Skocz do zawartości
osk

Sapphire HD 7850 Piszczące Cewki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wczoraj kupiłem nowego kompa, z Sapphire HD 7850 2gb. Piszczą cewki przy menu w grach, to podlega gwarancji? Nie będę się bawił w żadne kleje bo jak wydaje 720zł na kartę to co to ma być ma być cicha i ma chodzić prawidłowo... Wszyscy chwalili tą kartę kupiłem ją z nowym pc i nie fajna sytuacja mnie napotkała... Zakupy były robione w techplanet.pl zadzwonię do nich w poniedziałek i się dopytam co wy na to? Co z tym zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest normalne?

Tak.

Odpowiedz sobie na pytanie w ile gier grasz w kilkuset fps. Z reguły gry mają limit 300 fps - wtedy nadal nie piszczy.

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podłączę się pod temat.
Mam MSI 7950 Twin Frozr III Boost Edition i właśnie strasznie piszczy...tylko że nie wtedy gdy mam w grach kilkset fpsów.

Na przykład jak złapię kursorem np okno z otwartym folderem i nim jeżdżę po ekranie to piszczy w rytm tego jak macham.

W grach piszczy bez przerwy, a mam około 60 fpsów.

Jest się czym przejmować?

Jest to wyraźny dźwięk drgającego "czegoś" (pewnie te cewki), który głośnością spokojnie przebija wentylatory karty.

Edytowane przez turboemulgator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cewki to tylko zakleić silikonem i to najlepiej nie byle jakim tylko specjalnie do tego przeznaczonym, np. Dow Corning 7096, lekko podkleić (np. od wewnątrz pacnąć 1cm, nie na chama całość) , czekać do zaschnięcia, w razie co (reklamacja) łatwo odkleić i tyle, dodam że te piszczenie to niestety zwykle w kiepsko jakościowych kartach, miałem palita i piszczały, mam gigabyte i cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat ostatnio składał sobie cichy komputer. Ostatnim elementem jaki wymienił był dysk. Mechaniczny zastąpił SSD'kiem.
Okazało się, że komputer jest bardzo cichy - aż tak, że da się usłyszeć cewki grające w takt SSD'ka. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...