Skocz do zawartości
KruK

Chłodzenie wodne w Chieftec'u włącznie z chłodnicą- ZDJĘCIA!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Ostatnio zlozyelm sobie WC i chcialem sie z wami podzielic ,tym co udalo mi sie juz zrobic.

 

Obudowa : Chieftec DA-01WD

 

Zestaw WC :

 

Blok CPU : Nukleon

 

Blok GPU: Blok GPU 1

 

Chlodnica : duza miedziana

 

Pompka : MJ1000

 

Pojemnik kupiony za 10 zl , w 100 % uszczelniony i przymocowany.

 

Bedzie to jeszcze dopracowane a co planuje wykonac :

 

Obudowe na wentylatory chlodnicy.

 

Panel do ktorego bedzie podpiera pompka , z mozliwoscia wlaczenia i wylaczenia pompki ,sterowanie wentylatorow w calej obudowie.

 

Wszytskie dodatkowe wentylatory w tej obudowie beda wdmuchiwac powietrze do obudowy , tj. 3 sztuki na przednim panelu.

2 szt. na tylnej scianie ,z tym ze 1 bedzie mial zrobione kolanko skierowane na mosfety , ktore z braku przeplywy powietrza w obudowie bardzo sie nagrzewaja.

1 szt. nad zasialczem 92mm bedzie glownie po to aby podawac powietrze do chlodnicy po czym , 4 kulery zamontowane na gornej czesci obudowy beda wyciagac wszytsko przez chlodnice.

 

O to zdjecia :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Najgorsze co bylo do wykonania to wyciecie miejsca na wentylatory w obudowie , obudowa chiefteca jest tak masywna ze diament zakaldany na wiertarke mial spore problemy....

W miare postepow w pracy beda dodawac kolejne foty :wink:

Chcial bym oczywiscie podziekowac koledze Hitman'owi za z hostowanie moich fotek jak i koledze sas'owi ktory pomaga mi i tworzy rzeczy na jakie sam bym nie wpadl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie , bo wentyl nad zasialczem 92 mm akorat trafia lopatkami pod chlodnce ,a on troche bedzie wpompowywac powietrza dla chlodnicy ( ktora bedzie wyciagac cale powietrze z obudowy.

Gorna czesc z wentylami bedzie obudowana , tylko musze znalezc material na obudowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfig to xp 1800+ , epox 8rda+ , 2x256 TwinMos 333 ,Gainward gf3 ti450.

 

Procek wczesniej lecial max na 2250 ,wyzej mial problemy ,teraz testuje 11x220 , 2430 mhz wedlog plyty epoxa to 2430 mhz napiecie proca 2.1v , VDD podniesione na 1.98V zeby uzyskac stabilne 220 fsb w trybie dual, zlukalem ze tryb single channel to o ok 5 mhz wiecej na fsb.

Temp. proca w spoczynku to 35*C , przy wygrzewaniu max jaki osiagnalem w upalny dzien to 39*C - wyniki po kilku godzinnym uzytkowaniu.

Karta natomiast leci max 238/565 , ustawienie wyzszego core ( pow. 238 ) powoduje dziwne kropki na ekranie ,nie wplywa to na stabilnosc samej karty.

Szukam tez jakiegos moda na gf3 ,ale nie moge znalezc.

Max jaki wyciagnalem w 3dmarku 2001 na tej karcie to 11400 punktow http://service.futuremark.com/compare?2k1=6659813

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfig to xp 1800+ , epox 8rda+ , 2x256 TwinMos 333 ,Gainward gf3 ti450.

 

Procek wczesniej lecial max na 2250 ,wyzej mial problemy ,teraz testuje 11x220 , 2430 mhz wedlog plyty epoxa to 2430 mhz napiecie proca 2.1v , VDD podniesione na 1.98V zeby uzyskac stabilne 220 fsb w trybie dual, zlukalem ze tryb single channel to o ok 5 mhz wiecej na fsb.

Temp. proca w spoczynku to 35*C , przy wygrzewaniu max jaki osiagnalem w upalny dzien to 39*C - wyniki po kilku godzinnym uzytkowaniu.

Karta natomiast leci max 238/565 , ustawienie wyzszego core ( pow. 238 ) powoduje dziwne kropki na ekranie ,nie wplywa to na stabilnosc samej karty.

Szukam tez jakiegos moda na gf3 ,ale nie moge znalezc.

