Skocz do zawartości
Quake96

Poszukuję Windows XP Home Edition OEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

Na samym początku chciałbym nadmienić iż nie zamierzam prosić o nielegalne oprogramowanie.

Otóż od roku posiadam Laptopa z oryginalnym systemem Windows XP Home Edition (posiadam oryginalny klucz z certyfikatem, pod spodem laptopa). Jednakże ostatnio zmuszony byłem wymienić dysk twardy, a do laptopa nie dostałem płytki z systemem.

 

Tutaj zwracam się o pomoc do was. Czy wiecie gdzie znajdę oryginalnego Windows XP Home Edition z Dodatkiem SP2? Wszędzie są tylko te "crackowane" wersje z których nie zamierzam korzystać. Szukam w pełni oryginalnej edycji, po zainstalowaniu której mam 30 dni na aktywację. Zwie się to chyba OEM?

 

W razie wątpliwości mogę dołączyć fotkę oryginalnej nalepki (z zasłoniętym kluczem) i swoim nickiem.

 

Przypominam jeszcze raz że nie poszukuje nielegalnego oprogramowania, lecz chcę zdobyć nową kopię systemu który zainstaluje używając oryginalnego Klucza CD.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja prośba jest jak najbardziej sensowna. Zawsze mnie wkurzało że nie ma dostępnych nośników ISO do pobrania wraz z MD5. Czasem tak się dzieje że nośnik jest utracony i zanim producent nam przyśle to robota ucieka. Jak to w końcu jest w licencji. Mogę pożyczyć nośnika czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że producentowi laptopa coś nie wyszło. Zgodnie z planem producenta powinieneś zarzynać już trzeciego laptopa po siedmiu latach a nie szukać systemu do dziadka ;)

 

Jakiej firmy to laptop, że nie było w fabrycznym systemie zaszytego oprogramowania do utworzenia recovery disc? Zawsze (w sprzętach z którymi miałem do czynienia) gdy nie było płyty, nowy sprzęt bombardował komunikatem z prośbą o utworzenie płyty odzyskiwania systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytki te tworzy się po zakupie komputera a nie po wymianie dysku.

 

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/document.jsp?objectID=c00608578#doc

 

Przy pierwszym uruchomieniu komputera najczęściej nachalnie się on dopomina utworzenia tych dysków. Wtedy jednak się o tym nie myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...