Skocz do zawartości
seagate7200

hwmonitor

Rekomendowane odpowiedzi

http://w384.wrzuta.pl/obraz/30jojhGxg6J/hwmonitor2

http://w384.wrzuta.pl/obraz/9Ic3tJDdkrn/hwmonitor

 

 

czy takie wyniki hwmonitora mogą swiadczyć o złym zasilaczu?

dodam że mój zasilacz to Tracer Be Cool 420W

ostatnio mam częste problemy z dump crashem, albo po prostu zwiechą/restartem systemu... ktoś mi doradził bym zrobił test napięć w hwmonitorze... ale sam nie wiem jak te wyniki interpretować...

dodam, że podczas wykonywania tego testu komp mi sie zrestartowal ;/

 

pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

 

czytanie ze zrozumieniem leży, ja moge duzo zrozumiec, że jest pozno i człowiek moze byc zmeczony. Pytanie brzmi co powoduje u użytkowników w tym też Ciebie piszaca w tym dziale tego typu tematy... przecież jest wyraźnie napisane na czerwonym tle, trzeba sie postarac zeby tego nie zauważyć...uciekaj do podstawowych.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasady

Za tematy typu 'Jak podkręcić', 'Jak odblokować mnożnik', 'Do ilu podkręce' itp. będzie KARA.

Pytania związane z podkręcaniem tylko w odpowiednich działach sprzętowych oraz Podstawowych Zagadnieniach

 

idź chłopie odpocznij sobie trochę od internetu, a podczas odpoczynku przejrzyj testy gimnazjalne......

Edytowane przez Yogi311
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest temat o podkrecaniu... mistrzu.... ani o odblokowywaniu mnożnika....

tylko o przyczynach zwiech kompa....

a jeżeli wybrałem zły dział to proszę przekieruj mnie do odpowiedniego...

a jak nie potrafisz mi pomoc to racz proszę się nie udzielać....

 

 

zresztą nawet nie mam możliwości przeniesienia tego tematu do innego działu....

Edytowane przez seagate7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest powodem zwiech i restartów - ciach!iany zasilacz , zmień go na markowy sprzęt , choćby używany Fortron/Delta .

 

I nie podałeś jaki masz sprzęt - może coś poza zasilaczem powoduje też problemy .

 

A napisanie tematu we właściwym dziale to nie takie trudne , tym bardziej że takowy masz na początku forum .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam widać, swoją drogą można te obrazki tam powiększyć?:) Domyślam się ze grafa to 8800GTS a procek athlon x2 3800+ taki zestaw pociągnie pewnie do 250W maks natomiast zasilacz to szajs więc bardzo prawdopodobne że on jest winowajcą, ale żeby to sprawdzić to albo użyjesz miernika albo podmienisz zasilacz nie ma innego wyjścia. Najpierw zdejmij bok obudowy, zrób testy i zobacz jak będzie, Twój procek ma maksymalną temperaturę 71 stopni a rozgrzewa się u Ciebie do 75 także najpierw bym to sprawdził chociaż nie sądzę żeby to było przyczyną. I jeszcze z łatwiejszych to sprawdzenie ramu programem memtest (nagrywasz na płytę i odpalasz z niej kompa), sprawdzenie dysku HDTune lyb CrystalDiskinfo. Najlepiej byłoby zacząć od zasilacza czyli miernik i mierzyć w google znajdziesz informacje o tym jak to robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak, jakich napięć ten zasilacz nie podaje nawet jesli są wzorowe, zmieniłbym na jakis zasilacz ~~50zł np FSP350HLN

 

ps:przed wymianą zasiłki zobacz w jakiej kondycji jest płyta głowna

ps2:teraz wiesz juz w jakim dziale zakładać tego typu tematy Dołączona grafika !

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odpowiedzi!!

 

powiem tylko, że teraz to się trochę wkur[cenzura]wiłem ;(

nie dość, że kupiłem ten zasilacz 02.07.2012 czyli dość niedawno to wywaliłem na niego 115zł... to jeszcze kupowałem go w renomowanym miejscowym sklepie... i wychodzi na to, że wcisneli mi bubel ;/

ciekawe jak zareagują teraz na nowine, że zasilacz niedomaga ;/

 

 

a moja konfiguracja to:

 

amd athlon 64x2 3800+

asus a8n32-sli deluxe

4x1gb kingstone ddr

8800gts 320mb

2x seagate hdd 160gb

 

jak mam sprawdzić w jakiej kondycji jest płyta główna?

 

 

dziekuje i pozdrawiam

Edytowane przez seagate7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ten zasilacz 02.07.2012 czyli dość niedawno to wywaliłem na niego 115zł... to jeszcze kupowałem go w renomowanym miejscowym sklepie... i wychodzi na to, że wcisneli mi bubel ;/

 

tak to już jest z miejscowymi sklepami, dlatego dobrze przed jakimikolwiek zakupami poczytac google lub zapytac na forum.

jak mam sprawdzić w jakiej kondycji jest płyta główna?

zobacz czy kondensatory na niej nie są wypukłe

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no to nie... kondensatory są spoko!!

w poprzedniej płycie mi się powylewały ale tutaj są ok!!

 

a co do zasilacza to właśnie rozglądam się już za jakimś nowym... i jestem na 90% przekonany, ze to jego wina... bo czasami na hwmonitorze po skończeniu grania na lini 12v pokazuje mi minimalna zarejestrowaną wartość nawet 11.47v więc to raczej to .'/

 

chociaż niskie napięcie na lini 12v może być powodem tylko restartów komputera mi się wydaje... bo czasami mam po prostu też niebieski ekran... i pisze, że jakis crash dump i że system zamyka system by niedopuścić do zniszczenia sprzetu czy coś takiego.... ale to już raczej z powodu wysokich temeratur.... bo takie też obserwuje...

no ale pokolei... wpierw zasilacz później temperatury...

 

Zorganizuj do prób inny zasilacz.

Sprawdź też czy nie przegrzewa się chipset. Masz założony wentylator/turbinkę na sekcji zasilania?

 

na czipsecie mam radiator...

poszukaj sobie na google

asusa a8n32-sli deluxe to bedziesz wiedzieć jak to wyglada...

taki 3 częsciowy połączony rurką... i jest akurat bez wentylatora... bo na procesorze mam wiatrak pentagramu freezone (dokładnej nazwy nie podam, bo sie akuratnie kręci :P) a to ustrojstwo jest strasznie duże ;/

 

dzieki i pozdrawiam Dołączona grafika

Edytowane przez seagate7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czipsecie mam radiator...

poszukaj sobie na google

asusa a8n32-sli deluxe to bedziesz wiedzieć jak to wyglada...

 

Sam sobie zerknij w google...

Może trafisz tu to będziesz wiedział jak to wygląda. Jak nie masz tego oryginalnego wentylatora, spróbuj jakiś prowizoryczny nawiew zrobić innym wentylatorem. Gdyby to badziewie nie potrafiło się dobrze nagrzać, Asus nie dawałby tego wentylatorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wracajać do tematu zasilacza.... to ten chyba bedzie dobry i w spoko cenie:

http://allegro.pl/za...3073544303.html

 

Ale on nie sprzeda się w takiej cenie powyżej 100zł na pewno wejdzie to wtedy już lepiej Corsaira VS 450W nowego kupić ale do tego zestawu spokojnie wystarczy fortron HLN ( http://allegro.pl/pr...3072372513.html ) Edytowane przez michalelo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...