Skocz do zawartości
Marcin123123

Laptop do gier i obróbki muzyki do 4500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano. Na początku witam wszystkich , ponieważ jest to mój pierwszy post :) Przejdę do rzeczy . Od niedawna interesuje mnie kupno nowego kompa , ponieważ mój już ma sporo lat i czasami nie ogarnia mozilli ... Chciałbym się Was doradzić jakiego kupić laptopa , żeby starczył do gier , obróbki muzyki , zdjęć i przeglądania neta (face , youtube itp)

Zastanawiałem się nad XNOTE W350ETQ w konfiguracji

 

- intel Core i7-3630QM 2.4 - 3.4GHz Turbo, 6MB L3 Cache, HD 4000, 22nm, 45W

- 8 GB (2 x 4) KINGSTON HyperX 1600 MHz DDR3 CL9

- HDD 1TB HGST Travelstar 7K1000, 7200 RPM, 32MB cache

- NVIDIA GeForce GTX 660M 2.0GB GDDR5

 

+ jakaś nagrywarka matowa matryca full hd i karta sieciowa . Cena= 4130 (Opłaca się ?)

Zastanawiam się czy ta karta graficzna jest dobra (jak na laptopa. Nie zależy mi na graniu w gry przy full rozdzielczości i full detalach )

Jak nie ta karta to jaka ?? I czy przy tak "słabym" sprzęcie brać matrycę full hd ??

Jak znacie jakieś ciekawe propozycję to dawać śmiało :) Z założenia wychodzę , żeby za tego laptopa nie dać więcej niż te 4400-4500 , ale jak będzie jakaś okazja , to te parę groszy dowalę :)

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybciej i chłodniej będzie w y500 http://allegro.pl/lenovo-y500-i7-15-6-fullhd-16gb-1tb-2xgt650-2g-sli-i3057791373.html

Jak potrzebujesz napęd, to http://www.sferis.pl/produkt/69716-msi-gt600nd-284pl-i5-3210m-8gb-15-6-led-fhd-500gb-gtx675m-2gb-windows-8.html - grafika z innej ligi a na procku raczej różnicy nie zauważysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak MSI posiada mocarną kartę ale procesor ją tak ogranicza że traci ok 30-40% wydajności. Na youtubie jest piękne porównanie 7970m w zestawieniu z i7 a tym nędznym A10...

Co do lenovo - fakt GX660 daje radę ale w wersji z matrycą HDready a nie FULL HD!!! ta karta jest za słaba na taką rozdzielczość (mówimy tu oczywiście o grach 2012/2013) Osobiście stawiałbym na MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam MSI ge70 z 660m na pokładzie, odblokowany bios, OC +200core/+400mem

podkładka chłodząca Coolermaster notepal u3, milimetrowa przerwa pomiędzy radiatorem a wentylatorem zaklejona taśmą aluminiową. Crysis 3 i GW2 na high płynnie działają, temp w stresie max 80*C.

 

Jednak jakbym mógł to wymieniłbym lapka na Asusa G75VW ze względu na lepsze chłodzenie.

 

Xnote W350 tez niezły wybór.

 

Jeśli chcesz grać to obowiązkowo i7 musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...