Skocz do zawartości
Spratus

Zestaw do ok. 2800 zł - programy środowiska CAD, gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Potrzebuję komputera, który będzie używany głównie do pracy w programach środowiska CAD oraz programach do modelowania i obliczeń konstrukcji (typu Autodesk Robot). Oczywiście mam też zamiar używać go do gier - czasem trzeba się rozerwać (typu Wiedźmin 2 no i mam nadzieję, że na Wiedźmina 3 też wystarczy). Jak proponowany zestw trochę przekroczy budżet tragedii nie będzie, ale im mniej tym lepiej bo jeszcze monitor będize trzeba kupić a konto to niestety nie jest worek bez dna. Na 90% nie będzie OC.

 

Zebrane wszystkie wymagania:

 

Budżet: ok. 2800 zł

 

Zastosowanie:

- programyu obsługujące wiele wątków

- gry (na drugim planie, ale też ważne)

 

Inne:

- karta sieciowa WiFi

- szybki dysk - nie musi być SSD, ale jakiś porządny HDD

 

Zastanawiam się nad zestawem:

Intel i5-3470

jakaś płyta na G43

HD 7870

>8 GB ramu

Taki zestaw ostatnio tworzyłem i osiągi ma niezłe, niestety nie sprawdzałem na nim programów i nie wiem jak się to zachowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam to raczej CUDA nie będę wykorzystywał. Ani AutoCAD, ani REVIT, ani ROBOT nie korzystająz CUDA, a przynajmnie nie ma to większego wpływu na ich pracę. Ważna jest dla mnie też wydajność w grach bo mam czasem ochotę po pracy zarwać nockę albo 4 żeby pograć zamiast liczyć.

 

O Xeonie myślałem i jak narazie on wygrywa. Jak jego wydajność w porównaniu z i5-3470?

 

RAM można na jakiśinny zmienić? Porównuję ceny z Proline bo mam ich pod bokiem i nawet jutro mógłbym sobie skłądać, a oni Elixirów nie mają. Czy 8 nie wystarczy?

 

Myślę, że 0.5TB mi wystarczy. Teraz mam 240 i nie wykorzystuję, a mam zamiar go używać jako zewnętrznego. Do tego jeszcze chmura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD7870 TLE od Vertexa to ponoć całkiem niezła karta , z tego co czytałem nawet cicha i do tego wydajna .

 

Wersję na TLE ( XT to ma karta od Club 3D ) można poznać po zegarach 925/6000 mhz vs. 1Ghz/4800 mhz w normalnych HD7870 .

 

Z tego co widzę to HD7870 TLE masz do wyboru 3 producentów - oprócz Vertexa także wspomniany Club 3D oraz PowerColor mają kartę w tej wersji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Gigabyte mam w domu w innym zestawie i bardzo zadowolona z jest z niego użytkowniczka. Też nie jest super cichy przy obciążeniu ale do 80 stopni się nie grzeje. Niestety w recenzji dzisiejszej nie podali jaka jest głośność i takie "głośny strasznie" to niewiele mówi.

 

 

http://www.morele.ne...ry/info/L1cAla/ - jak narazie wygrywa taka konfiguracja.

 

 

Ten monitor to nie będzie profanacja? Jeśli zmieniamy monitro muszę też przemyśleć inne rzeczy. Więcej już na komputer wydać nie mogę - zwyczajnie zostanie mi 0 na koncie.

 

Zasilacz chyba jeszcze do wymiany. Nie ma odpowiednij liczby złączy.

Edytowane przez Spratus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu zestaw z tą samą płytą główną, Kartą Gigabyte hd7870 Windforce 3x i z tego co pamiętam płyta potrzebowała 6 pinów i karta potrzebowała 2x6 pinów - dlatego chcę inny zasilacz.

 

Później spojrzę żeby być pewnym.

Edytowane przez Spratus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

litości, płyta może potrzebować 4 lub 8 pin i jest to wtyczka opisana jako Fixed ATX12V / EPS12V:One 4-pin, One 4+4-Pin.

Wtyczki do karty graficznej zostały omówione wyżej.

 

Nigdy nie podłączamy wtyczek pci-e do płyty głównej ani ATX12V / EPS12V do karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...