Max jaki wyciagnalem w 3dmarku 2001 na tej karcie to 11400 punktow http://service.futuremark.com/compare?2k1=6659813

no takie efekty chlodzenia to faktycznie fajna sprawa, łądnie podkręcony procek i temp jak nalezy tylko pozazdroscic.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam takiego prolianta jak moj....

wszystko sie miesci, tylko trzeba troche pracy w niego wlozyc....

ja to wszystko zrobilem w neicale 2 dni

nie liczac zalozenia oswietlenia....

teraz jeszcze wogole ledy wrzucilem i jest czad :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wogóle możesz podać ile co cię kosztowało???

Co do ceny to nie jest malo bo ok 650 zl , chlodnica jest najdrozsza - bo az 260 zl wiem ze to bardzo duzo i ze wieksosc z was powie tyle kasy ! za chlodnice ( za tyle to ja mam prawie caly zestaw wc ) a chlodncie moge zakupic w cenie 60 - 90 zl (samochodowa) i bedzie wydajniejsza.

Nie mozna sie nie zgodzic w tym wypadku ,ale mnie zalezalo na estetyce wykonania i jak najkeprzym uporzadkowaniu tego w obudowie.

Do tego w moim miescie kupic cos takiego jak ( chlodnica to koszmar ) - jedyne co znalazlem to nagrzewnica od poloneza za jedyne 260 zl !!

Nalezy tez wspomniec o sklepach komputerowych , ktore nie wiedza jak wyglada wentylator 92mm ( twierdzac ze sie z takim nigdy nie spotkali nie wspomne o wentylu 120 mm ) sklepow jest kilka i sprzedawcy zaczynaja dziwnie juz na mnie patrzec ( to ten z innej planety ) zaraz z czyms wyskoczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZADZIK :)

 

SUPER QUALITY WC SYSTEM - jak dla mnie great

ale troche kijowe te 4 wentyle 80mm

nie lepszy bylby zeschroudowany 120mm?

Wentyl 120mm moze i bylo by bardziej estetycznie ,aczkolwiek kupic cos takiego to tylko allegro w moim wypadku.

I nie na darmo sie nameczyelm z 4 otworami na te wentyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonalem wkoncu obudowe ktora bedzie skutecznie chlodzic mosfety.

 

 

Dołączona grafika

 

 

Skonczony juz jest panel, ktory ma oddzielna regulacje dla :

 

 

- wentylatorow Chlodnicy

- wentyl 92 mm pod chlodnica ( dostarcza on powietrza dla chlodnicy ktora wyciaga wszytcko z obudowy )

- wentyle przod obudowy sztuk 3

- wentyle tyl obudowy sztuk 2

- wentyl 120 mm 220 V ( bedzie w bocznych drzwiach )

 

Panel posiada wyjscie 12 V jako zasialcz ( maly jack )

W planie jest alarm sygnalizujacy brak obiegu w razie ewentualnego padu pompki lub jej nie podlaczenia.

Narazie jest alarm ktory sygnalizuje o nie podlaczeniu pompki do panela ,jest to malo wystarczalne , ztreba opracowac cos lepzrego 8)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

o to wentylator 120 mm 220 V nie wiem od czego on jest...za to jest zajebiscie wydajny i ladnie sie reguluje

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

to by bylo na tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie spox tylko poprawilbym pare rzeczy :

1.porzadek w kablach

2.wentylatory dac do obudowy a nie na zewnatrz 

niezłe masz osiagi tego wc :)

Na fotkach jest tragedia z kablami bo to bylo tylko podlaczenie na szybko.

Wentyle w budzie to nie wiem ,bo w tedy kuler nad zasilaczem straci swoje walory... a duzo pomaga ,chociaz kto wie moze i sprawdze z kulerami w srodku :)

Osiagi sa nieco inne , przynajmniej juz sie o tym przekonalem max temp. 44 stp. , sprawdane na epoxie 8rda3 + on ma juz czujnik w sokecie i jak sie przekonalem jest duzo bardziej wiarygodny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj z robic tak zeby wentyle od chłodnicy nie cyciagaly powietrze z budy tylko zeby wiały na chłodnice

IMHO temperatura powinna spasc :)

a w budzie wzrosnąć :P :lol: co kto lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj z robic tak zeby wentyle od chłodnicy nie cyciagaly powietrze z budy tylko zeby wiały na chłodnice

IMHO temperatura powinna spasc :)

a w budzie wzrosnąć :P :lol: co kto lubi

dokladnie ..., musze jednak posprawdzac jak sie maja dokladnie temperatury w roznych ustawieniach to wymaga czasu niestety :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O jestem pod wrazeniem... poprostu full professional ;)

Fajnie ze wam sie podoba :wink: , schowalem jednak wentyle do srodka ,pozostaly same grile temp. niby podobna ale musze jeszcze to przebadac.

Ciagle mam problem z kupnem czegos na kable od zasialcza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...