Skocz do zawartości
iTrooper

Zanik nowej Partycji.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Kolejny raz borykam się z problemami z kompem,tym razem chodzi o partycję która nie pokazuje się i nie wiem jak ją przywrócić.

Sprawa wygląda tak mam dysk 1TB i był podzielony na 3 partycje. Jedna z nich to System jakieś 800+ GB druga z ustawieniami i sterownikami systemu 40GB i ukryta partycja recovery. Nie potrzebna była mi ta partycja druga więc skopiowałem wszystkie pliki które tam były i usunąłem tą partycję. Potem zmniejszyłem ile się dało wolumin podstawowej partycji C i utworzyłem nową partycję D która miała jakieś 500GB miejsca. Sformatowałem i wszystko zrobiłem jak trzeba normalnie partycja działała. Potem zrestartowałem komputer przy okazji instalowałem nowego Antywira. Zrobiłem restast i siedziałem cały czas na internecie zapominając o tej partycji.

W późniejszym czasie gdy chciałem na tej nowej partycji zainstalować grę zauważyłem że ona totalnie znikła. Nie wyświetla się.

Wszedłem w zarządzanie dysków i patrzyłem na dyski i jest tak : pokazuje mi jedna 200mb zdrowy(system,aktywna,partycja podstwawowa), Windows 7_OS(C:)(444,33GB)Zdrowy(Rozruch,plik stronicowania,zrzut awaryjny,partycja podstawowa,267,45GB Zdrowy Partycja OEM to jest ten które utworzyłem. i 19,53 Zdrowy Partycja OEM to jest ten ukryty recovery.

Zrobiłem przywracanie systemu bo myślałem że wszystko wróci do normy a tu nic.. tak samo. I teraz nie wiem co robić.

Sprzęt to Lenovo Z580

i5(2,5Ghz)

4GB Ram

1TB HDD

Geforce GT 630 2 GB

Windows 7 Home Premium

Edytowane przez iTrooper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw opis bo wszystkie partycje dales w jednej linii i sie bajzel zrobil. albo dja screena.

Najpierw sprawdz programem testdisk, jak to nie pomoże to gparted live i grzebierz.

 

Pamietaj, ze mozesz miec na dysku maksymalnie 4 partycje podstawowe

1. systemowa startowa, 200gb

2. systemowa z pliami windows itd

3. inne pliki

4. oem recovery

 

Jesli masz jeszcze jakies partycje stworzone np 2 oem to musisz zrobic partycje extended a w niej definujesz nowe partycje. Programy do edycji partycji powinny same zrobic patycje extedned w takim przypadku.

Przywacanie systemu tylko przywraca pliki z partycji oem, nie zmienia ono nic w konfiguracji partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak długo nie odpowiadałem byłem bardzo zajęty pracą i miałem mało wolnego czasu.

Więc tak tutaj zapodam screen jak to wygląda http://prntscr.com/qivjz

Literka w dysku była przydzielona i normalnie widać było partycję nawet stworzyłem w niej 2 pliki.

Ale po jakimś czasie zniknęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zadziała, bo system plikow nie jest znany przez system.

Najlepiej w Gpartedlive zobaczyc co to za partycja i usunac jej oznakowanie hidden.

 

Mozna by tez zmienic bity opisujace rodzaj partycji i na chama zmienic na NTFS i zobaczyc czy zadziala.

Tylko uwaga - moze to byc niebezpieczne - jesli sie da, to zrobic backup.

Albo pod Gparted live zmienic bit partycji a potem sprobowac zamontowac pod linuksem w trybie read only.

 

Opcjonalnie zamiast NTFS dac Fat32.

Edytowane przez _KaszpiR_
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydzielić litery się nie da bo jak klikam prawym przyciskiem to tylko pomoc mi wyskakuje.

Spróbuję coś zrobić w GpartedLive ale nie używałem tego programu nigdy mam nadzieję że nic nie spieprzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pobierasz program Partition Find and Mount

2. Przeskanuj dysk w poszukiwaniu partycji. Jeżeli aplikacja ją znajdzie to montujesz ją i masz dostęp do danych. Następnie przegrywasz dane na dysk C.

3. Formatujesz partycję z której odzyskałeś dane. Nie wykonuj szybkiego formatowania. Na koniec przegrywasz na nią dane.

4. Przeskanuj dysk programem HD tune czy czasem nie ma jakiś uszkodzonych sektorów.

 

Jeżeli program Partition Find and Mount nic nie znajdzie to pozostaje ci odzysk danych, z darmowych programów polecam recuve.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie mam żadnych danych na tej partycji więc nie ma co odzyskiwać po prostu chcę zrobić porządek z dyskami i partycjami.Spróbuję coś zrobić tym programem co mi pokazałeś.

 

 

Przeskanowałem tym programem i nie znalazł żadnej partycji...

Muszę spróbować innym.

Edytowane przez iTrooper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...