Skocz do zawartości
ogoray

Nowy zasilacz.

Rekomendowane odpowiedzi

Mój komputer:

MOBO: MSI 7345 Platinum p35

Grafika: Nvidia GeForce GT430

Procesor: c2d 2x2.2ghz podkrecony do 2x3.0ghz

Ram: 6gb ddr2 800mhz dualchannel

Zasilacz: FSP (to chyba Forton z tego co czytałem) 250W

System: Win7 64bit

 

Witam, doradzilibyście mi jaki zasilacz dobrać do takiego komputera? Bo myślę ze 250W to troche za mało ale moge się mylić. Pieniądze które moge przeznaczyć na zasilacz to 60-70zł. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Edytowane przez ogoray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego zestawu 250 W jest wystarczające.

 

Też tak sądzę, jak wszystko działa okej to po co wymieniać, raczej pomyśl nad zmianą grafiki np na hd4850 i wtedy dokupić zasilacz jeśli Ci potrzebna lepsze grafika ;) Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarczy, aczkolwiek lepiej brać HHN 350W. Może i lepiej pomyśleć nad hd7750 jeśli ma się na to kasę. Używanego hd4850 kupi za 150zł, a za 100zł sprzeda gt430. I jeszcze jedno HHN też ma wtyczkę 6pin więc lepiej brać HHN

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście hhn-y obecnie dostępne na allegro mają wtyczkę pciex 6pin - wcześniej sprzedawane nie miały.

psu kalkulator pokazuje mi przy zestawie c2d 2.2@3 i hd4850 i inne duperele psu 334W zalecany - wolałbym mieć większy zapas mocy... 50W przynajmniej

 

A wydajność hd4850 jest dużo wieksza niz gt430?

z 3x wydajniejsza albo i 4x Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś 2x większa Dołączona grafika. Pierwszy od kiedy się zwraca uwagę na te kalkulatory, weź zobacz sobie testy i sie potem wypowiadaj chociażby tutaj ( http://pclab.pl/art32994-8.html ) albo ( http://www.benchmark...trona/6702.html ). I nie przesadzaj 4x większa wydajność to nie jest :) raczej 2x większa

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam że poprzednie HHN nie miały wtyczki 6pin, mało tego, miały sporo krótsze kable oraz mniej molexów i sata.

obecnie sprzedawane od phu_vera nie różnią się pod tym względem od HLN.(chodzi o ilość wtyczek). sam zamówię z ciekawości ten zasilacz dla porównania z poprzednimi od nich Dołączona grafika

350w staczy spokojnie.

miałem na hln różne konfiguracje, od phenomów I x3, @2.9, 5570 ddr5, po g530 + gtx460 1gb OC, aż po zestaw z syg:)

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ja polecam;) druga sprawa z kalkulatora mocy wyszedł Ci wymagany zasilacz 334W, a tu będzie 350W i najważniejsza jest linia 12V. Potwierdził kolega "gronio89" Dołączona grafika a HHN są jeszcze lepsze

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mam procesor podkręcony na 4.0

że wzrośnie to wiadomo, chciałem tylko pokazać, że c2d 2.2@3 + hd4850 jest bardziej prądożerny od Twojego zestawu i imo hhn w xtremalnych sytuacjach może nie dać rady... ale mogę się mylić. W każdym razie jak pisałem wcześniej odpuściłbym hd4850 i wziął coś mniej prądożernego.

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art32994-8.html

tu masz prawie identyczny zestaw jak opisujesz Dołączona grafika około 250w w stresie Dołączona grafika

 

"pierwszy" nie wierzy w testy Dołączona grafika, jeszcze rozumiem gdyby był jeden test w sieci. A fortron hhn ma ponad 300W na 12v Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja te zasilacze męczyłem na kręconym HD4870 i E5200@3.6 - dawały rade, więc z HD4850 problemu byc nie powinno. (jak coś to gdzieś pod koniec tematu o fortronach w dziale zasilaczy macie ten test).

Ogólnie lepiej HLN - mimo wszystko ma nieco większy zapas mocy (HHN pracuje na nieco niższym napięciu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...