Skocz do zawartości
Zielok

Modernizacja PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czas wymienić już wysłużonego Athlona 4200+ Dołączona grafika Komputera używam głównie do neta,robieniu prac w Office i składaniu zdjęć na płyty.Jeśli chodzi o gry to średnio gram,głównie w World of Tanks.

Planuję wymienić mobo,procesor i RAM(tu zdecydowałem się na Corsair Vegetance 4gb).Jedynie mam problem z wyborem procesora:Athlon 750K czy APU A10-5800K+jakas tania płyta(mam dosyć ograniczony budżet)

Poczytałem że APU mają dobre integry ale czy ich wydajność jest lepsza od HD5770(obecnie ją mam)?

Osobiście myślałem nad wyborem tego Athlona,Ga-F2A55M-DS2 A55 i RAM o którym wspomniałem.O zasilacz się nie martwię bo mam dobry(Corsair TX650W).

Czekam an Waszą opinię i z góry dziękuje za pomoc!Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa. Pamiętaj o specyfice WOT, nie obsługuje wielu rdzeni, więc w sumie mocne 2 w stylu G2020, tania płyta może na H61 (taka, która obsługiwałaby ten procesor), a z karty bo ja wiem, HD 4850 + RAM zmieściłyby się w tym budżecie. Do tego WOT bardziej "stresuje" procesor. Niech się jakiś gracz wypowie jaka karta w budżecie pytającego by wystarczyła, bo np. HD 7750 zmiesciłby się chyba w tych 700 zł, gdyby nie jeszcze RAM.

 

Tu masz szerszy test w WOT, ten link wyżej zawęża do G2020, które w WOT akurat jest wydajniejsze trochę od G860, więc na tej dużej tabeli możesz go umieścić odrobinę nad G860. Bez OC z OC.

Ewentualnie można pomyśleć nad manewrem w dół, czyli G1610 (na wykresie nieco ponad G550) i HD 7750 (pieniędzy powinno wtedy z RAM starczyć), ale raczej nie warto Głupota. Co do RAM to dla Intela starczy najzwyklejszy 1333, tyle, ile potrzebujesz (więcej niż 4GB dla samego WOT nie ma sensu).

Edytowane przez Frasier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, czy aby na pewno kartę trzeba zmieniać? Tu masz przykład jednego z wieeelu gameplayów,

(35-50 FPS).

Procesor co prawda i3 i jest na tych dużych wykresach, ale nie jest dużo w WOT mocniejszy. Nie napisałeś też w jakiej grasz rozdzielczości i ustawieniach. Zastanowiłbym sie, czy nie zostawić w takim razie karty, pójść w G2020 i kupić RAM, a to co zostanie odłożyć na lepszą kartę, lub kupić Lowe. czy inny T34 :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę zostawiam(z ciekawości się pytałem czy GPU w APU jest lepsze).Gram w 1920*1080 jak na razie na średnich detalach.Chce też aby mobo było w miarę przyszłościowe.

 

Co do WoTa to mam Lowe i Typa 59 Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć na co wymienić w przyszłości.A te nowe proce zostały zapowiedziane na nowy socket?Z FM2 nie ma takiego problemu bo ponoć maja wyjść jeszcze 2 serie na podstawkę(w tym chyba Steamrollery)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zmuszony jestem zmieścić się w dolnej granicy czyli te 600zł. Gdybym wybrał Athlona to jak duża różnicę odczuje po zmianie(teraz mam X2 4200+).Chcę się go kupić bo poczytałem że modułowe AMD dobrze sobie radzą z przetwarzaniem filmów,czym też trochę się zajmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...