Skocz do zawartości
=L@win@h=

Rozwalilem rower... POMOCY!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

jak chcesz to poszukaj, ja dowiem sie na dzis wieczor gdzie jest "centrospaw" bo wiem ze tam spawaja aluminium (miedzy innymi bloki silnikow, glowice a takze inne rzeczy). z tego co pamietam to za 5cm "mocnego" spawu chceli 40zl, ale bardzo prawdopodobne ze cos mi sie pokaszanilo. ale sie dowiem jak chcesz gdzie dokladnie to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to poszukaj, ja dowiem sie na dzis wieczor gdzie jest "centrospaw" bo wiem ze tam spawaja aluminium (miedzy innymi bloki silnikow, glowice a takze inne rzeczy). z tego co pamietam to za 5cm "mocnego" spawu chceli 40zl, ale bardzo prawdopodobne ze cos mi sie pokaszanilo. ale sie dowiem jak chcesz gdzie dokladnie to jest

bylbym wdzieczny... ale jednak wiesz.., to nie jest samo aluminium tylko stop z tytanem... i wlasnie nie wiem czy to wogole da sie spawac... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to poszukaj, ja dowiem sie na dzis wieczor gdzie jest "centrospaw" bo wiem ze tam spawaja aluminium (miedzy innymi bloki silnikow, glowice a takze inne rzeczy). z tego co pamietam to za 5cm "mocnego" spawu chceli 40zl, ale bardzo prawdopodobne ze cos mi sie pokaszanilo. ale sie dowiem jak chcesz gdzie dokladnie to jest

bylbym wdzieczny... ale jednak wiesz.., to nie jest samo aluminium tylko stop z tytanem... i wlasnie nie wiem czy to wogole da sie spawac... :evil:

nic prostszego jak poszukac w panoramie firm "centrospaw" i zadzwonic jutro i sie dowiedziec czy i za ile .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki...

a tak wygladal moj kochany rower przed wypadkiem :evil:

Dołączona grafika

 

Bez kitu... jestem tak zalamany tym ze roz.je.balem ta rame...

normalnie tak jakby mi pies zdechl :evil:

Pozatym po 10 latach jezdzenia na tym rowerze na zadnym innym juz mi sie nie jezdi wygodnie :evil: boje sie ze jak sie tego zespawac nie da to nie znajde takiej ramy ktora by mi pasowala :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno pisałem o tym że mi pękła rama.... miałem dualową rame za 3500 zł i przy pewnym skoku pękła, na bokserskiej jest słynny  specjalistyczny zakład i tam spawają ramy.

moglbys napisac gdzie dokladniej na bokserskiej?

 

Oria to wloska firma. Nie slyszalem zeby robili alu+tytan. Poszukaj opisow na ramie bo moze to samo alu 7020 Tak czy siak napewno spawanie w oslonie argonowej sie szykuje.

Nareszcie ktos kto slyszal o tej firmie... moze dlatego nie slyszales ze robili alu+tytan bo ta rama mozliwe ze ma juz ponad 10lat. jak ja moj stary sprowadzil to byla porysowana tak ze zostala pomalowana na czarno cala... i dlatego prawie nic nie wiem o tym sprzecie... wiem tylko tyle ze jest to stop alu i tytanu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara technologia spawania ram..

teraz aluminiowe mają tz: wstawki z tyłu oraz jęzor z przodu który zabezpoiecza przed złamaniem ramy.

moj kolega mial rame bez takich wstawek, zlamal i serwis mu wymienil na nową...

chyba tego nie zespawasz, jesli zespawasz to ja bym sie bal jezdzic na tak spawaniej ramie... zwlaszcza jak jedziesz z gorki 65km/h to by byl dreszczyk emocji :) spaw pusci czy nie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włsokie rowry lipne rowery :) najpier sie zastanów czy ciesie opłca bo spawanie moze wynies wiecje niz ta rama chyba ze bardzi ci na niej zalezy ?? to tak ale po spawani jeste brzydki slad :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno pisałem o tym że mi pękła rama.... miałem dualową rame za 3500 zł i przy pewnym skoku pękła, na bokserskiej jest słynny specjalistyczny zakład i tam spawają ramy.

 

moglbys napisac gdzie dokladniej na bokserskiej?

 

Oria to wloska firma. Nie slyszalem zeby robili alu+tytan. Poszukaj opisow na ramie bo moze to samo alu 7020 Tak czy siak napewno spawanie w oslonie argonowej sie szykuje.

 

Nareszcie ktos kto slyszal o tej firmie... moze dlatego nie slyszales ze robili alu+tytan bo ta rama mozliwe ze ma juz ponad 10lat. jak ja moj stary sprowadzil to byla porysowana tak ze zostala pomalowana na czarno cala... i dlatego prawie nic nie wiem o tym sprzecie... wiem tylko tyle ze jest to stop alu i tytanu

 

No co ty, a ja myślałem że z czystego tytanu ;) :lol: Z taką ramą zanim byś usiadł na siodełku by się rozpłyneła :lol: Jako materiał budulcowy ram tytan występuje tylko i wyłącznie w stopie z alu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...