Skocz do zawartości
KruK

Gainward gf3 voltage mod - czy jest mozliwosc ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Nic nie mozna znalezc na temat moda do gainwarda gf3 ,jak tylko mod na quadro.

Poszukuje czegos do zabawy z voltage.

Znalazlem na sieci tylko do zwyklego gf3 ,nie do ti200/500

 

http://www.maximumoc.com/guides/gf3voltmod.html

 

I cos w archiwum jednak , brak jakich kolwiek odpowiedzi :(

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=336...ghlight=mod+gf3

 

Moj gf leci tylko albo az ? 238/565 powyzej wartosci 238 zaczyna padac snieg....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy sprawdzic czy uklady regulacji napiecia sa takie same jak na pierwszym linku

jezeli tak to moda robi sie tak samo,jezeli nie

to juz jest problem bo trzeba znalezc specyfikacje tych ukladow,albo vmody innych kart graficznych z takimi regulatorami ipostepowac tak jak przy tych innych kartach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

 

ja juz szukam od stycznia i nic nie znalazlem o Gainwardzie GF3 Ti 450 - a jak porownywalem PCB tej karty z innymi GF3 Ti to okazuje sie ze Gainward dal zupelnie niestandardowe rozwiaznia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak post pod postem, ale wałśnie przyszło mi do głowy, że gainward kręci się doskonale. GF3 Ti200 wg zaleceń nVidi na zegary 175/200. Gainward osiąga 240/530. Tak dobre wyniki w podkręcaniu spowodowane są moim zdaniem tym że karta gainwarda na wyższenapięcie od innych. Dla porównali rozmawiałem z FumFeelem i on z Palita na pamiątkach wyciaga 440mhz. Tak więc sądze że robienie vmoda jest bezsensowne bo karta jest przez prodycenta już wyżylowana na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak post pod postem, ale wałśnie przyszło mi do głowy, że gainward kręci się doskonale. GF3 Ti200 wg zaleceń nVidi na zegary 175/200. Gainward osiąga 240/530. Tak dobre wyniki w podkręcaniu spowodowane są moim zdaniem tym że karta gainwarda na wyższenapięcie od innych. Dla porównali rozmawiałem z FumFeelem i on z Palita na pamiątkach wyciaga 440mhz. Tak więc sądze że robienie vmoda jest bezsensowne bo karta jest przez prodycenta już wyżylowana na maxa.

Calkiem mozliwe ,ale jednak warto cos sprobowac.

Zasilke mam Chiefteca 360 W i to nie wida zasilacza , taki mam model karty.

Ktos pisal juz na forum ze ta karta wyszchodzila w roznych wersjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie zdjęcia obu stron karty, lub opis kontrolerów napięć (prostokątne, małe, czarne układy z kilkoma nóżkami)- może coś pomogę.

Na tej karcie nie ma za wiele jak na pelnym GF3 ,ale sprobuje zrobic jakies fotki.

Chyba ze ktos moze zrobic i zamiescic ? , bo mam od niedawana WC i nie chce mi sie tego wyciagac :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie zdjęcia obu stron karty, lub opis kontrolerów napięć (prostokątne, małe, czarne układy z kilkoma nóżkami)- może coś pomogę.

Na tej karcie nie ma za wiele jak na pelnym GF3 ,ale sprobuje zrobic jakies fotki.

Chyba ze ktos moze zrobic i zamiescic ? , bo mam od niedawana WC i nie chce mi sie tego wyciagac :?

postaraj się zrobić może kolega nam pomoże :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!:

 

ja mam 2 duze foty (zrobione skanerem) ale nie wrzuce bo sa duze (po 10MB) i nie mam gdzie wrzucic a poza tym sa w formacie *.psp :P

 

jedyne 2 ukladziki jakie znajduja sie po przeciwnej stronie PCB niz GPU to sa ukladziki 8 nozkowe o oznaczeniu

& ISL

6528CB

P214KTY

 

*znaczek & uzyty w zastepstwi innego znaku ktory bardziej przypomina lambda albo gamma (do gory nogami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!:

 

ja mam 2 duze foty (zrobione skanerem) ale nie wrzuce bo sa duze (po 10MB) i nie mam gdzie wrzucic a poza tym sa w formacie *.psp :P

 

jedyne 2 ukladziki jakie znajduja sie po przeciwnej stronie PCB niz GPU to sa ukladziki 8 nozkowe o oznaczeniu

& ISL

6528CB

P214KTY

 

*znaczek & uzyty w zastepstwi innego znaku ktory bardziej przypomina lambda albo gamma (do gory nogami)

Dokladnie wlasnie zrobilem kilka zdijec , nie widac na nich niestety oznaczen.

