Skocz do zawartości
mikolaj164

OC a dziwne wyniki benchmarków

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem: na bazowej konfiguracji sprzętowej zrobiłem benchmarka ALLBenchmark, na ustawieniu "Cat" z wynikiem 2196, następnie podkręciłem kartę graficzną (mem clock i core clock) i zrobiłem benchmarka drugi raz otrzymując wynik 2046pkt.

 

moja konfiguracja:

Xeon E3-1230v2

GTX 660 MSI OC

Kingstonn HyperX red 16 GB

MSI Z77A-G4

akyga AK-B1-600

 

core clock przed OC 1006 mhz, po 1101mhz

mem clock przed OC 1502 mhz, po 1697mhz

Edytowane przez mikolaj164

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wynikach za chwilę, ale najpierw 'przyczepię się' do zasilacza - pierwotnie chciałeś kupić Tracera. Ludzie polecili całkiem niezłe jednostki, a jednak wybrałeś koszmarek*.

Myślałem, że czasy krzak PSU bezpowrotnie minęły. Pomyliłem się srogo.

*taki zasilacz jest zagrożeniem dla zdrowia/życia lub/i komputera; wymień czym prędzej, póki komputer ci miły

 

Co do wyniku: sprawdź też przy użyciu innych benchmarków, choćby 3DMarka czy Unigine Heaven - jeżeli wynik/framerate wraz z podkręcaniem wzrasta, sprawe powyższego ALLBenchmarka bym po prostu olał <--- nie podejmuj takiej aktywności przed wymianą zasilacza!

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radzi kolega, jedna jaskółka wiosny.. sprawdź w innych programach, a najlepiej odpal frapsa, grę i sprawdź co się dzieje z FPS.. Do tego co się dziej po OC CPU?

Edytowane przez xbora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że "przekręciłeś". Dawno, dawno temu czytałem, że nowe karty graficzne (z tego co pamiętam mowa była o radeonach) mają mechanizm wykrywania błędów i przy przekręconych pamięciach (ale tego nie jestem pewien, może jednak chodziło o rdzeń) kiedy pojawiają się artefakty, mechanizm to wykrywa i zamiast wysypać arty albo zawiesić kartę, każe wygenerować klatkę od nowa. Dla tego przy zbyt dużym oc zanim pojawią się widoczne problemy, zaczyna spadać wydajność. Teraz sprawdź czy mam rację i skręć trochę pamięć i zobacz czy się poprawi. Jak się nie poprawi to skręć rdzeń, bo może mnie pamięć zawodzi. A w ogóle to niech się wypowie ktoś kto bardziej na bieżąco z NV jest, bo mój ostatni GF to 8600GT. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...