Skocz do zawartości
oliveyra

Wymiana kilku komponentów po usterce do 1100zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Elektryk zrobił małe zwarcie na chacie i trafiło na zasilacz i mobo (G530 i 4gb ramu - sprzedane). Potrzebuje coś minimalnie wydajniejszego.

Buda, peryferia, ssd120Gbsata3 +500hddsata2, monitor 19 zostają ze starego.

Resztę trzeba dokupić. Zastosowanie aktualnie bez nastawienia na gry, głównie film, biuro, internet i dużo flasha.

Wyszło mi coś takiego za 839zł.

P8B75-M LX, B75, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, mATX (P8B75-M LX) - potrzebuje małej a niewiele drozsza od polecanej MSI.

Pentium G 860, 3.00GHz, 3MB, LGA1155, 32nm, BOX (BX80623G860) - myślałem nad G6xx ale mała różnica cenowa więc dołożę.

GR1333D364L9/8GDC - 4gb brakowało przy celku.

iArena Series AC 230V, 47/63Hz, DC 3.3/5/Ä12V, 500W, Retail, Aktywny PFC, 1x120, Efficiency 80% - z polecanych.

Drive DVD -/+RW, E-Green 24x (Black Panel), SATA, BULK (DRW-24B5ST/BLK/B/AS) - stara jęczy więc wymienimy przy okazji.

 

1. Coś zmienić?

2. Zostało 250 zeta - można za to kupic jakąś sensowną grafikę? Ewentualnie zaproponujcie coś w przystępnej cenie co uciągnie ostatnią fifę niekoniecznie w najwyższych detalach (a może integra da rade - orientuje sie ktoś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw okej, Zasilacz też bardzo dobry, ale nie warto przepłacać lepiej brać wersję 400W do takiego konfigu i dołożyć do grafiki radeon hd7750 ( http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd7750-1024mb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-800-4500-11202-00-20g-456104/#div4 ) za około 350zł. Jeśli nie możesz dołożyć to pozostaje słabszy radeon hd4850. Obie pociągną fife aczkolwiek hd7750 sporo lepsza, energooszczędniejsza, integra nie da rady. Płyta główna każda na b75 będzie okej musisz wybrać taką jak Tobie odpowiada

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że iArena "bardzo dobry" to bym się sprzeczał Dołączona grafika po prostu działa - nie exploduje przy przeciążeniu ;p

Ot zwykła marketówka Sirteca ze znaczkiem Chieftec.

 

Oczywiście zależy jeszcze jaki to model iAreny - bo tym tytułem nazwane jest wszystko od pseudo zasilaczy za 40zł po te za 200 :>

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaczu nie będę oszczędzał bo różnie bywa i wole mieć zapas mocy. Do tego są to nikłe oszczędności finansowe.

Z grafikami polukałem i faktycznie najrozsądniejszym wyborem będzie 7750 z ddr5, na wyższą 7770 nie ma funduszy ani zapotrzebowania. Zobaczymy jak wyjdzie.

Ciekawi mnie natomiast 4850 nie lepsza by była 6670?

 

Edit:

http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-iarena-series-ac-230v-47-63hz-dc-3-3-5-12v-500w-retail-aktywny-pfc-1x120-efficiency-80-384671/

Edytowane przez oliveyra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus* nie wiem co cię tak cieszy. Jak na moda mało merytoryczna wypowiedź. Poprosze konkrety bo jeszcze mogę zmienić zamówienie.

Zauważ, że zasilacz jest polecany w zestawach na styczeń w zastępstwie fortrona (który wczoraj był niedostepny na stronie sklepu). Osobiście mam pełne zaufanie do szefa bo jak popatrze na faktury z 5 lat wstecz to mam 27szt kupionych i wszystkie nadal pracują bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec Chieftecowi nie równy. Zasilacze dla tej marki są produkowane przez kilka firm. Są lepsi i gorsi producenci. Lepsze i budżetowe serie. 5 lat temu to najczęściej były kupowane zasilacze GPS-400, GPS-450W wyprodukowane prze firmę Delta. Nic w tym dziwnego, że działają dalej wszystkie.