Ale wyglada mi na to ze nie ma na czym wykonac tego moda :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!:

 

ja mam 2 duze foty (zrobione skanerem) ale nie wrzuce bo sa duze (po 10MB) i nie mam gdzie wrzucic a poza tym sa w formacie *.psp :P

 

jedyne 2 ukladziki jakie znajduja sie po przeciwnej stronie PCB niz GPU to sa ukladziki 8 nozkowe o oznaczeniu

& ISL

6528CB

P214KTY

 

*znaczek & uzyty w zastepstwi innego znaku ktory bardziej przypomina lambda albo gamma (do gory nogami)

oj kurczę!!! Ja mam zupełnie inne oznaczenia. Pierwszy układ odpowiadający za napięcie pamięci to u mnie : zaczyna się od RT... Układ od GPU też jest RT . No i jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!:

 

1. oba opisywane przez zemnie uklady maja nastepujace przyporzadkowane symbole na PCB U801 i U802

 

2. ja pisze na podstawie karty Gainward GF3 PP: Ti/450 TV GS

 

3. kozystalem wczesniej z niezlej bazy z MOD'ami i nic nie pasowalo do mojej

http://www.madshrimps.be/?action=hwfaqview...ortme=link_desc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak post pod postem, ale wałśnie przyszło mi do głowy, że gainward kręci się doskonale. GF3 Ti200 wg zaleceń nVidi na zegary 175/200. Gainward osiąga 240/530. Tak dobre wyniki w podkręcaniu spowodowane są moim zdaniem tym że karta gainwarda na wyższenapięcie od innych. Dla porównali rozmawiałem z FumFeelem i on z Palita na pamiątkach wyciaga 440mhz. Tak więc sądze że robienie vmoda jest bezsensowne bo karta jest przez prodycenta już wyżylowana na maxa.

Calkiem mozliwe ,ale jednak warto cos sprobowac.

Zasilke mam Chiefteca 360 W i to nie wida zasilacza , taki mam model karty.

Ktos pisal juz na forum ze ta karta wyszchodzila w roznych wersjach.

Wiesz ty masz takie wyniji bo masz porządny nawet bardzo zasilacz i mobo z innej bajki. A karte mam w werski gf3 ti450 goldem sample na pamiątkach 4,0 ns, karta jest z proline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak post pod postem, ale wałśnie przyszło mi do głowy, że gainward kręci się doskonale. GF3 Ti200 wg zaleceń nVidi na zegary 175/200. Gainward osiąga 240/530. Tak dobre wyniki w podkręcaniu spowodowane są moim zdaniem tym że karta gainwarda na wyższenapięcie od innych. Dla porównali rozmawiałem z FumFeelem i on z Palita na pamiątkach wyciaga 440mhz. Tak więc sądze że robienie vmoda jest bezsensowne bo karta jest przez prodycenta już wyżylowana na maxa.

Calkiem mozliwe ,ale jednak warto cos sprobowac.

Zasilke mam Chiefteca 360 W i to nie wida zasilacza , taki mam model karty.

Ktos pisal juz na forum ze ta karta wyszchodzila w roznych wersjach.

Wiesz ty masz takie wyniji bo masz porządny nawet bardzo zasilacz i mobo z innej bajki. A karte mam w werski gf3 ti450 goldem sample na pamiątkach 4,0 ns, karta jest z proline

Moja karta to tez GS zakupiona w siriusie.

Swoja droga pamieci malo juz mi przyspieszaja , moge do testow ustawic 575 ( znikomy przyrost +- 60 pkt ) ale co i raz jakies znikajace textury wiec odpada.

