Skocz do zawartości
Arteq11

Komputer do 2500 zł - pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wydania max 2500 zł i liczę na waszą pomoc w znalezieniu jak najmocniejszego zestawu (sama jednostka centralna) za tę cenę (chociaż nie obraziłbym się jakby wyszło odrobinkę taniej).

 

Około pół roku temu złożyłem takie coś:

płyta główna: MSI B75A-G43

procek: Core i5-3470 3,2 GHz Box

pamięć: Patriot 8GB

karta: Radeon Vertex3D VX7850 2GBD5-2DHX

zasilacz: OCZ StealthXSteam 500W

dysk: WD 500GB

napęt: Lite-On

obudowa: SilentiumPC Brutus 310 Pure Black AT X/SSD ready/120mm

(nie wiem jak z kompatybilnością powyższych, jestem lewy w te klocki)

 

Komputer ma być głównie do gier - jeśli gorszy procek i karta pociągną w miarę nowe rzeczy, to też nie pogardzę (chodzi o to, aby wydać jak najmniej).

 

Przypuszczam, że od tamtego czasu sprzęt mógł troszkę potanieć, więc może polecicie coś innego? Można oszczędzić na dysku twardym, bo mam zewnętrzny (wystarczy ok. 250GB, może nawet mniej). Natomiast jest kilka rzeczy na których mi zależy:

- w miarę przyzwoita karta dźwiękowa (komputer ma służyć również do słuchania muzyki)

- ma być tak cichy jak to tylko możliwe (zasilacz spełni moje oczekiwania?)

- USB 3.0 i inne nowalijki, z którymi nie jestem na bieżąco mile widziane Dołączona grafika

 

PS: Jaki sklep polecacie jeśli chodzi o ceny? Czy morele.net jest w porządku i - przede wszystkim - czy składają sprzęt, bo nie ma szans bym zrobił to sam. Jeśli tę stronę popieracie, to proszę ewentualnie linki do sprzętu na morele.net.

 

Z góry wielkie dzięki za wszelkie wskazówki Dołączona grafika

Edytowane przez Arteq11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak szybko przelotem, o reszcie znawcy powiedzą więcej.

 

Dysk. Nawet 500GB jest teraz średnio opłacalny, bo za naprawdę małą dopłatę można mieć 1TB. Zresztą popatrz sobie na ich ceny, jak niewielka różnica daje wzrost pojemności. Jakbyś sie uparł na 320GB, to ewentualnie zobaczyć za serią WD Black. Lepszą, ale droższą. Powinna mieć 5 lat gwarancji, zamiast 2 Blue, nie wiem tylko czemu w Morele opisują Black jako 2...

 

Karta wydaje się być mocna (tylko czy koniecznie Vertex? Lepiej coś cichszego z 3 latami gwarancji chyba.). Jakbym kupował dla siebie, to oszczędziłbym trochę tutaj i kupił sobie nawet najmniejszy dysk SSD 60-64GB, a kartę po jakimś czasie wymienił, sprzedając starą.

 

Co do sklepu, to składa większość (można się spytać jak masz wątpliwości). Morele jest często polecane, a jak użyjesz kodu dla użytkowników PPC, który jest podawany przy comiesięcznych zestawach (na dniach będzie zestaw na luty), to usługę złożenia dostaniesz za darmo, normlanie kosztuje chyba 60 zł. Ja bym polecił ewentualnie Esc.pl, choć dawno tam nie kupowałem, inni polecają bodajże Techplanet, Net-s cośtam itd. Wydaje się jednak, że z reguły Morele ma najlepsze ceny (pewnie skala działania).

 

Później się jeszcze temu przyjrzę, ale pewnie zaraz dostaniesz gotowy zestaw Dołączona grafika.

Edytowane przez Frasier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam... Po co ciągle jest polecany i5-3470? Jeżeli ktoś chce wejść w i5 i ma napięty budżet, to nie będzie dla niego lepszy i5-3350P? Trochę niższy zegar, oraz brak zintegrowanego układu graficznego, co nie musi być wielkim minusem, bo i tak jest dedykowany. Aktualnie różnica w cenie to 50 zł. Mało i dużo zarazem, zalezy do czego nam brakuje. PClab niedawno o nim pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest różnica między tymi kartami, bo widzę niedużą różnicę:

http://www.morele.ne...-06-20g-499884/

http://www.morele.ne...-14-20g-506172/

 

I jak to jest z kartą dźwiękową w powyższym zestawie, bo zależy mi aby to nie było dziadostwo. W aktualnym zestawie mam cudo, które zwie się Realtek i słyszę szumy w słuchawkach. Czy może lepiej po prostu dokupić zewnętrzną kartę?

 

Jestem też ciekaw czy rzeczywiście warto zamieniać na i5-3350P, bo nie miałbym nic przeciwko zaoszczędzeniu 59 złotych, a powyższy zestaw wyjdzie jednak ponad 2500 złotych.

Edytowane przez Arteq11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-900-4800-wer-oc-overclock-gv-r785oc-1gd-520318/

 

Procesor: http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-3350p-3-10-ghz-bx80637153350p-514969/

 

Nie powinnno teraz przekroczyć budżetu. Zintegrowana dźwiękówka na MSI B75A-G43 jest całkiem niezła, sprawdź zanim coś dokupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...