zmiana platformy na Intela

Rekomendowane odpowiedzi

Po pewnych przemysleniach postanowilem przesiasc sie z Amd na Intela. Niestety HD7850 okazal sie niewypalem, dlatego postanowilem go wymienic na mobo i procesor z doplata, do tego moj wysluzony 4850. W granicach pol roku wymiana grafiki. Nie rozmieniajac sie na drobne sadze ze nie ma sesnu pchac sie w i3 tylko odrazu brac i5 z literka K. I tutaj rodzi sie dyplemat 2500k czy 3570k. Ten drugi troche drozszy, minimalnie wydajniejszy i chlodniejszy, ale slyszalem ze 2500k lepiej sie kreca. Pytanie czy przy pewnej wartosci nie sa to juz puste GHZ? OC wchodzi jak najbardziej w gre. Mam Zalmana Flexa + 2 wiatraki. Mam jeszcze pytanie praktyczne, czy kazdy Mhz wiecej rzeczywiscie daje lepsza wydajnosc w grze np 4ghz vs 5ghz ( wiecej fps ?), czy roznica jest znikoma. Prosze Was jeszcze o porade jakie Mobo do tego, nie drogie, stabilne z przyzwoitym OC.

 

A jeszcze jedno w sklepach widze same 3570K, jest 3470K?

 

Edit: widze ze na Allegro mozna wyrwac 2500k w fajnych cenach, to zmienia troche postac rzeczy.

2500 i 3570 bez K ,do jakiej wartosci da rade je wykrecic? Moze te 4ghz bedzie iloscia wystarczajaca.

 

Dodam ze gram glownie po sieci, SP rzadko BC2 MW3, niedlugo BF3.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 non K da się podkręcić w zakresie 500-700 mhz .

 

Do I5 2500K proponują sprawdzonego i taniego Asrocka P67 Pro3 .

 

Nie ma 3470K , jest tylko zwykły 3470 .

 

Z procków K są 2500K/2550K , I7 2600K/2700K , I5 3570K i I7 3770K .

 

I5 2500K jest trochę tańszy , do tego ma normalnie zamontowany IHS , więc nie powinien tak się grzać .

 

Brałbym go + ww. Asrock .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem 3570K i gdybym dziś podejmował ponowną decyzję kupna, brałbym 2500K.

Mimo "magicznego" procesu produkcji, bramek 3G i innych szmerów bajerów, 3570K grzeje się nawet przy sensownym chłodzeniu co jakoś już tak nie cieszy w całości. A te parę % więcej mocy startowej na 3570K uda się łatwo zniwelować dobrym OC 2500K ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony weź pod uwagę, że wydajność się zrówna, gdy 2500k będzie podkręcony o 200Mhz więcej niż 3570k. Do tego dochodzi mniejsze zużycie energii przez ivy bridge. Także generalnie 2500k wydaje się lepszym wyborem tylko dla takich co będą go próbować na 5Ghz i będą tego potrzebować w swoich zastosowaniach. Dlatego ja wybrałem 3570k, tym bardziej jeszcze że dostałem go taniej niż był wtedy 2500k

 

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podpisuje sie jako kolejny posiadacz 3570k, teraz wybralbym 2500k+ p67pro3, kiedy widze ze 4.5ghz to max dla mojego proca... (pozniej juz tylko wentylator na max'a, ale nawet 1.36v nie pomaga do stabilnego 4.6ghz)

2500k+ asrock p67 pro3 Dołączona grafika

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie, bo komputer sluzy mi glownie do gier. Czy takie 5ghz na 2500k w ogole przelozy sie na wydajnosc w grach i czy mozna osiagnac takie wartosci, bo proc procowi nie rowny. Rozumiem ze 2500k na poziomie 4.7 ma sie tak jak 4.5 na 3570k? 4.5 powinienem osiagnac na tym 3570k czy nie koniecznie?

 

Komp na jakie 3-4 lata wiec sporo czasu, roznica w TDP jest jakas czy zadna? Odczuje na przestrzeni tego czasu wiecej kasy w portfelu czy jest znikoma roznica?

 

O tempy sie nie boje, chyba nic o procz Phenoma II x4 na 1.45v nie jest bardziej gorace :)?

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główną różnicą w grach jest 3GHz jako fabryczne taktowanie oraz 4,5 po OC, tu różnica z pewnością będzie odczuwalna, szczególnie, że komp na dłuższy czas. Pow. 4,5 to już bardziej "sport" i sprawdzenie swego sprzętu, chodź dodatkowe MHz nikomu nie zaszkodzą.

Co do TDP to lepiej o parę W wypada Sandy.

Generalnie bierz to co jest tańsze i kręć - czy wybierzesz 2500K czy 3570K i tak będziesz zadowolony z mocy a biorąc z 2500K dodatkowo i z temperatur. Swego Ivy brałem ze względu na minimalną różnicę cenową z Sandy i dałem się przekonać o kilku % większej mocy przy tym samym taktowaniu.. Tylko ta różnica zaciera się przy OC, więc - bierz to co Tobie taniej wychodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie MSI Z77A-G43 to lepiej wyposażona płyta niż Asrock Pro3 B3, w dodatku ma 3 lata gwarancji, a cena podobna. Mało który i5-2500K pójdzie na 4,8Ghz, nie wspominając o 5Ghz. Powinieneś się nastawić na 4,6Ghz i 4,4 w przypadku Ivy bridge, gdzie wydajność dla obu procków będzie bardzo zbliżona. Sandy bridge będzie potrzebował lepszego chłodzenia, żeby osiągnąć taki wynik, zje też trochę więcej prądu.

 

Tak naprawdę najbardziej opłaca się kupić i5-3470 i kręcić go na 3,8Ghz na boxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to bylem juz zdecydowany na 2500k, ale z rytmu wybily mnie testy z purepc gdzie 3570k po OC zdecydowanie mnie W ciagnie.

 

Tak naprawdę najbardziej opłaca się kupić i5-3470 i kręcić go na 3,8Ghz na boxie.

 

No wlasnie takze zastanawialem sie nad takim rozwiazaniem, chyba najlepszy stosunek cena wydajnosc. Bo czy te 4.6 GHZ naprawde potrzebuje? Natomiast chcialbym osiagnac chociac 4ghz na 3470 na jakims nie kosmicznym napieciu. Panowie 4ghz to ja robilem na Phenomie II x4, wiec jakbym dzialal na intelu nizszym niz 4ghz to jest wstyd Dołączona grafika

 

Natomiast jak osiagne 4ghz na niskim napieciu w wersji K to chyba gra warta swieczki.

 

 

W agito promocja 3570k kosztuje 850zl.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie bede zamawial 2500k, ale nie jestem pewny jeszcze Mobo. Czy nie lepszym rozwiazaniem bedzie MSI Z77A-G43?

 

Moja karta to Radeon 7850 od Szafira. Msi ma slot PCIE 3.0, a ten Asrock 2.0. Moja karta wykorzystuje PCIE 3.0. Moze to miec jakis wplyw na wydajnosc w grach ? Jesli tak to duza czy znikoma?

 

Jesli to nie ma znaczenia to biore Asrocka, lepszy do OC, lepsza sekcja zasilania.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler jest w procesorze a 2500k ma kontroler pcie 2.0 i llyta glowna w tym wypadku nie ma noc do rzeczy. Pomiedzy 2.0 a 3.0 nie ma zauwazalnych roznic. Wiekszosc miesci sie w granicy bledu pomiarowego.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...