Chcial bym zrobic jakiegos moda ( jesli jest mozliwosc ) alby sprobowac podniesc core wyzej niz 238 , na moim konfigu podniesienie core z 230 na 238 daje 300 pkt !! w 3dmarku ,jak bym dobil do 250 to mysle ze bylo by soro wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!:

 

ja mam 2 duze foty (zrobione skanerem) ale nie wrzuce bo sa duze (po 10MB) i nie mam gdzie wrzucic a poza tym sa w formacie *.psp :P

 

jedyne 2 ukladziki jakie znajduja sie po przeciwnej stronie PCB niz GPU to sa ukladziki 8 nozkowe o oznaczeniu

& ISL

6528CB

P214KTY

 

*znaczek & uzyty w zastepstwi innego znaku ktory bardziej przypomina lambda albo gamma (do gory nogami)

Przerób obrazki na jpg albo wytnij tylko te kawałki z kontrolerami i wyślij na mechlin@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Nic nie mozna znalezc na temat moda do gainwarda gf3 ,jak tylko mod na quadro.

Poszukuje czegos do zabawy z voltage.

Znalazlem na sieci tylko do zwyklego gf3 ,nie do ti200/500

 

http://www.maximumoc.com/guides/gf3voltmod.html

 

I cos w archiwum jednak , brak jakich kolwiek odpowiedzi :(

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=336...ghlight=mod+gf3

 

Moj gf leci tylko albo az ? 238/565 powyzej wartosci 238 zaczyna padac snieg....

No to faktyczni cieniutko no bo mój leci tak jak widać i nawet nie zwiekszam napiecia na agp no nie wiem jam mam odłączony wieatraczek z karty moze ty tak spróbuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak post pod postem, ale wałśnie przyszło mi do głowy, że gainward kręci się doskonale. GF3 Ti200 wg zaleceń nVidi na zegary 175/200. Gainward osiąga 240/530. Tak dobre wyniki w podkręcaniu spowodowane są moim zdaniem tym że karta gainwarda na wyższenapięcie od innych. Dla porównali rozmawiałem z FumFeelem i on z Palita na pamiątkach wyciaga 440mhz. Tak więc sądze że robienie vmoda jest bezsensowne bo karta jest przez prodycenta już wyżylowana na maxa.

Calkiem mozliwe ,ale jednak warto cos sprobowac.

Zasilke mam Chiefteca 360 W i to nie wida zasilacza , taki mam model karty.

Ktos pisal juz na forum ze ta karta wyszchodzila w roznych wersjach.

Wiesz ty masz takie wyniji bo masz porządny nawet bardzo zasilacz i mobo z innej bajki. A karte mam w werski gf3 ti450 goldem sample na pamiątkach 4,0 ns, karta jest z proline

 

tez masz jakąs lewą tą kartę skoro jest na pamiątkach 4,0 ns każdy gs powinien miec 3.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Nicky Nie mow ze PALITy to zle karty ja swoja podrecilem do 270/570 i chodzi stabilnie chodzi mi na 250/550 i na takich ustawieniach codziennie pracuje [Na standartowym cjhlodzeniu karty wiec nie sadze zeby bylo zle a LINK na dole do 3DMarka mow sam za siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Nicky Nie mow ze PALITy to zle karty ja swoja podrecilem do 270/570 i chodzi stabilnie chodzi mi na 250/550 i na takich ustawieniach codziennie pracuje [Na standartowym cjhlodzeniu karty wiec nie sadze zeby bylo zle a LINK na dole do 3DMarka mow sam za siebie

No ładnie ci poszedł ten palit ja spróbuje wiecej na swoim jak mi asusa przyslą z serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...najwidoczniej jedzie bi mam wiatraczek 6000 obr który jest zasilany z płyty gł i slot na karcie jest odłaczony

przyznam szczerze ze juz sie pogubilem :roll: bo z tego co kompentowalem wynikalo ze lecisz na pasywnym chlodzeniu i jeszcze krecisz (grafike) :P

 

- masz jakis inny wentylek :?:

- masz jakis inny cooler :?:

- ... :?:

 

postaraj sie napisac tak zeby dalo sie zrozumiec bez slownika :P nie zebym sie czepial ale nie mam sily zgadywac "co autor ma na mysli piszac..." :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic z tego chłopaki nie będzie... Karta nie ma typowych regulatorów napięć, więc nijak nie można się do niej zabrać. Znalazłem w sieci vmod gainwarda gf3 ale on miał regulatory SC. Będę szukał dalej ale szanse na znalezienie czegoś są marne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...