Skocz do zawartości
Myru

Komputer do nagrywania muzyki (wokalu)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Potrzebuję pomocy w doborze częsci do zestawu, którego celem będzie wyłącznie nagrywanie muzyki (wokalu) i przeglądanie youtube'a.

Śpiewanie to moje hobby i po latach nagrywania na aparacie cyfrowym Dołączona grafika zakupiłem mikrofonik Shure SM58 (ponoć b. dobry) oraz interfejs e-mu0204 (czego do dziś żałuję). Poszło prawie 1000zł na to. Niedawno sprzedałem poprzedni komputer po dobrej cenie i chciałbym kupić, że tak powiem "za niezbędne minimum" tylko do tego celu jakieś nowe pudło.

 

Przechodząc do rzeczy, wiem tylko w tym temacie, że "procek ma mieć dużo cache, a RAM ma być szybki".

 

Na chwilę obecną posiadam i myślę, że wymieniać nie ma potrzeby:

 

HDD: Western Digital 1TB Caviar Green 7200rpm 64MB SATAII

 

Zasilacz: Tagan 400W TG400-U33II SuperRock

 

RAM planuję kupić: Goodram 2x2gb 1333mhz cl9

 

Karty graf nie potrzebuję, a dźwiękowa to e-mu 0204

 

 

Pozostaje dobór płyty głównej i procesora z czym już sobie nie radzę, co wziąć by było tanio i dobrze. Najlepiej by były od razu razem, mniejsze koszta wysyłki i mniej problemów z montażem.

 

Proszę o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżetu nieokreśliłem na te zakupy, gdyż jest dość elastyczny. ale tak szczerze liczyłem na coś sporo tańszego. Problem w tym, że dużo łatwiej byłoby mi skorzystać z mej skromnej wiedzy, gdyby to był komp przeznaczony do gier, a nie do nagrywania muzyki. A to chyba trzeba patrzeć trochę inaczej na możliwości jakie dają podzespoły.

A twe propozycje "niezbędnego minimum" do nagrywania są 2 krotnie lepsze i pół droższe niż mój poprzedni komputer przeznaczony do gier (asrock n68c-s ucc + AMD Athlon II x2 240) na którym BF3 na max smigał w singlu (gorzej multi). Więc czy to konieczne? Fakt daje mi lepsze możliwości, gdybym chciał kiedyś go przerobić na maszynke do gierek, ale nie w tym cel teraz.

 

W necie ciężko coś znaleźć na ten temat, bo jedni piszą, że komp mało ważny- liczy się mikrofon i interfejs a inni że spory wpływ jednak ma.

 

Więc jak to jest w końcu, bo jak ktoś powiedział "pół wieku temu też nagrywali muzykę dobrej jakości a takiego sprzętu nie było"?

Nie dało by się znaleźć czegoś trochę tańszego bez różnicy w jakości nagrań, która i tak doskonała nie będzie w domowych warunkach?

Nie wiem jak duża jest twoja znajomość w tym temacie, dlatego wolę się upewnić dwa razy niż przepłacać kiedy to zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego tańszego (nowego) nie ma Dołączona grafika można jeszcze te 50zł przyciąć na płycie ale nie warto.

Zestaw ten to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie - całość nie weźmie ci więcej jak 50W pod pełnym obciążeniem - w spoczynku z 20W.

Pchać się w atoma/e350 nie ma sensu - cenowo wyjdzie podobnie a przepaść w wydajności jest ogromna.

 

Oczywiście wystarczy cokolwiek - zwykle i tak nagrywa się do formatu RAW (WAV etc) co praktycznie nie obciąża procesora wcale.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki bardzo za pomoc dotychczasową.

 

Jednakże jako iż wyszło, że to nie będzie najtańszy złom z możliwych postanowiłem dokupić obudowę do komputera (aktualna trzyma się w kupie tylko dzięki sporym ilością taśmy klejącej Dołączona grafika) i zasilacz umożliwiający dorzucenie jakiejś grafy za x lat, nie wiem tylko czy 450W czy 500W.

 

Postaram się jeszcze dzisiaj wrzucić moje propozycje tych rzeczy, ale jako że większość tu sypie nazwami jak z rękawa sugestie wszelkie mile widziane.

 

Także na chwilę obecną pozostaje przy: MSI B75MA-P45 + G2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

markowe 300W by ci wystarczyło ;p topowej karty do najtańszego procesora nie ma sensu pakować - cała reszta ma TDP ostro <150W, a jedyna sensowna na ten moment - HD7770 <70W Dołączona grafika

No chyba że chcesz jakiś używany piekarnik pokroju HD4870 czy GF9800/8800/GTx250/460

 

jak duża ta obudowa ma być ?

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa standardowej wielkości midi tower.

 

Co do zasilacza to faktycznie masz rację 300W powinno starczyć, niepotrzebnie sugerowałem się na szybko 'minimalnymi zaleceniami producenta' tych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, wcięło mnie na weekend, ale już powróciłem.Dołączona grafika

 

Zasilacz: Forton FSP350-60HHN (85) -57zł (z przesyłką)

RAM: DDR 3 KINGSTON 4GB 1600 HyperX XMP CL 9- 85zł (z przesyłką, gwar. wieczysta)

 

Obudowę udało mi się załatwić od kumpla ze starego kompa, więc póki co powinna starczyć.

 

Chyba wszystko już ustalone i mogę powoli brać się za zamawianie.

 

Za miesiąc, o ile mi przedłużą umowę o prace z tej okazji pomyśle nad dokupieniem jeszcze HD7770 do tego. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...