Skocz do zawartości
Wariatowy

Wybor plyty glownej pod procka grafe zasilacz itd

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy co do wyboru plyty glownej pod inne podzespoly;

procek- pentium 4 550j 3,4gh

ram- 2giga

karta grafiki- ati radeon hd 4800 series

zasilacz- 400W ATX 12V 2.2 COMPATIBLE

dysk-320giga

pomozcie mi wybrac odpowiednią plyte glowną i wrzuccie tu link z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka firma jest producentem zasilacza? RAM to DDR/DDR2? Grafika... HD4850?

Ten procesor mocno trąci myszką jak na dzisiejsze czasy. Odpowiedz na powyższe pytania, a zaproponujemy stosowne rozwiązanie, bądź rozwiązania :).

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz- logic ATX 5 SWITCHING POWER SUPPLY

ram-ddr

grafa- ati radeon hd 4800 series

niechce uzywanych plyt

plyta do 250zl prosze o szybką pomoc

bo ta plyta co mam zaraz mi sie zjara do konca (zaraz mi wszystkie kondensatory sie popalą)

Edytowane przez Wariatowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk na sata czy ata?

nie kupisz nowej, bo już ich dawno nie produkują... tylko używane/leżaki magazynowe najczęściej 1 miesiąc gw

http://allegro.pl/li...string=pentium4

 

Przydatność linku zerowa, szybki przegląd kilku ofert, wszystko na ddr2/ddr3 Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz- logic ATX 5 SWITCHING POWER SUPPLY

bo ta plyta co mam zaraz mi sie zjara do konca (zaraz mi wszystkie kondensatory sie popalą)

 

a spodziewasz się, że z nową i tym samym zasilaczem bedzie inaczej ??

 

lepiej wziac cos na 775(jesli dysk na ata/1155(jesli sata) nowym procem i zasilaczem

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście ciężko coś znaleźć.. ale może ta http://allegro.pl/asrock-4coredual-vsta-i2970062274.html

tylko trzeba licytować - ciekawe za ile pójdzie, bo sens ładowania kasy pod tego pentium4 jest znikomy...

Mam takie mobo w "serwerze" - siedzi w nim E6300, 2x 1GB DDR i HD5450.

Podobno przy oficjalnym biosie występują problemy z kartami HD48xx, ale są nieoficjalne, które rozwiązują sprawę, a nawet dodają obsługę części procesorów na rdzeniu Wolfdale :).

 

Taka płytka + C2D + Fortron lub s1155 jak najtaniej się da, imho najsensowniejsze rozwiązania.

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszukalem 2 plyty glowne na allegro ktorą mam wybrac pod te podzespoly

procek- pentium4 3,4gh

ram-ddr1 2g

grafa- radeon hd4800 series

zasilacz- atx switching power supply 230v

dysk- samsung model hd322hj 320giga

http://allegro.pl/bi...2956750474.html

http://allegro.pl/no...2958687403.html

komp ogolnie jest mi potrzebny do gier typu mmorg

prosze o szybką odpowiedz bo jak narazie to nic specjalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w twoim zestawie przede wszystkim do wymiany jest zasilacz - prawdopodobnie to on już szwankuje i dobija płytę (po czym twierdzisz ze to ona nawala ? )

 

najtanszy sensowny PSU to

http://allegro.pl/profesjonalny-fortron-350-w-hln-24pin-p4-pci-e-i2966178392.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licytuj podanego przez kolegę wyżej ASRocka 4CoreDual-VSTA, nabądź też Fortrona i Core 2 Duo (najlepiej E6xxx z 4MB cache L2, z szyną do 1066).

Dlaczego ta płyta? Obsługuje DDR, DDR2 i pozwala na obsadzenie Conroe. Dlaczego zasilacz? Było to tłumaczone wielokrotnie wyżej. Dlaczego procesor? Dowolne C2D, a nawet Celek Conroe-L zjada twojego P4 na śniadanie, pobierając mniej prądu, wydzielając mniej ciepła i oferując większą wydajność*. Dopiero z takim potencjałem będziesz jako tako w stanie wykorzystać swoją grafikę :).

 

*nie jest to czce gadanie, C2D/Conroe - największy przewrót w komputeryzacji ostatnich lat; spójrz na testy z 2006 roku, procesory odstawiały wszystko - poprzednie modele Pentium Extreme

Edition i wszystko od konkurencji

 

Edit @niżej: Tak też może być, niemniej starym, gorącym Prescottem hamujesz Radzia. Niezależnie od wszystkiego - wymień zasilacz, bo niedługo możesz się pożegnać z całym kompem, jeżeli obecny postanowi sobie "strzelić". Kilka dych na Fortrona to nie majątek, a masz zapewnione bezpieczeństwo i komfort.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...