Skocz do zawartości
kurczakin

grafika do automatu do gier na agp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dosyć niestandardowy komputer. Jest to "automat do gier" i do tej pory chodziły na nim gry z pegazusa/nesa i super nintendo. Konfiguracja to Płyta Abit a8v, procesor Athlon 64 x2 3800+, 2 w porywach do 4gb ddr 400 w trybie dual i nieszczęsny radeon 9600. Chciałem zrobić to chociaż troche bardziej grywalne więc poszukuję odpowiedniej karty graficznej na agp , która mieściła by się w granicach rozsądnej ceny w porównaniu do mocy. Czyli dajmy na to do do 200-250zł.

Myślałem o jakimś hd3650 ewentualnie jakimś tanim hd4650 niestety hd 3850 i 4850 raczej są poza budrzetem.

Dodam że nie chcę zmieniać płyty ani pakować tam zbyt wiele kasy, ponieważ zmiana płyty wiązała by się z przebudową całego automatu. Moje pamięci spokojnie pracują w granicach ddr450-466 na timingach cl3 procesor również a magistrale agp/pci są zablokowane na 66/33 przynajmniej tak mówi bios. Nie jest to może rakieta ale mam nadzieję że cos mi doradzicie.

Edytowane przez kurczakin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 180zl nie warto, karta nie warta tej ceny. Za tyle masz 4850 na pcie ktore go pozera wydajnoscia. Jaki masz zasilacz oraz w jakiej rozdzielczosci zamierzasz grac bo tego nie napisales? Zadna z wymienionych kart nie zapewni grywalnego fps w dx10.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rozdzielczością bym nie szalał, 1280x1024 to jest max monitora który mam. Prawdopodobnie na starej bńce jednak i tak zostało by 1024x768 "z przyzwyczajenia".

Wypatrzyłem, tez 2 kwiatki za równe 200zł hd 3850 z 512mb na pokładzie. Jeden farbowany 3dclub drugi jednoslotowy saphire. gf 7600 gs są w granicach 120-160zł, gt 200 a 7800gs powyżej 250. hd 3650 zaczynają się od 140zł więc konkurencja dla słabszego gf 7600.

Oczywiście mowa o cenach allegrowskich.

To w sumie dopłacać do gf7800 (gs, gt nie widzę), brać taniego hd3650 czy ryzykować z hd3850 od koperciarzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałes jaki masz zasilacz. 3850 ma duzy apetyt na prad i mocno sie grzeje. Poza tym Twoj procesor i tak jest za slaby. wszystko ponizej 7900 w cenie 200zł jest nieoplacalne skoro 1950/3650 jest od tego wydajniejszy

 

7600gt<7900gt<8600gt<HD3650<x1950pro<HD3850.

 

licytuj to:

http://allegro.pl/bc...2853241054.html

 

http://allegro.pl/sa...2849047600.html

 

ew weź

http://allegro.pl/na...2856898212.html

Najlepsze chłodzenie dla tego modelu.

 

unikaj WSZYSTKICH 3650 z DDR2. Te z ddr3 są za drogie jak na swoje mozliwosci.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szafie leża 3 modecomy i jednego mam jeszcze w kompie "do internetu i filmów",. Wiem firma ma słabą opinię.

 

1x 350w

2x 400w

1x 500w

 

W razie potrzeby 400w można połączyć w jeden 800w Po kontach jeszcze jakieś trzysetki leżą od starych p3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączenie zasilaczy to niezbyt sensowny pomysł , pół biedy jak to będą jakieś markowe konstrukcje , ale jak to ma być badziew to lepiej od razu wyrzucić .

 

Co do tych modecomów - to podaj co to za modele dokładnie - Modecom miał różne modele , jedne lepsze inne gorsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 to feel bez numerków z małym wiatrakiem 500 to feel III z dużym o 350 lepiej zapomnieć , była w serwisie i wróciła naprawiona wiec od tej pory odpoczywa (jakieś 3 lata)

w moim kompie internetowo-pracowo-filmowym jest obecnie ta 500ka i od 3 lat nie było problemów. Fakt nie mam tam grafy, czasami pojawia się gf 6600 i 5 dysków twardych :] a w środku tego kompa siedzi c3d e8400 i 3gb ddr 800@900 uwzględniam go tutaj, gdyż na wiosnę zamierzam zmienić zasilacz płytę i grafę w tym kompie i będzie się kurzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i nawet mam taki wynalazek (939Dual-SATA2), wszystko było by fajnie gdyby nie problem z PCIE. W dodatku x2 3800 + 4850 + feel 1 to marne połączenie. Za płyte musiałby dać 150, za karte ok 200. dalej by siedział na starym trupie bez możliwości reanimacji.

 

Już lepiej poczekać i dozbierać do: celeron g550+h61+4GB RAMU to ok 350zł. Za sprzedaz starych gratów kupi 9600gt lub dozbiera do 4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to miała tam być płyta z pcie, ale miała zwalone bga pod nforsem4 wiec poszła na grzanie w serwisie i ją spierniczyli. Ta którą teraz mam to jedyny egzemplarz który by miał zbieżny socket, banki pamięci rozmiar i rozstaw slotów jaki mogli znaleźć. Ale niema tego złego. Płytka jest za darmo i nie płaciłem za wygrzewanie tej zepsutej.

 

Skoro tak odradzacie inwestowanie w ten sprzęt, to może rzeczywiście lepiej będzie automat posadzić na moim corcu i kupić sobie coś nowego, ale znając życie znowu zrobię jakąś głupotę przy zakupach :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...