Skocz do zawartości
dezra

Zestaw w granicach 3000 złotych, głównie gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Śledzę forum już dość długo, i przyszła pora na poproszenie was o radę. Poniżej załączam "projekt" zestawu, dodam że do tej pory głównie korzystałem z laptopa i będzie to mój pierwszy pecet :D Wszelkie rady bardzo mile widziane. Budżet jest dość elastyczny -/+300 zł.

post-197012-0-74644900-1355788931_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw.

 

Jak planujesz OC to dołóż do I5 3570K , bez OC to proponuję trochę tańszego 3470 + MSI B75A-g43 .

 

Po co ci 16GB ramu ?

 

Do gier wystarczy spokojnie 8GB .

 

Zasilacz zmień na XFX Core 550W , ew. jak starczy kasy to OCZ ZT 550W ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

"Zablokowane" procesory intela działają tak, że można podnieść mnożnik o x4 i nadal mieć aktywne, w pełni działające turbo! A jako, że w trybie turbo dla 4 aktywnych rdzeni taktowanie wzrasta o x2, to można podnieś mnożnik o x6, tylko wtedy turbo działa już tylko dla obciążenia jedno i dwuwątkowego. Ja na tym swoim procku mogę zrobić ponad 4Ghz na czterech rdzeniach podnosząc bclk. Wszystko na standardowym napięciu, procek nie przekracza 70C na taniutkim chłodzeniu @ 1000rpm, mimo, że to Ivy Dołączona grafika

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za uwagi, zacząłem myśleć o ewentualnym OC później, i chciałbym sobie zostawić taką możliwość. Załączam poprawioną specyfikację. Bardzo zależy mi na dobrych osiągach w najnowszych grach w 2013 : Rome II i SC II Heart of the Swarm - pod nie buduję te maszynkę. Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi co do procka, karty graficznej, chłodzenia itp. dajcie znać. Tak jak mówi, budżet dość elastyczny więc mogę dla lepszych osiągów coś zmienić.

Pozdrawiam

http://postimage.org/image/x910bjwth/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim konfigu trochę przesadziłeś z obudową. Znowu patrząc na to, że bierzesz pod uwagę OC, warto rozważyć trochę mniej grzejącą się i tańszą opcję, pt. 2500K+P67 Pro3. Do tego HD 7870 i zestaw będzie zauważalnie wydajniejszy w grach:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJydkMEOwiAMht!l58VAAQHfwezowXggG4eFuZmxxajx3aU4jh7m4e$f$jT5Gl5wm8Z2CTMcziCt4VCBYqjJhDTJWJIUVmZT!5JYrchU3lECxfqwTZcKun6MDdEJXcR!9PxfSuMHRxDBKTK5cl1Wvh2aMluWZ5Urbgeu0LhcEzQxM25ys6vD5GOKOK7BsfOx882TrgO0bIf0w$fQu$bUuzg8Uszg$QHfvVSJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno małe pytanko co do grafiki :P bo rozważam 4 modele:

GTX 660

GTX 660 Ti

HD 7870

HD 7950

1. Lepiej w grach "performują" GTX czy HD?

2. Czy różnica -+ 200 zł rzeczywiście będzie zauważalna w przypadku tych kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...