 

Tutaj wybrałeś zasilacz z budżetowej serii, nie posiadający nawet certyfikatu 80plus. Napisałeś, Na zasilaczu nie będę oszczędzał, wybrałeś natomiast zasilacz polecany dla tych, którzy na zasilaczu chcą zaoszczędzić.

Zestaw okej, Zasilacz też bardzo dobry (...)

 

Gdzie mu do bardzo dobrego zasilacza? To tak jakby parówki nazwać bardzo dobrym daniem. To, że można się nażreć i nie dostać po nich sraczki to jeszcze za mało, aby mówić o nich, że są bardzo dobrym daniem (mimo, że lubię sobie wszamać czasami dobrą parówkę, nie powiem że to bardzo dobre jadło).

 

Zasilacz może oczywiście pozostać i niczym nie powinno to grozić, tak samo jedzenie świeżych parówek.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej pisząc "bardzo dobry" miałem też na myśli budżet i sprzęt jak autor posiada, zresztą napisałem o tym dlatego polecam nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Może i Corsair VS byłby lepszy ale to już nie ważne, chieftec bardziej sprawdzony. XFX to nie jest ale do takiej konfiguracji jest spoko dodatkowo napisałem o wersji 400W bo spokojnie by starczyła i na grafikę by było ale jak widać autor dołożył i tak i tak Dołączona grafika. Swoją drogą zabawne mogło być to że na zasilaczu nie będziesz oszczędzał a wziąłeś po prosto jeszcze mocniejszy bez sensu, to juz lepiej było dołożyć do fortrona XFX za 190zł hah. Ale nie wymieniaj tego chiefteca będzie dobry Dołączona grafika

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dostałem konkretną odpowiedź. Nie wiem czemu go polecacie w zestawach skoro są tańsze a lepsze (pytanie retoryczne). Na stronie szefa jest sprawność >80% ciekawe. Certyfikat maja zarezerwowany dla >85% a przynajmniej tak to wygląda. Zasilacz zostawie aby sprawdzić go w praktyce.

 

Kto mi napisał, że fifa nie zagada na integrze. Skończyłem składanie H61+G530+4gbram, zdarłem demo 13 i na 17" (1280x1024) w średnich działa perfekcyjnie (na wysokich łapie przycinki).

GPU wyzerowałem, poskładam sprzęt z pierwszego posta i sprawdze jak to będzie wyglądać na 19".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze nie zamówiłeś to pokazały się już w sklepach intel celeron g1610 (architektura Ivy Bridge) następca g550 za 155zł. Są też wyższe modele. W necie mało testów ale można na japońskich stronach znaleźć kilka porównań. Sam procesor g1610 jest na poziomie wydajności g555 a kosztuje mniej. G1610 ma lepszą zintegrowaną grafike od Gxxx, mniejszy TDP.

 

http://www.cpubenchm...E3400 @ 2.60GHz jak poszukasz to go znajdziesz w tym porównaniu.

 

tu masz skąpca http://www.skapiec.p.../1/comp/6006014

 

tutaj rosja jeżeli coś zrozumiesz http://translate.goo...SX6JEaNG3Coug#1

 

i japonia Dołączona grafika jest dużo wykresów http://translate.goo...Ln1Ea2laVL2uPLA

 

edit.

 

Może Panowie z PurePC przetestowaliby te procki ponieważ są ciekawą alternatywą i w połączeniu z niezłą grafiką podobno mają bardzo dobre wyniki w grach.

Edytowane przez rasta bc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... integra nie da rady.

Zwracam honor. Ciekawe integra z P8H61-M LE R3.0 + G530 + 4Gb ram śmiga z fifą 13 jak ta lala a P8B75-M LX + G860 + 8Gb ram nie daje rady. Pozostaje kupić gpu, jak fundusze pozwolą będzie 7770 jak nie to 7750.

