Skocz do zawartości
Gerah

Laptop do grania za 3-4tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem trudno znaleźć fachową pomoc dużo laptopów nazwanych jest "laptopami do grania". Lecz ja potrzebuję dobrego lapa który nie będzie ważył 6kg. Najlepiej 17 cali, chcę by obsugiwał gry takie jak far cry 3, diablo3, battlefield3 i tego typu gierki. Myślę że za tą cenę dostanę coś interesującego. Fajnie było by również żeby klawiaturka miała w miarę duże odstępy pomiędzy klawiszami, wiadomo że niektóre laptopy mają tak małe odstępy że naciska się 2 klawisze naraz. Mam dobrego kompa stacjonarnego ale jestem studentem i nie stać mnie na płacenie takich rachunków za prąd, przy zasilaczu 750w. A po za tym przemieszczanie się pomiedzy stancją a domem mieszkalnym z stacjonarnym kumputerem jest wręcz nie możliwe. Więc Szukam dobrego lapka który da rade sobie z nowszymi grami i bedzie kosztował 3-3,5 tysiaca z systemem do 4tys.

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier to minimum 660M a takiego w cenie do 4k możesz dostac jedynie w 15,6". Ale ma to też swoje plusy, więcej fps w natywnej rozdzielczości(1366x768) przez co laptop przez dłuższy czas będzie w stanie dźwigać gry w wyższych ustawieniach graficznych.

 

15,6"

http://www.x-kom.pl/p/117790-notebook-laptop-15,6-lenovo-ibm-y580-i7-3630qm-8gb-1000-dvd-rw-7hp64x.html

 

17,6

http://www.x-kom.pl/p/117085-notebook-laptop-17,3-msi-ge70-0nd-270xpl-i5-3210m-12gb-750-7hp64x-gtx660.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier to minimum 660M a takiego w cenie do 4k możesz dostac jedynie w 15,6". Ale ma to też swoje plusy, więcej fps w natywnej rozdzielczości(1366x768) przez co laptop przez dłuższy czas będzie w stanie dźwigać gry w wyższych ustawieniach graficznych.

 

15,6"

http://www.x-kom.pl/...-rw-7hp64x.html

 

17,6

http://www.x-kom.pl/...64x-gtx660.html

 

Dziwne pomiędzy 15 a 17 nie ma różnicy cenowej ?

Ale calkiem fajny laptop może ktoś jeszcze się wypowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System na uczelni z msdnaa powinieneś mieć darmowy. Praktycznie każda wieksza uczelnia w Polsce ma msdnaa ;)

I wtedy możesz całe 4000 zł na sprzęt przeznaczyć ;P

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GE70 to plastik niestety nie fantastik. Ugina się od samego patrzenia na niego.

 

GTX660 nadaje się do grania jedynie w rozdzielczości 1366x768.

 

Poza tym z tymi rachunkami za prąd przesadzasz. Nie wiem jakiego masz kompa, ale podczas grania z monitorem to będziesz pobierał ~250W.

Po drugie to jesteś tak bardzo uzależniony od grania, że musisz grać w każdym miejscu, w którym aktualnie przebywasz? Zostaw sobie kompa na stancji, a jak jedziesz do rodziców to chyba nie po to by siedzieć zamknięty w pokoju przed kompem. Dołączona grafika

 

Krótko mówiąc chcesz wydać bez sensu 3,5k zł na lapka, który na da się do wszystkiego poza graniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GE70 to plastik niestety nie fantastik. Ugina się od samego patrzenia na niego.

 

GTX660 nadaje się do grania jedynie w rozdzielczości 1366x768.

 

Poza tym z tymi rachunkami za prąd przesadzasz. Nie wiem jakiego masz kompa, ale podczas grania z monitorem to będziesz pobierał ~250W.

Po drugie to jesteś tak bardzo uzależniony od grania, że musisz grać w każdym miejscu, w którym aktualnie przebywasz? Zostaw sobie kompa na stancji, a jak jedziesz do rodziców to chyba nie po to by siedzieć zamknięty w pokoju przed kompem. Dołączona grafika

 

Krótko mówiąc chcesz wydać bez sensu 3,5k zł na lapka, który na da się do wszystkiego poza graniem.

 

Tu nie chodzi o samo granie, zresztą sam wiesz jak wygląda mieszkanie na stancji pewnie, komp sobie idzie zerka sie od czasu do czasu na niego ale i tak prąd żre. Laptop jest mobilny wszystkie swoje notatki, jak i inne pliki się przetrzymuje. Jednym słowem do stacji nie dokładam nic a potrzebuje czegoś mobilnego co nada się do grania. Wiec mógł byś odpowiedzieć na pytanie a nie krytykować to co przeczytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pomiędzy 15 a 17 nie ma różnicy cenowej ?

Ale calkiem fajny laptop może ktoś jeszcze się wypowie ?

 

Jak przejrzysz specyfikacje obu latpopów to będziesz wiedział dlaczego. 15.6 to raz że inna firma to ma lepszy procesor kosztem mniejszego ekranu. Ogólnie uważam że kupowanie laptopa do gier nie jest najlepszym wyjściem o ile ktoś nie jest do tego zmuszony lub mu tak wygodniej. Stawiam na GX60

 

http://www.x-kom.pl/p/116748-notebook-laptop-15,6-msi-gx60-1ac-009xpl-a10-4600m-8gb-750-dvd-rw-hd7970.html

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz polować na używki - w cenie "średniej" nówki możesz czasami znaleźć naprawdę mocny sprzęt. Poluj na laptopy z 6970/6990m lub GTX580. Grafiki te wyciągają bez problemu ok 3600-4200 w 3dmarku 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...