Skocz do zawartości
Gość Laki1231

Patriot Super Sonic XT 3.0 strasznie wolny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Laki1231

Witam mam pena 16gb reszta jak w temacie na usb 3.0 i podpinam go pod dobry port żeby nie było, i kopiowanie filmu mam na poziomie 15mb/s to już szybciej ma mój patriot na 2.0 około 30 mb/s czym to może być spowodowane. Windows 7 64bit.

Edytowane przez Laki1231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś szczegóły może? Płyta główna, czy najnowsze sterowniki pod kontroler USB itd...

Robiłeś testy w np ATTO na różnych portach USB (także 2.0)?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Więc płyta to jest p67a-ud3p-b3 od gigabyte sterownik mam zainstalowany ze strony producenta. Za chwilę załączę test z obu portów. Hm a jakie parametry poustawiać w tym programie?

 

USB 3.0 na drugim porcie wyniki powtarzalne, pen napewno 3.0 bo jak na 2.0 podłączam to pisze że na 3.0 można osiągnąć wyższe prędkości.

Dołączona grafika

USB 2.0 wyniki jak przy 3.0 tak jakby usb 3 nie działało w ogóle

 

Dołączona grafika

 

ten komputer to jakaś porażka nic nie działa jak należy pierw startowanie a teraz usb

Edytowane przez Laki1231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile mówisz o tym:

http://www.purepc.pl...632_gb?page=0,4

to wyniki zapisu chyba w normie- odczyt na usb3.0 wygląda biednie, zapewne coś nie tak sprzętowo/stery, bo na pokazanym z usb2.0 wyraźnie osiągnął maxa USB.

A zapis masz jaki masz- one ponoć tak mają- no chyba że mówimy o innym penie.

Edit: Patrzyłeś w menadżerze czy wszystko poinstalowane?

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Tak wszystko zainstalowane ale żeby tak mało było? Wątpię coś nie tak... kiedyś nawet na starcie miałem 100mb i spadało do 50 a teraz mi od dołu podnosi prędkość... na testach z twojego linku jest większy odczyt więc coś nie tak jest. No i zapis mam na poziomie 15 a tam jest prawie 30

Edytowane przez Laki1231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty tam widzisz "prawie 30" ? W ATTO Twoja wersja (16GB) ma 17MB/s.... Odczyt masz rzeczywiście słaby i wygląda na to że z jakiegoś powodu USB3.0 u Ciebie pracuje w trybie 2.0. Dlatego trochę słabszy zapis i odczyt 36MB/s bo to mniej więcej granica przepustowości USB2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja Michaelo , jakoś tak przyjąłem że skoro użytkownik mówi o problemie na swoim kompie to na innych nie ma problemu... co jest błędnym założeniem. Może coś ze stykami w penie? Czemu nie? Warto sprawdzić.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja Michaelo , jakoś tak przyjąłem że skoro użytkownik mówi o problemie na swoim kompie to na innych nie ma problemu... co jest błędnym założeniem. Może coś ze stykami w penie? Czemu nie? Warto sprawdzić.

 

Możesz jeszcze takim programem go sprawdzić http://techformator.pl/diagnostyka-i-testowanie-pendrive-w-check-flash/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Wszystko ok po za odczytem, pendrive jest jaki jest ale wykrywa jakbym podłączył pod 2.0 nie wiadomo czemu w biosie usb włączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym komputerze z usb3.0 ten sam problem? Ew jak nie masz dostępu do innego kompa to może inny pendrive z usb3.0 na Twoim? To dałoby jakieś pojecie.

Edytowane przez Gerlath
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...