Skocz do zawartości
Quxior

PC do gracza - 2000/2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pod koniec stycznia planuję kupno nowego sprzętu poświęconego głównie pod gaming. Tak więc zwracam się z prośbą do osób, które znają się na rzeczy i pomogą mi wybrać najlepsze części do mojego składaka za cenę 2000-2500 pln, ponieważ drugiego już sobie pewnie nie kupię przez długi czas. Zależy mi na tym, abym mógł sobie bez problemu pograć w najnowsze gry bez żadnych ścin i lagów. Nie muszą chodzić na najwyższych, ale ważne żeby utrzymały przynajmniej średnie wymagania. Jeśli kwota jest zbyt mała aby mieć bardzo dobry sprzęt, to jeśli kosztem dobrej płynności jest spadek wydajności za mój fundusz, to bez wątpienia wybieram płynność. Zużycie energii i prądu nie musi być ograniczone do minimum, ponieważ nie oszczędzam na tym i jeśli również ten szczegół też jest istotny do poskładania owego PC, to planuję dalej współpracować z WinXp, ponieważ innym nie ufam co do gamingu. Co do budowy, nie zależy mi na niej, może być nawet bez jeśli to kosztuje dość. To chyba wszytko ze strony samego PC'ta, więc chciałbym jeszcze prosić o doradzenie kupna dobrego monitora, by oddał moc sprzętu, który zakupię do 500 zł (może minimalnie więcej, jeśli będzie potrzeba). Ja osobiście mam na oku starszego klasyka LG Flatron W2240S, którego może dorwę gdzieś na magazynach różnych sklepów, ponieważ cena też nie powala, a dorównuje dzisiejszym monitorom, które kosztują x4 drożej, lecz nie wiem czy mi uda się go dorwać, tak więc prosiłbym o jakieś inne, równie dobre propozycje, które nie zwalą mnie cenowo z nóg z złączem HDMI.

To raczej wszytko, co chciałem przekazać, z góry dziękuję!

 

Pozdrawiam Szteker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, Windows XP? 32 bitowy? Bez TRIM, który ma znaczenie w SSD (który bym brał do takiego zestawu, choć jeżeli czasy ładowania się nie liczą, to niekniecznie)? W takim progu i z taką perpektywą tam powinno pójść 8GB RAM, co wymaga systemu 64 bitowego, który ma zresztą też inne plusy. Nawet jeśli to XP 64 bitowy, to bym zamieniałna Windows 7.

 

Ponadto co to znaczy "długi czas"? 2-3 lata?5?

 

Edit: Aha, dobrze by było ,gdybyś sprecyzował doradzającym budżet, bo to jest 2-2,5k na pudło z obudową + 500 zł na monitor? Ja opis tak własnie rozumiem.

 

A co do porady, to tak patrze na baze zestawów PPC i złożyłbym coś takiego (zestaw za 2900, bez chłodzenia i gorszą grafiką):

 

Intel Core i5-3470 - 719 zł

MSI B75A-G43 - 259 zł

Gigabyte HD 7850 OC 1GB GDDR5 - 648 zł

RAM 8GB jedna kość - 128 zł

Seagate Barracuda 500GB - 229 zł

Crucial M4 64GB - 276 zł (SSD)

Be quiet! Pure Power L8 CM 530W - 286 zł (zasilacz)

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black - 135 zł (obudowa)

 

Procesor jest i będzie dobry, zasilacz jest (chyba) z zapasem i generalnie myślałem tutaj o zmianie karty graficznej za rok-dwa na to co będzie wtedy opłacalne. Po sprzedaży starej dopłata nie musi być duża. Nie ma chłodzenia, więc boxowy wentyl może wyć, ale coś za coś.

 

O ile się nie mylę, to to wszystko wychodzi 2680 zł. Teoretycznie można darować sobie SSD, zasilacz również może być tańszy moim zdaniem. Po wyeliminowaniu SSD i zailaczu tanszym o ok. 50 zł (np. Fortron Raider 550W) spokojnie zejdzie się do budżetu, z którego można dorzucić do monitora.

Edytowane przez Frasier
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win XP to raczej do gier się nie nadaje. Po pierwsze twój jest prawdopodobnie 32 bitowy co wyklucza 8 gb ramu co przy twoim zestawie wydaje mi się ważne na przyszłość. Do tego producenci gier nie produkują już na XP. Minimum Vista, która jest podobno tragiczna więc minimum Win7 64 bity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...