 

Box-owy wiatrak G860 jest słyszalny nawet na niskich obrotach (w nocy troche mnie to irytuje). Zaproponujcie coś w przystępnej cenie gdzie priorytetem jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i Corsair VS byłby lepszy ale to już nie ważne, chieftec bardziej sprawdzony.

Myslałem że zjade, szef bardziej sprawdzony ? Przeca to jest dość nowa konstrukcja i o jakimkolwiek sprawdzeniu nie ma mowy.

 

Zestaw okej, Zasilacz też bardzo dobry, ale nie warto przepłacać lepiej brać wersję 400W do takiego konfigu i dołożyć do grafiki radeon hd7750 ( http://www.morele.ne...0g-456104/#div4 ) za około 350zł. Jeśli nie możesz dołożyć to pozostaje słabszy radeon hd4850. Obie pociągną fife aczkolwiek hd7750 sporo lepsza, energooszczędniejsza, integra nie da rady. a

 

Kolejne nieścisłości, HD4850 DDR5 jest tylko troche słabsza od HD7750, największa różnica jest właśnie w poborze prądu .

O zasilaczu juz wspomnial Klaus.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz się powymądrzać Dołączona grafika. Może i nowa ale zobacz ile opinii w necie ma chieftec a ile ten corsair. Może i trochę słabsza jest hd4850 od h7750 względem wydajności ale też ma większy pobór energii. Pisząc słabsza niekoniecznie muszę miec na myśli tylko wydajność, znowu kłania się czytanie ze zrozumieniem, a nie branie wszystkiego dosłownie, bo napisałaś w taki sposób wymądrzający

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel g2020 http://pclab.pl/art52277.html

ok wtorku bede mial zestaw oparty na tym procku i hd7850 to napisze cos wiecej. Kupowanie procesorow g5xx g6xx g8xx jest glupotą od kiedy weszly g1610 i g2020. Budowanie na nich (g5xx - g8xx) w lutm zestawów ekonomicznych jest nieopłacalne. Polecanie ich przez moderatorów tegoż forum jest przykre, gdzyż jak widać starają się opróżnić magazyny firmie morele a nie podpowiedzieć co jest najwydajniejsze na dany moment. cena g2020 zaczyna sie od 212zl a g1610 od 150z.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel g2020 http://pclab.pl/art52277.html

ok wtorku bede mial zestaw oparty na tym procku i hd7850 to napisze cos wiecej. Kupowanie procesorow g5xx g6xx g8xx jest glupotą od kiedy weszly g1610 i g2020. Budowanie na nich (g5xx - g8xx) w lutm zestawów ekonomicznych jest nieopłacalne. Polecanie ich przez moderatorów tegoż forum jest przykre, gdzyż jak widać starają się opróżnić magazyny firmie morele a nie podpowiedzieć co jest najwydajniejsze na dany moment. cena g2020 zaczyna sie od 212zl a g1610 od 150z.

 

pozdrawiam.

 

Jesteś żałosny!

Za pisanie nieprawdy dostaniesz 10ZKU!

Moderatorzy nie tworzą zestawów.

Zawsze jest ryzyko, że ktoś weźmie G2020 i stare mobo na H61, które nie ruszy z Celereonem/Pentiumem IB.

Dzisiaj ja (moderator) polecałem i G2020 + mobo na B75. Sprawdziłem najpierw, że G2020 ma być obsługiwany biosem wydanym pół roku temu!

Swoją opinię wyraziłem np. tu

W kwestii nowych Celeronów i Pentiumów, miałem takie samo zdanie jak Chemik16. Po chwili jednak myślę, że niech jest jak jest. Nie wiadomo jak dostępne w sklepach płyty poradzą sobie z ich obsługą, czy nie będą wymagały aktualizacji biosu. Może nie będzie tak źle i jak płyta obsługuje i3, i5 IB to tego Celka czy Pentiuma też łyknie.

 

Zestaw na Intelu za 1500zł ma jako alternatywę ramu podany HD7770 Dołączona grafika

 

Nie opróżniam nikomu magazynów, nie mam w tym żadnego interesu.

 

Jesteś przykry, możesz nie wracać po tych 10 dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...